Editörler : gubaz"eskiyara"
12 Eylül 2023 13:22

45 dakika mülakat

mülakatların kaldırılma sözü verildi yüzsüz ve sözsüzler mülakatta devam ediliyor 45 dakika mülakatta alımlar aylarca sürer mi acaba

Kagiş
Müsteşar
12 Eylül 2023 13:25

Ohhh yarasın paşama! Hadi size iyi mülâkatlar arkadaşlar. Yakışır yakışırrr!))) Böyle devam edin hiç bozmayın lütfen!

mikbalatas
Aday Memur
12 Eylül 2023 13:31

adamlar yalnız iyi kaldırdı. 45 dakika ney lan

Selman34
Kapalı
12 Eylül 2023 15:22

Kamu görevine ilk defa yapılacak atamalarda, görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat usulünü kaldıracak, atamaları yazılı sınav sonuçlarına göre yapacağız.

AK Parti 2023 Seçim Beyannamesi

kamuz01
Aday Memur
12 Eylül 2023 15:41

o beyanname 2023 için di :)

Selman34, 2 hafta önce

Kamu görevine ilk defa yapılacak atamalarda, görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat usulünü kaldıracak, atamaları yazılı sınav sonuçlarına göre yapacağız.

ahmetbulut47
Genel Müdür
12 Eylül 2023 15:53

eğitim sistemindeki asıl sorun tespit edildi büyük atılım kameralı MÜLAKAT! bu öğretmenlik neymiş ya sanki MİT'e eleman alınıyor keşke bu şeffaflık ve hassasiyet kamudaki başta bürokratlar olmak üzere herkese eşit uygulansa ama nerde.

Darbeyehayır
Aday Memur
12 Eylül 2023 16:06

40 gün 40 gece mülakat demiş biri iki gündür gülüyorum.

tc1923
Aday Memur
12 Eylül 2023 16:22

Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Mülakat, bir öğretmen adayının işe alınma sürecinin önemli bir parçasıdır ve adayın yeteneklerini, deneyimini, kişisel özelliklerini ve öğretme becerilerini değerlendirmek için kullanılır. İşverenler, öğretmen adaylarını daha yakından tanımak, onların pedagojik yaklaşımlarını ve öğrencilere nasıl etkili bir şekilde öğretebileceklerini anlamak için mülakatları kullanırlar.

Mülakatlar ayrıca öğretmenlerin iletişim becerilerini, öğrencilerle ilişki kurma yeteneklerini, problem çözme yeteneklerini ve sınıf yönetimi becerilerini değerlendirmek için kullanılır. Ayrıca, öğretmen adaylarının eğitim felsefelerini ve motivasyonlarını anlamak için de bir fırsat sunar.

Başarılı bir mülakat, adayın işe alınma şansını artırabilir. Mülakat sırasında özgüvenli, hazırlıklı ve profesyonel bir şekilde davranmak önemlidir. İşverenler, adayların aynı zamanda öğrencilere ve eğitim sürecine karşı tutkulu ve bağlı olduğunu görmek isterler.

Sonuç olarak, öğretmenlik için mülakatlar önemlidir çünkü bu süreç, hem işverenlerin en iyi adayları seçmelerine yardımcı olur hem de adayların kendilerini etkili bir şekilde ifade etmelerine ve öğretmenlik becerilerini sergilemelerine olanak tanır.

kamuz01
Aday Memur
12 Eylül 2023 16:45

kopyala yapıştır yerine kendine özgü bir yorum yapabilirdin eğer öğretmenseniz.

tc1923, 2 hafta önce

Mülakat, bir öğretmen adayının işe alınma sürecinin önemli bir parçasıdır ve adayın yeteneklerini, deneyimini, kişisel özelliklerini ve öğretme becerilerini değerlendirmek için kullanılır. İşverenler, öğretmen adaylarını daha yakından tanımak, onların pedagojik yaklaşımlarını ve öğrencilere nasıl etkili bir şekilde öğretebileceklerini anlamak için mülakatları kullanırlar.

Mülakatlar ayrıca öğretmenlerin iletişim becerilerini, öğrencilerle ilişki kurma yeteneklerini, problem çözme yeteneklerini ve sınıf yönetimi becerilerini değerlendirmek için kullanılır. Ayrıca, öğretmen adaylarının eğitim felsefelerini ve motivasyonlarını anlamak için de bir fırsat sunar.

Başarılı bir mülakat, adayın işe alınma şansını artırabilir. Mülakat sırasında özgüvenli, hazırlıklı ve profesyonel bir şekilde davranmak önemlidir. İşverenler, adayların aynı zamanda öğrencilere ve eğitim sürecine karşı tutkulu ve bağlı olduğunu görmek isterler.

Sonuç olarak, öğretmenlik için mülakatlar önemlidir çünkü bu süreç, hem işverenlerin en iyi adayları seçmelerine yardımcı olur hem de adayların kendilerini etkili bir şekilde ifade etmelerine ve öğretmenlik becerilerini sergilemelerine olanak tanır.

Tarihhçiiiiii
Aday Memur
12 Eylül 2023 16:55

arkadaş Mahmut özer yayında kalkacak dedi neyin altını çiziyorsun sen
Selman34, 2 hafta önce

skramz
Daire Başkanı
12 Eylül 2023 17:47

45 dk ne konuulacak mülakatta ya suyunu sıksan 30 dk konuşabilirsin

lutt
Şube Müdürü
12 Eylül 2023 19:26

Daha kötüsü olmaz dediğin her sefer daha kötüsünün olması

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
12 Eylül 2023 22:25

Üniversitede öğretmenlik bölümünden mezun 'olabilen ' aday, o üniversitenin hocaları tarafindan yeterlik onayı almış demek zaten,

Bu mülakat ile yapılan 'hakaret' taa üniversite hocalarına kadar uzanıyor, ' sen 4 sene boyunca bu öğrencinin öğretmen olabileceği konusunda yanlış karar vermiş olabilirsin ama ben bu yanlışlığı 45 dakikada duzelticem ' denmek isteniyor.

.

KALDI Kİ

4 yıllık eğitim veya 45 dk dan bağımsız düşünürsek;

öğretmenlik tecrübeyle gelişen birsey.

4 yıl ne kadar iyi eğitim alırsan al,

Ya da

45 dk da ne kadar idealist ve bilgili olduğunu gösterirsen göster,

Mesleğe başladıktan sonra kitaptaki teori ile pratiğin ne kadar farklı olduğunu görür, üniversitede kitaplarda öğrendiğin yöntem teknikleri uygulamak bazi okullarda saçma ve komik kalir,

güvendiğin idealistligin de, ne kadar çabalarsan çabala, köreldigini görür ve bir kaç sene sonra maddi manevi sağlık sorunlarıyla uğraşırken bulursun kendini.

Bu bir süreçtir ve bunu yaşayacak olanı seçebilecek bir ölçme aracı mevcut değildir; mülakat dahil!

235U
Genel Müdür
12 Eylül 2023 23:22

Bakanımız makamına atanınca taaa müsteşarken içinde kalan uhdelerin hepsini biriktirip biriktirip turşusunuda kurup gelmiş vallahi. Sırada öğrencinin öğretmene puan vermesi, öğretmenin yaz tatilinin katledilmesi ve öğretmene rotasyon var. Kemerleri bağlayın.

O değilde çevremde geveze dediğim insanlar bile 45 dk istesen kendini bile anlatamaz... Kpss puanı sadece baraj olarak kullanılacak. Geriye kalan dayına kuvvet... gibi görünüyor.

kamuz01
Aday Memur
14 Eylül 2023 11:29

45 dakika mülakat yaparken adaylara çay kek pastada versinler sohbet daha koyu geçer.

235U, 2 hafta önce

Bakanımız makamına atanınca taaa müsteşarken içinde kalan uhdelerin hepsini biriktirip biriktirip turşusunuda kurup gelmiş vallahi. Sırada öğrencinin öğretmene puan vermesi, öğretmenin yaz tatilinin katledilmesi ve öğretmene rotasyon var. Kemerleri bağlayın.

O değilde çevremde geveze dediğim insanlar bile 45 dk istesen kendini bile anlatamaz... Kpss puanı sadece baraj olarak kullanılacak. Geriye kalan dayına kuvvet... gibi görünüyor.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi