Editörler : supporters.
13 Kasım 2023 00:32

KPSS A grubu

Merhabalar, Uluslararası ilişkiler mezunuyum. Kpss a grubu için çalışmayı düşünüyorum. Online kurs aldım ama bu alan derslerinde hiç temelim yok. Sizce sınava 8 ay kalmışken yetişir mi konular? Sınavdan 80-85 almak için günde kaç saat çalışmalıyım, tecrübesi olan varsa bilgilendirebilir mi

kaanufuk25
Daire Başkanı
13 Kasım 2023 14:29

KPSS ALAN - ULS:

Daha önce girmiş miydiniz KPSS ALAN ULS için, geçmiş yıl/dönem tecrübeniz var mı bilmiyorum ama, ULS için de, diğer bölümler gibi günlük programlı, sağlam ve sıkı (kişisel tavsiyem min. 8-10 sa) çalıştıktan sonra halledebilirsiniz, yeter ki ALAN konusunda donanımlı, birikimli ve azimli olun, gerisi zamanla gelir ve konular da yetişir zaten;

GY&GK + cts sabah ve öğlenden sonra oturumları ile birlikte +85 (hatta bence +90-95) almanız önemli ama, çünkü malum sırf ULS bölüm bazlı alımlarda kontenjan az oluyo genelde, yazılı için 20 mülakat içinse 4 katı arasına girebilmek gerekiyo;

ULS ağırlıklı/bazlı puan türleri olan KPSSP7, 11, 34, 35, 36, 37 & 38 (özellikle de P34, 35, 36) için seviyeniz/sıralamanız önemli olacaktır elbette ki!

Eğer düşünmüyorsanız, pzr sabah oturumuna girmenize gerek bile kalmaz bu durumda;

Suleeya
Aday Memur
13 Kasım 2023 21:56

Çok teşekkür ederim hocam, çok yardımınız oldu

kaanufuk25, 5 ay önce

KPSS ALAN - ULS:

Daha önce girmiş miydiniz KPSS ALAN ULS için, geçmiş yıl/dönem tecrübeniz var mı bilmiyorum ama, ULS için de, diğer bölümler gibi günlük programlı, sağlam ve sıkı (kişisel tavsiyem min. 8-10 sa) çalıştıktan sonra halledebilirsiniz, yeter ki ALAN konusunda donanımlı, birikimli ve azimli olun, gerisi zamanla gelir ve konular da yetişir zaten;

GY&GK + cts sabah ve öğlenden sonra oturumları ile birlikte +85 (hatta bence +90-95) almanız önemli ama, çünkü malum sırf ULS bölüm bazlı alımlarda kontenjan az oluyo genelde, yazılı için 20 mülakat içinse 4 katı arasına girebilmek gerekiyo;

ULS ağırlıklı/bazlı puan türleri olan KPSSP7, 11, 34, 35, 36, 37 & 38 (özellikle de P34, 35, 36) için seviyeniz/sıralamanız önemli olacaktır elbette ki!

Eğer düşünmüyorsanız, pzr sabah oturumuna girmenize gerek bile kalmaz bu durumda;

RichardDennis
Aday Memur
17 Kasım 2023 17:51

Kendi alaninizdan almaniz daha kolaydir. Muhasebe felan ugrasmazsiniz. Fakat su var ki uluslarasi iliskiler bolumu icin kurumlar genelde YDS istiyor. Ona göre YDS puanida almaya calisin dil puaniniz yoksa 80 - 85 degil 95 ustu hedeflemeniz gerekir.

RichardDennis
Aday Memur
17 Kasım 2023 17:54

Tabi bu dedigim dil istemeyen tum kurumlarin sinavina girip mulakatlar kendinize elenme sansi birakabilmeniz icindir. Dil puaniniz varsa 80 ustu almaniz yeterli olabilir yoksa dedigim gibi kendi alaninizdan +95 denemeniz gerekir. Yada muhasebe iktisat maliye felan ogrenip p48 den 85 ustunu zorlamaniz lazim (muhtemelen sizin icin daha zor olur uluslarasi iliskiden 95 almaya gore )

Suleeya
Aday Memur
26 Kasım 2023 00:40

Hocam öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. P48 için online kurs aldım. Bu şekilde yürüteceğim süreci

RichardDennis, 5 ay önce
Tabi bu dedigim dil istemeyen tum kurumlarin sinavina girip mulakatlar kendinize elenme sansi birakabilmeniz icindir. Dil puaniniz varsa 80 ustu almaniz yeterli olabilir yoksa dedigim gibi kendi alaninizdan +95 denemeniz gerekir. Yada muhasebe iktisat maliye felan ogrenip p48 den 85 ustunu zorlamaniz lazim (muhtemelen sizin icin daha zor olur uluslarasi iliskiden 95 almaya gore )

pasaklıcadı
Kapalı
27 Kasım 2023 14:45

İktisat maliye hukuk kitaplari var .baski tarihi biraz eski ama ilgilenen olursa ucretsiz veririm

01 Ocak 2024 20:13

hocam merhaba hala vermediyseniz ben alabilir miyim ?
pasaklıcadı, 5 ay önce

İktisat maliye hukuk kitaplari var .baski tarihi biraz eski ama ilgilenen olursa ucretsiz veririm

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi