Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Eylül 2023 23:34

Norm hesaplama

Arkadaşlar sınıf rehber öğretmenliği norm hesabında dikkate alınır mı? Sınırdaki 3 normu, 2 sınıf rehber öğretmenliği de dahil edildiğinde 4 norma taşırmı? Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

cmaksçı
Aday Memur
26 Eylül 2023 16:12

bilgisi olan yokmu arkadaşlar

bersan_42
Şef
26 Eylül 2023 16:15

https://beysehir.meb.gov.tr/norm/default4.aspx

yukarda paylaştığım linkten hesaplama yapabilirsiniz ama ders sayısı her zaman tek başına yeterli olmayabilir. Bölge normu verilebilir.

26 Eylül 2023 20:09

Rehberlik dersi, norm hesabona katılmaz

cmaksçı
Aday Memur
26 Eylül 2023 20:11

teşekkürler

Sedef Şimşek
Aday Memur
26 Eylül 2023 20:13

sadece branşınıza ait dersler sayılır.

atahoca
Genel Müdür
26 Eylül 2023 20:43

Seçmeli derslerle kurtuluyor ve başka branşı etkilemiyorsa idare anlayış gösterirse o yol denenebilir.

Alanınızdaki dersler haricindeki çalışmalar arkadaşların yazdığı gibi norm hesabına katılmaz.

konya29
Daire Başkanı
26 Eylül 2023 20:48

sayılmaz

63fenci
Şube Müdürü
26 Eylül 2023 21:47

8.sınıf rehberlik ve kariyer planlama dersi 1 saat norma katılır.Hangi branş öğretmenleri giriyorsa o branşa eklenir

melcea
Genel Müdür
26 Eylül 2023 22:08

8.sinif rehberlik dersine kim giriyorsa, o ogretmenin bransina eklenir. Normu da etkiler.

cmaksçı
Aday Memur
26 Eylül 2023 22:50

bizede öyle söylendi fakat forumda arkadaşların bir çoğu sayılmaz diyor. teşekkür ederim
63fenci, 2 ay önce

8.sınıf rehberlik ve kariyer planlama dersi 1 saat norma katılır.Hangi branş öğretmenleri giriyorsa o branşa eklenir

cmaksçı
Aday Memur
26 Eylül 2023 22:51

öyleyse sıkıntı yok. teşekkürler
melcea, 2 ay önce

8.sinif rehberlik dersine kim giriyorsa, o ogretmenin bransina eklenir. Normu da etkiler.

atahoca
Genel Müdür
26 Eylül 2023 23:08

Herhalde aşağıdaki cümlelerde koyu punto ile belirttiğim maddeler açıklayıcı olur.

Fakat liselerde buna yönelik bir hesaplama yapıldığını görmedim ya da denk gelmedim.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA ÖĞRETMEN OLARAK ATANACAKLARIN ATAMALARINA ESAS OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ESASLAR

"Rehberlik/Sosyal Etkinlikler/Sosyal Etkinlik: Bu derslerin okutulduğu kurumda görev yapan bütün alan öğretmenleri tarafından aylık karşılığı okutulur" ifadesi yer alıyor.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar

MADDE 22- (1) Okul ve kurumların yönetici ve öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar şunlardır:

a) Müdür norm kadrosu verilme şartlarını taşımayan hiçbir eğitim kurumuna müdür yardımcısı normu verilmez.

b) Müdür yardımcısı norm kadrosunun belirlenmesinde esas alınan öğrenci sayısına, o okula kayıtlı bulunan ana sınıfı, uygulama sınıfı, alt özel eğitim sınıfı öğrencileri de dâhil edilir.

c) Alan itibarıyla ders yükünün hesaplanmasında;

1) O alan içinde aylık karşılığı okutulması gereken dersler birlikte dikkate alınır.

2) Alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin, atölyelerdeki makine ve teçhizatın bakımı, onarımı ve öğretime hazır halde bulundurulması kapsamında yaptıkları göreve ilişkin ders saatleri de dikkate alınır

cmaksçı, 2 ay önce
bizede öyle söylendi fakat forumda arkadaşların bir çoğu sayılmaz diyor. teşekkür ederim
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi