Editörler : Pangaea
17 Eylül 2023 13:55

Sınavdan iyi bir puan almak ama mülakattan kalmak

Merhaba, hiçbir bilgim olmadığı için burada sormak istiyorum. Güncel haberlere göre mülakatın kaldırılmadığını görüyoruz, ama ben şunu merak ediyorum. Varsayıyorum KPSS'den iyi bir puan aldım ama mülakattan kaldım, bu durumda bildiğim kadarıyla mülakata tekrar girmek için bir sene daha beklemem gerekiyor, ama aynı zamanda KPSS'ye de tekrar, en baştan mı hazırlanmam gerekiyor?

Farukcuk
Aday Memur
17 Eylül 2023 14:35

evet. öğretmenler eylem yapın sesinizi duyurun. mülakatı getiremesinler. seçim var yakında tepkinizi ortaya koyun.

18 Eylül 2023 00:06

Mülakat olur ancak % 50 oranda mülakatla alım doğru bilimsel bir yöntem olmayacak ve şaibelere her daim kapı açacaktır.

Hatta genel kültür ve genel yetenek sınavı yerine ALES'ten alınacak puanın % 20'si, ALAN sınavının % 40'ı, EĞİTİM BİLİMLERİ sınavının %30'u ve Mülakat puanının % 10 toplanarak sıralama yapmak daha nitelikli seçim yapabilmek için ideal bir yöntem olabilir.

21 Ekim 2023 20:11

Alanın yüksek olması temel ve branş öğretmenleri için elzemdir.

Alperen2004, 7 ay önce

Mülakat olur ancak % 50 oranda mülakatla alım doğru bilimsel bir yöntem olmayacak ve şaibelere her daim kapı açacaktır.

Hatta genel kültür ve genel yetenek sınavı yerine ALES'ten alınacak puanın % 20'si, ALAN sınavının % 40'ı, EĞİTİM BİLİMLERİ sınavının %30'u ve Mülakat puanının % 10 toplanarak sıralama yapmak daha nitelikli seçim yapabilmek için ideal bir yöntem olabilir.

izayoi
Aday Memur
21 Ekim 2023 21:28

Şimdi şöyle bir durum var. Kpss'den 90 aldınız diyelim mülakatı düşük verirlerse Kpss'den 60 alan kişi mülakatta yüksek verenler sayesinde sizin önünüze geçebilir.

ottomannn40, 6 ay önce

Alanın yüksek olması temel ve branş öğretmenleri için elzemdir.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
22 Ekim 2023 10:01

mülakata yüzde 50 çok olmuş. 40 maksimum olmalı. 40 mülakat 20 eğitim ,20 genel, 20 alan şeklinde olursa haksızlık olmaz. ayrıca benim fikrime göre alanında veya eğitim bilimlerinde yüksek lisansı olanın puanı yüzde 5, doktorası olanın puanı yüzde 10 arttırılmalı. sadece sınav bilgisi ezberleyerek öğretmen olma devri kspanmalı.

ekpss3347
Aday Memur
27 Ekim 2023 19:46

Adamların eleştirdiği şey öğretmenlerin alan bilgisinin düşük olması ve siz ÖABT sadece %20 olsun diyorsunuz öyle mi?

şaşkın tarihçi, 6 ay önce
mülakata yüzde 50 çok olmuş. 40 maksimum olmalı. 40 mülakat 20 eğitim ,20 genel, 20 alan şeklinde olursa haksızlık olmaz. ayrıca benim fikrime göre alanında veya eğitim bilimlerinde yüksek lisansı olanın puanı yüzde 5, doktorası olanın puanı yüzde 10 arttırılmalı. sadece sınav bilgisi ezberleyerek öğretmen olma devri kspanmalı.

el7bi8gü9
Aday Memur
11 Kasım 2023 09:57

tamam öğretmenlerin alan bilgisi düşük öabt puanlarıda düşük ama senin ismi ekpss engelli kpss çok daha düşük

ekpss3347, 6 ay önce

Adamların eleştirdiği şey öğretmenlerin alan bilgisinin düşük olması ve siz ÖABT sadece %20 olsun diyorsunuz öyle mi?

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
14 Kasım 2023 10:57

evet, öyle.
ekpss3347, 6 ay önce

ekpss3347
Aday Memur
14 Kasım 2023 11:03

Yahu yürü git troll :)

şaşkın tarihçi, 5 ay önce
evet, öyle.
27 Aralık 2023 20:00

Biz toplum olarak haklarını aramayı bilmeyen yalnız başına kalmış çaresizleriz. Hakkımızı savunacak ne bir adam akıllı sendika ne de adam akıllı bir mevzuat var. Bu tür şeylerin düzelmesini istiyorsanız, siyasete girin, yüksek yerlere gelin ve kendi ellerinizle düzenleme yaptırın. Başka hiçbir şekilde bu tür sorunlar düzelmez. Adam KPSS yıllarca çalışsın, 90 alsın. Mülakata girip ideolojik bir yaklaşımdan ötürü 40 verilsin ve bir sonraki sene tekrar KPSS girmesi istensin. Hakkına girilen o kadar insan var ki, hiçbiri bunu yapanların yanına kalmayacaktır.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi