Editörler : swat3410
«456789101112131415»

Berkem1176
Memur
27 Aralık 2023 10:32

yoğun dediğin ne kardeşim nerede gördün kimden duydun millet batıya gitmemek 15 ila 20 bin kira vermemek için ve doğuda kalmak için herseyi yaparken bu yoğun dediğin şey ne
Ilhan4060, 4 ay önce

Devrem ben bu sene dönüyorum, 2.sarkimi tamamladım, doğu illerine resmi yazı geldi, 2

Bölgeye dönüş listeleri yayınlandı ve 27 Aralık son tarihli olarak ipka dilekçeleri alındı, artık bu istatistiğe gore daire başkanlığı planlama yapıp, muhtemelen Şubatın ilk haftası tercih işlemleri başlar, tek bildiğim 1.bolgeye müthiş bir dönüş olacağı, tüm birimlere bakıyorum. Çoğu 2.sarkci yoğun dönüş talebi var, ipka geçen seneye nazaran çok az

Yakutaslan1
Kapalı
27 Aralık 2023 11:50

Herkes senin gibi değil şarkta bulunan idari bürocuların yüzde 60 I yoğun bir şekilde dönüş olacağını çünkü ipka talebinde bulunmayanların 2. Şarkını bitiren personelin çoğunlukta olduğunu söylüyor ben batıdayım ama 15-20 bin kira vermiyorum sizin vermeniz demek herkesin aynı kirayı ödediği anlamına gelmiyor ve insanların kendilerine ait evi var belki birikimi var

Berkem1176, 4 ay önce
yoğun dediğin ne kardeşim nerede gördün kimden duydun millet batıya gitmemek 15 ila 20 bin kira vermemek için ve doğuda kalmak için herseyi yaparken bu yoğun dediğin şey ne

Alemdarali
Genel Müdür
27 Aralık 2023 12:49

zaten şarkta olanların yüzde 90 ı zaten ailesini götürmüyor ki niye ipka versin ve 2022 de şarka hep 2.şarkçılar gitti ve sivas dışındakilerin hepsi dönüyor 2.şark kalkmaz ise bu sene çok kişi 2.sarkagelir kalkarsa ki inşallah kalksın biz yandık siz yanmayın o zaman da şark sırası çok küçük sicillere gelir bizde 19 tayinci 6 ipka ve hiç biri ipkalılarin 2.şarkçı değil
Yakutaslan1, 4 ay önce

Herkes senin gibi değil şarkta bulunan idari bürocuların yüzde 60 I yoğun bir şekilde dönüş olacağını çünkü ipka talebinde bulunmayanların 2. Şarkını bitiren personelin çoğunlukta olduğunu söylüyor ben batıdayım ama 15-20 bin kira vermiyorum sizin vermeniz demek herkesin aynı kirayı ödediği anlamına gelmiyor ve insanların kendilerine ait evi var belki birikimi var

Vegamanyak
Aday Memur
27 Aralık 2023 13:12

Sen herkesin memleketine gideceginimi sanıyorsun yanılıyorsun adam izmire geliyor memleketi bergama veriyor bayindira kiraza sen ne anlatıyorsun hee dayın varsa torpilin varsa onu bilemem bunlar saniyo her 2.sarktan gelen nokta gelecek nerden biliyosun boş boş yorum yapmayın aklı olan gelmesin ben gitmek için ugrasiyorum doğuda daki her polis zengin zaten herhalde

Yakutaslan1, 4 ay önce

Yakutaslan1
Kapalı
27 Aralık 2023 13:56

Gerçekten çok dolu konuşuyorsun ben Konya?da 7 bin tl sitede kirada oturuyorum sen ülkeyi izmirden ibaret herkesi senin gibi 15 bin kira ödüyor ve İzmir?de çalışıyor zannediyorsun heralde dönen herkes te izmire dönecek sana göre mayıs ayında rakamlar açıklandığında görürüz kim boş kim dolu konuşuyor batıdayken şark hakkında yorum yapmak kolay şarka gidince görürüm ben sizi biran önce dönmeye çabalamalarınızı 15 bin veriyim ama güvende oluyum demenizi üstelik yorumumda memleketle ilgili birşey yok herkes memleketine atanmıyor kimsenin genel anlamda talep olsa da olmayacağını bildiği için yakın illeri tercih ediyor

Vegamanyak, 4 ay önce

Sen herkesin memleketine gideceginimi sanıyorsun yanılıyorsun adam izmire geliyor memleketi bergama veriyor bayindira kiraza sen ne anlatıyorsun hee dayın varsa torpilin varsa onu bilemem bunlar saniyo her 2.sarktan gelen nokta gelecek nerden biliyosun boş boş yorum yapmayın aklı olan gelmesin ben gitmek için ugrasiyorum doğuda daki her polis zengin zaten herhalde

Vegamanyak
Aday Memur
27 Aralık 2023 15:19

Valla hiçte öyle derdim yok kalabildigim kadar kalıp 10 seneyi tamamlayıp başka kuruma geçeceğim

Yakutaslan1, 4 ay önce

Gerçekten çok dolu konuşuyorsun ben Konya?da 7 bin tl sitede kirada oturuyorum sen ülkeyi izmirden ibaret herkesi senin gibi 15 bin kira ödüyor ve İzmir?de çalışıyor zannediyorsun heralde dönen herkes te izmire dönecek sana göre mayıs ayında rakamlar açıklandığında görürüz kim boş kim dolu konuşuyor batıdayken şark hakkında yorum yapmak kolay şarka gidince görürüm ben sizi biran önce dönmeye çabalamalarınızı 15 bin veriyim ama güvende oluyum demenizi üstelik yorumumda memleketle ilgili birşey yok herkes memleketine atanmıyor kimsenin genel anlamda talep olsa da olmayacağını bildiği için yakın illeri tercih ediyor

Yakutaslan1
Kapalı
27 Aralık 2023 15:31

Umarım geçebilirsin hepimizin hakkında hayırlısı

Vegamanyak, 4 ay önce

Valla hiçte öyle derdim yok kalabildigim kadar kalıp 10 seneyi tamamlayıp başka kuruma geçeceğim

Yakutaslan1
Kapalı
05 Ocak 2024 18:17

Arkadaşlar şubatı ilk haftası hazırlık listelerinin geleceği yönünde bir söylenti var duyumu olan var mı bu konu ile ilgili ?

Yakutaslan1
Kapalı
05 Ocak 2024 20:46

Duyumu olan var mı geçen yıl bu zamanlarda duyumları olan arkadaşlar vardı sicil aralığı vs ?

Alpyigit3535
Aday Memur
07 Ocak 2024 20:11

Diyarbakır'da ipkalarla alakalı duyumu olan var mı kabul edilir mi

iamapoliceman
Daire Başkanı
07 Ocak 2024 22:05

ben 2.şarkımı bitirip bu sene nasipse dönüyorum. Allah hepinizi kazasız belasız şekilde sevdiklerinize kavuşturmayı nasip etsin.

Alpyigit3535
Aday Memur
08 Ocak 2024 00:10

Nereden dönüyorsun devrem

iamapoliceman, 3 ay önce
ben 2.şarkımı bitirip bu sene nasipse dönüyorum. Allah hepinizi kazasız belasız şekilde sevdiklerinize kavuşturmayı nasip etsin.

iamapoliceman
Daire Başkanı
08 Ocak 2024 00:12

batman ilinden devrem
Alpyigit3535, 3 ay önce

Nereden dönüyorsun devrem

memur522
Aday Memur
08 Ocak 2024 01:32

dostum neye binaen %90 dedin çok şaşırdım...şırnak hakkaride bile ipka talepleri var, erzincan ilinde ipka talebi tayincilerin yarısını geçmiş deniliyor..şuanki şartlarda batıya adam bulamıyorlar doğuya değil emin ol
Alemdarali, 4 ay önce
zaten şarkta olanların yüzde 90 ı zaten ailesini götürmüyor ki niye ipka versin ve 2022 de şarka hep 2.şarkçılar gitti ve sivas dışındakilerin hepsi dönüyor 2.şark kalkmaz ise bu sene çok kişi 2.sarkagelir kalkarsa ki inşallah kalksın biz yandık siz yanmayın o zaman da şark sırası çok küçük sicillere gelir bizde 19 tayinci 6 ipka ve hiç biri ipkalılarin 2.şarkçı değil

Alemdarali
Genel Müdür
08 Ocak 2024 01:50

devrem açıklamışım aslında 2.şarkta olanların yüzde 90i tayinci ve şarka bekar geldi nerdeyse hepsi ve dönecekler doğal olarak ilk şarkı bitenler elbette 1 yıl daha kalıp 2.şarkı bitirmek isterler ama bu sayı azınlıkta
memur522, 3 ay önce
dostum neye binaen %90 dedin çok şaşırdım...şırnak hakkaride bile ipka talepleri var, erzincan ilinde ipka talebi tayincilerin yarısını geçmiş deniliyor..şuanki şartlarda batıya adam bulamıyorlar doğuya değil emin ol

Alemdarali
Genel Müdür
08 Ocak 2024 01:58

Bu arada erzincanda olsam bende ipka verirdim
Alemdarali, 3 ay önce
devrem açıklamışım aslında 2.şarkta olanların yüzde 90i tayinci ve şarka bekar geldi nerdeyse hepsi ve dönecekler doğal olarak ilk şarkı bitenler elbette 1 yıl daha kalıp 2.şarkı bitirmek isterler ama bu sayı azınlıkta

memur522
Aday Memur
08 Ocak 2024 08:24

bence bulunduğun ile göre konuş devrem..erzincan,sivas,urfa,bingöl,van,kars,erzurum..buralardan dönüş çok olduğu kadar ipka verende çok diye duydum
Alemdarali, 3 ay önce

memur522
Aday Memur
08 Ocak 2024 08:25

keşke herşey göründüğü gibi olsa devrem..
Alemdarali, 3 ay önce
Bu arada erzincanda olsam bende ipka verirdim

Yakutaslan1
Kapalı
08 Ocak 2024 08:28

Genel olarak ipka taleplerinden ziyade illerin süreleri düştüğünden dolayı dönüşün yoğun olacağı söyleniyor örn: Erzurum 6 seneyken 4 seneye düşünce 6 seneyi bu yıl için bitiren bir memur şuan çift şarkını tamamlamış oluyor

Yakutaslan1
Kapalı
08 Ocak 2024 11:26

Atama dönemleri konulu bir yazı geldiği söyleniyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı hazırlık için tarih belli mi duyumu olan yok mu arkadaşlar

Yakutaslan1, 4 ay önce

Arkadaşlar şubatı ilk haftası hazırlık listelerinin geleceği yönünde bir söylenti var duyumu olan var mı bu konu ile ilgili ?

Toplam 416 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi