Editörler : supporters.
«143144145146147148149150151152153154»

insanevladi
Aday Memur
26 Şubat 2024 22:39

Açıklama için teşekkürler hocam.

şewket şensoy, 2 ay önce

Merhaba Arkadaşlar,

Asil ve yedek tüm jürilerinizden 1 tanesi bile etik verirse önce etik kararini görürsünüz. Eğer etik durumunuz olumlu sonuçlanır ve aklanırsanız sonrasinda asgari veren varsa onu görürsünüz. Ondanda aklanırsanız basarılı/başarısız sonucunuzu ancak ozaman görürsünüz. Diyelim ki 7 de 1 kişi etik demiş, 1 kişi asgari demiş diger 5i başarılı demiş. Malesegmf bu 5 başarılının başlangıcta hiçbir anlamı olmaz. Eğer sırasıyla etik ve asgariden aklanırsanız diğer raporları görürsünüz. Diger bir senaryoda 7 de 1 kişi asgari demiş, diğer 6 sı başarısız demiş. Bu durumda da yine önce asgariden aklanırsanız diğer raporları görürsünüz. Yani 1 tane asgari varsa başarılı/başarısız rapor sayısı farketmeksizin mutlaka önce asgari incelemeniz yapılıyor.

Ancak İSTİSNALARİ OLSA DA şöyle bir genelleme yapılabilir. Eğer Asil jürilerinizden enaz 4ü başarılı demişse, asil ya da 1 yedek asgari demişse muhtemelen sizin itirazınıza gerek kalmadan komisyon iddiayı reddeder. Jüriye geri gönderir. Doçentlik komisyonu asgariyi onaylayıp itiraz hakkı vermişse çok büyük olasılıkla asil jürilerinizden en az 3ü yani çoğunluk BAŞARISIZ vermiştir. Yani asiller çoğunluk başarıli ise DK kendiliğinden reddediyor asgariyi. DK asgarinizi onaylamışsa çok büyük olasılıkla asillerin çoğunlüğü başarısız vermiştir. %85 aynen bu şekildedir. % de 15 tam tersine ya da farklı şekillerde İSTİSNALAR olabilir.

Umarım hakeden herkes olumlu sonucunu en kısa zamanda alır.

akademikserzeniş
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:01

Ben de bekliyorum hocam, sanırım perşembeye kadar yüklenir.
akademik.us, 2 ay önce

Başarılı olan hocalarımı tebrik ediyorum.

23 Şubattaki Yönetim Kurulunda Doçent olan hocalarımızdan doçentlik belgesi e-devlete yüklenen var mı acaba?

Birindördü
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:01

Merhaba, son jüri de kararını vermiş bugün. Eser değerlendirme tamamlandı yazıyor. Asgari veya etik sıkıntı olmadığı anlamına geliyor bu yazı değil mi?

KhanD2
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:04

İlla 100 altı diye düşünmeyin. Herhangi bir bölümde (makale , bildiri gibi) en az alınması gereken puanın altına da düşürmüş olabilirler.

Harun.85, 2 ay önce

Tüm hocalarıma selamlar, maalesef hakkımda asgari iddiasında bulunuldu. 7 Martı bekliyorum. 131 puanım vardı. 32 puan nasıl indirildi bilmiyorum. Alan dışı yayın yapmadım ve puanlamaları da doğru yaptım. jürinin "bu makale özgün değil o nedenle puanlamadan çıkarıyorum" deme hakkı var mı? böyle bir sebeple asgari verebilir mi? bir de asgarilerin kurullardan dönme şansı nedir. Umutlu olmalı mıyım? Bilgi sahibi hocalarımın kıymetli görüşleri beni memnun edecektir. Bu süreci yaşayan tecrübeli hocalarımın da fikirlerini bekliyorum. Bekleyen tüm hocalarım inşallah doçentliklerini alırlar. saygılar.

marantaname
Memur
26 Şubat 2024 23:05

Hiç yüklenen yok henüz sanırım ben de her dakika e devlete bakıyorum. Belge gelmeden kimseye bir şey demek isteniyorum

akademikserzeniş, 2 ay önce

KhanD2
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:07

Yöksiste doçentlik bölümüne geçtiğinizde hakemlik/ komgre düzenleme vs bilgilerinizi girebilirsiniz.

Eylül2016, 2 ay önce

hocam yöksise artık hakemlik girişi yapılamıyor.

eskiden giriş yapılmış olanları çekiyordur. ya da diğer görevler gibi bi alana giriş yapılmıştır.

yöksiste artık hakemlik sekmesi yok.

KhanD2
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:08

Türk zihniyeti. Her dosya için 3 ay verseler gene son gün girerler. Süre düzenlemesinin değişmesi ve şahsi görüşüm maksimum 15 gün süre verilmesi gerekiyor.

gok.ak, 2 ay önce

Hocaların raporları son güne bırakma nedeni ile ilgili fikri ya da deneyimi olan var mıdır acaba?

EUROLOG88
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:32

Bence 10 gün yeterli.

sk29gs
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:36

Benimde 29 şubat sondu.son 1 jüri bu sabah raporunu girince direk sonucunuz üak yönetim kurulunda onaylanacak yazısı çıktı. Tarih yoktur. Üak yönetim kurulu tarihini bilen bilgi alan varsa yazabilir mi? Mart ayında zaman olur.

akademikserzeniş, 2 ay önce

marantaname
Memur
26 Şubat 2024 23:44

Yöksiste hakemlik için özellikle bir yer yok

KhanD2, 2 ay önce

Yöksiste doçentlik bölümüne geçtiğinizde hakemlik/ komgre düzenleme vs bilgilerinizi girebilirsiniz.

forcedtobe
Aday Memur
27 Şubat 2024 00:42

Hocam ozaman UAK basarisix yerinr asgari vererek, bir nevi adayi koruyor. Zira asgari alan bir sonraki donem basvurabiliyorken, basarisiz alan 3 donem bekliyor.

şewket şensoy, 2 ay önce

Merhaba Arkadaşlar,

Asil ve yedek tüm jürilerinizden 1 tanesi bile etik verirse önce etik kararini görürsünüz. Eğer etik durumunuz olumlu sonuçlanır ve aklanırsanız sonrasinda asgari veren varsa onu görürsünüz. Ondanda aklanırsanız basarılı/başarısız sonucunuzu ancak ozaman görürsünüz. Diyelim ki 7 de 1 kişi etik demiş, 1 kişi asgari demiş diger 5i başarılı demiş. Malesegmf bu 5 başarılının başlangıcta hiçbir anlamı olmaz. Eğer sırasıyla etik ve asgariden aklanırsanız diğer raporları görürsünüz. Diger bir senaryoda 7 de 1 kişi asgari demiş, diğer 6 sı başarısız demiş. Bu durumda da yine önce asgariden aklanırsanız diğer raporları görürsünüz. Yani 1 tane asgari varsa başarılı/başarısız rapor sayısı farketmeksizin mutlaka önce asgari incelemeniz yapılıyor.

Ancak İSTİSNALARİ OLSA DA şöyle bir genelleme yapılabilir. Eğer Asil jürilerinizden enaz 4ü başarılı demişse, asil ya da 1 yedek asgari demişse muhtemelen sizin itirazınıza gerek kalmadan komisyon iddiayı reddeder. Jüriye geri gönderir. Doçentlik komisyonu asgariyi onaylayıp itiraz hakkı vermişse çok büyük olasılıkla asil jürilerinizden en az 3ü yani çoğunluk BAŞARISIZ vermiştir. Yani asiller çoğunluk başarıli ise DK kendiliğinden reddediyor asgariyi. DK asgarinizi onaylamışsa çok büyük olasılıkla asillerin çoğunlüğü başarısız vermiştir. %85 aynen bu şekildedir. % de 15 tam tersine ya da farklı şekillerde İSTİSNALAR olabilir.

Umarım hakeden herkes olumlu sonucunu en kısa zamanda alır.

27 Şubat 2024 00:45

Hocam belli olmaz. Jüri iddiaları dışında şikayet vb konulardan dolayı asgari yada etik gelebilir. Beklemekte fayda var.

Birindördü, 2 ay önce

Merhaba, son jüri de kararını vermiş bugün. Eser değerlendirme tamamlandı yazıyor. Asgari veya etik sıkıntı olmadığı anlamına geliyor bu yazı değil mi?

ahmettdemr
Şef
27 Şubat 2024 07:14

jüri değerlendirmesi tamamlanan hocalardan anladığım kadarıyla mart ayı için henüz yk toplantı tarihi belirlenmemiş gibi görünüyor.

Harun.85
Aday Memur
27 Şubat 2024 07:32

Evet hocam haklısınız bu ihtimal de var ancak ben zaten bu sebeple yayınlarımı asgari düzeyde tutmadım fazladan yaptım. Yani bu dediğiniz sebeple bana asgari vermesi için bir bölümden fazladan yayınları mı da kırpması gerekiyor. Açıkçası iyi niyet görmüyorum. İnşallah herkes için süreç olumlu sonuçlanır.

KhanD2, 2 ay önce

İlla 100 altı diye düşünmeyin. Herhangi bir bölümde (makale , bildiri gibi) en az alınması gereken puanın altına da düşürmüş olabilirler.

ulscnr
Aday Memur
27 Şubat 2024 08:19

Bildiğim kadarıyla negatif olursa takip eden 3. Dönem asgari olursa takip eden ilk dönem yeni başvuru yapılabiliyor. Asgari kararı başarısızdan daha mantıklı olabiliyor bu nedenle sonuçtan bağımsız olarak inceleniyor olabilir.

EUROLOG88, 2 ay önce

Her durumda asgari için bakıyorlarsa saçma.

4 negatif var, sen tutup 5.asgariyi inceliyorsun, sonrada karar açıklarken negatif diye açıklıyorsun 😁😁

kevincampelll
Aday Memur
27 Şubat 2024 08:55

yok hocam itiraz etmedim kendiliğinde juri sürecine döndü tamamlayan 5 devam eden 1 ibaresine döndü.

forcedtobe, 2 ay önce

Hocam merhaba

Asgari kararina itiraz ettiniz mi, yoksa kurul geri mi dondu juriye

Se0908
Aday Memur
27 Şubat 2024 09:12

Hocam değerlendirme tamamlandıysa ÜAK toplantı tarihinin de yazması gerekmiyor mu acaba? Benim de son tarih 29 şubat ve 1 hoca kaldı raporunu yüklemeyen. Hepimiz umuyorum sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatırız.

Birindördü, 2 ay önce

kevincampelll
Aday Memur
27 Şubat 2024 09:50

evet hocam dün üakı aradım juri rapor göndermedi ilk toplantıda muhtemelen juriliği düşürülecek diye bilgi aldım. aynen dediğiniz gibiymiş.

Akademic35, 2 ay önce

Hocam doçentlik mevzuatı gereği 7 marttaki komisyon tarafından doçentliğe düşürülecek o jürinin , sonrasında marttaki toplantıyı bekleyeceksiniz diye düşünüyorum, bende benzer durumdaydım jüri tekrar ikinci kere asgari verdi.

Mevzuat şu şekilde : b) Adayın asgari başvuru şartlarını sağladığının tespit edilmesi halinde ise ilgili jüri üyesine/üyelerine ?başarılı/başarısız? şeklinde değerlendirme raporu hazırlaması için Doçentlik Komisyonu tarafından ek süre verilir. Ek süre içinde rapor düzenlemeyen jüri üyesinin görevi Doçentlik Komisyonu tarafından sonlandırılır. Görevi sonlandırılan üye/üyeler ile ?asgari başvuru şartlarını sağlamamıştır? görüşünde ısrar eden üye/üyeler yerine yedek üye raporları sırasıyla değerlendirmeye alınır.

Doçent aday.
Aday Memur
27 Şubat 2024 10:24

Son günlere rapor bırakmak nedir yâ. Bu aşırı yoğunluk mudur, rahatlık mıdır anlamadım. Kendi hocamla konuştum bana da 2 dosya gelmişti ocak ayının başında ikisini de hazırladım ama ocak sonunda sisteme girdim dedi. Yani ne mantık anlamadım. Dosya hazırsa fikrim değişir belki diye mi beklenir yâ da belki bi şekilde jüriye ulaşılır diye ni bekliyorlar anlamadım.

gok.ak
Aday Memur
27 Şubat 2024 10:26

Vallahi ben de anlamadım hocam. Hala 5 kişi girmedi. Hayret ediyor insan gerçekten.

Doçent aday., 2 ay önce

Son günlere rapor bırakmak nedir yâ. Bu aşırı yoğunluk mudur, rahatlık mıdır anlamadım. Kendi hocamla konuştum bana da 2 dosya gelmişti ocak ayının başında ikisini de hazırladım ama ocak sonunda sisteme girdim dedi. Yani ne mantık anlamadım. Dosya hazırsa fikrim değişir belki diye mi beklenir yâ da belki bi şekilde jüriye ulaşılır diye ni bekliyorlar anlamadım.

Toplam 4582 mesaj
«143144145146147148149150151152153154»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi