Editörler : crops35

qp383
Aday Memur
26 Şubat 2024 19:52

Devletin üst kademeleri kararı verdikten sonra sendikalara söz düşmez.

ejdercapan46, 7 saat önce

Arkadaşlar merhaba! Bugün size bir takım gelişmelerden haber vereceğim. Yakın zamanda X sendikasının başkanlar düzeyinde yapılan bir toplantısında üst düzey yöneticilerinin yaptığı açıklamalara göre, devletin KİT personelleriyle ilgili yapılan bir çalışması varmış. KİT'lerde 399'a tabi personeller başka kurumlara gönderilecekmiş. Ama bazı pürüzler varmış. KİT'lerde çalışan 399'luların eğitim durumu gidecekleri kurumlara uymuyormuş yada yetersiz kalıyormuş. Yaş ortalaması da diğer kurumlara göre ortalamanın üzerindeymiş. Onun için hiçbir kurum bu niteliklere sahip personel transferine sıcak bakmıyormuş. Yani kısacası MİŞ'te MİŞ'?...

Bu açıklamadan hareketle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz diyorum, arkadaşlar; "10 yılı aşkındır PTT?de bekletilmemizin tek müsebbibi bu sendikalarmış da haberimiz yokmuş". Oysa KİT'lerde bu Devletin, diğer kurumlarda. Kim, "ben şunu istemiyorum, bunu yetersiz görüyorum" deme hakkına sahip olabilir ki? Devletimizi yönetenler ne derse o. Kusura bakma da sana sadece uygulamak düşer.

Şimdi bu açıklamalar üzerine bizimde doğal olarak şu soruları sorma hakkımız doğdu değil mi arkadaşlar?

Birincisi; diğer kurumlar Devletin değil de, oradakilerin özel mülkümü ki personel transferine sıcak bakmıyorlar?

İkincisi; Devletin diğer kurumlarında çalışanlar OXFORD'dan mezun da, KİT personelleri İLKOKULUN 3'ünden mi terk?

Üçüncüsü; diğer kurumlarda ki personellerin yaş ortalaması (Arsenal takımı gibi) 25 de, KİT'lerdeki personellerin yaş ortalaması re'sen emeklilik yaşı olan 65 mi? Ha, eğer işçi transferinden söz ediliyor olsaydı bu tezlerinde %100 haklılardı, diyebiliriz. Çünkü işçilikte yapılan işler beden gücüyle yapıldığından, elbette ki yaş ortalaması önem arz ederdi. Ama burada ki transfer, memur transferi... Memurlar da, beden değil beyin gücüyle, yeteneği ve tecrübesiyle çalışır. Yaşı ilerledikçe de bilgi birikimi ve kazandığı tecrübeyle verimleri daha da artar. Oysa yaş ilerlemesinde işçilerin verimliliği tam tersine azalır, değil mi?

İşte özetle bu beyanatlardan da anlaşılıyor ki; KİT'lerde ki sendikalar diğer kurumlarda ki kardeş sendikalar aracılığıyla idare üzerinde baskı oluşturup, KİT personellerini kabul ettirmemeye çalışıyorlar, diyorum. Ama beyhude çabalar, bunlar. Görünen köy kılavuz istemez. Tek gölge etmeyin, ihsan da sizin olsun, diyoruz. İyisi mi, hiç değilse nihai aşamada helalleşerek ayrılalım. Yoksa bu vebal, altından kalkamayacak hale gelir. Benden söylemesi. Selam ve dua ile?

Toplam 161 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi