Editörler : E.Kayı Han

LazZiyaa
Yasaklı
24 Kasım 2023 08:53

yıl olmuş 2023 teknoloji çağının zirvesindeyiz bizim UYAP hala çağ dışı. Düzeltilecek o kadar çok şey var ki şimdi yazmaya başladam akşam olur
24 Kasım 2023 09:30

UYAP çağ dışı değil, gayet güzel bir yazılım. Eskiden çok arıza olurdu artık o da olmuyor. Ama bir işlem yapmak için çok fazla yere tıklamak gerekiyor. Yani gereksiz tıklama çok fazla bununla ilgilenen yok. Örneğin bir evrakı dosyaya kaydedicem 5-10 tane tıklama yapmak zorunda kalıyorum.

FikiFiki
Memur
25 Kasım 2023 22:42

klasik ego patlaması. söyleyecek laf bulamayınca hemen hakaret :D en çok adam sensin tamam. hadi naş

cevherdudayev1
Daire Başkanı
25 Kasım 2023 23:25

la sen gurban ol çotanağa onun gibi moderatör mu var forumda turşu

FikiFiki, 3 ay önce
klasik ego patlaması. söyleyecek laf bulamayınca hemen hakaret :D en çok adam sensin tamam. hadi naş

benkatip
Şef
26 Kasım 2023 02:24

Keşke adli yargıda (en azından hukuk mahkemelerinde) tıpkı icra dairelerindeki gibi dosyalar sadece sistemden tutulsa.

Sulh Hukukta bir veraset için sayfalarca kağıt harcıyoruz.

Bazı hakimler aile ağacını bile istiyor.

Basit verasetler de dahil...

Yazık gerçekten..

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
27 Kasım 2023 09:22

Bunu çoğu hakime kabul ettiremezsin. Pinpiriklenir. Bunun için avukatların sisteme yüklediği her evrağa ücret getirmelisiniz ki gereksiz evraklar sisteme yüklenmesin. Fakat bu konuda bakanlık, avukatları karşısına almaya çekiniyor. Konu, sizin veya bizim vergilerimizle finanse edilen hazinenin, gereksiz yere kağıda para vermesi ile sonuçlanıyor.

benkatip, 3 ay önce

Keşke adli yargıda (en azından hukuk mahkemelerinde) tıpkı icra dairelerindeki gibi dosyalar sadece sistemden tutulsa.

Sulh Hukukta bir veraset için sayfalarca kağıt harcıyoruz.

Bazı hakimler aile ağacını bile istiyor.

Basit verasetler de dahil...

Yazık gerçekten..

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
27 Kasım 2023 09:36

Sorumun cevabını bekliyorum.

Yazdığım yüzlerce haber metninin içinden abidik gubidik olan haber metni hangileridir?

ÇOTANAK, 3 ay önce

Mesela hangi haber abidik gubidik ?

benkatip
Şef
04 Aralık 2023 23:40

bu olay HMK nun yeniden düzenlenmesine kadar gider :) :)

ÇOTANAK, 3 ay önce

Bunu çoğu hakime kabul ettiremezsin. Pinpiriklenir. Bunun için avukatların sisteme yüklediği her evrağa ücret getirmelisiniz ki gereksiz evraklar sisteme yüklenmesin. Fakat bu konuda bakanlık, avukatları karşısına almaya çekiniyor. Konu, sizin veya bizim vergilerimizle finanse edilen hazinenin, gereksiz yere kağıda para vermesi ile sonuçlanıyor.

nemlihava
Şef
08 Aralık 2023 20:13

Önerin mantıklı ama linux tabanlı işletim sistemlerinin donanımlara, yazılımlara tam olarak entegre edilmesi, her donanımda linux güncellemelerinin olmaması, windows'un güvenliği vs. bence zor iş. Bakanlık mesela Ankara'dan benim bilgisayarıma güncellenme atıyor, antivüris yazılımı yüklüyor, bilgi işlemdeki personel oturduğu yerden benim bilgisayarımı kullanabiliyor paylaşım üzerinden, kalem içi ortak klasör kurulumu, SEGBİS sisteminin linux'ta ne kadar verimli çalışacağı, tamam sadece yargılama faaliyetinde görevli memurlarız ama ama o faaliyetleri icra ederken de windows'un nimetlerinden yararlanıyoruz. Bence linux bu kadar işin altından kalkamaz. Ayrıca bilgi işlem personellerinin de linux'tan pek anladığını sanmıyorum. Ben 8 yaşımdan beri yazılımın, donanımın içindeyim ben bile linux mint'e bir hafta sabredebildim.

ÇOTANAK, 3 ay önce

Şu anda bende 2007 yılında babamın aldığı bilgisayarım var. o bilgisayara ben mint kurduğumda canavar gibi çalışıyor. Bakanlık, UYAP'a göre bilgisayar işletim sistemi ve donanım gereksinimi için bilgisayar yenileme cihetine gidiyor. Bu konuyu işleyen haber metni yazacağım ama bu işe son verilmeli, çünkü bakanlık dünya kadar parayı lisans ücretine ödüyor. UYAP kullanıcıları, sadece UYAP'a girip yargısal faaliyetlerin gereksinimi olan işi yapmalıdır, onun dışındaki bilgisayar ihtiyaçları için 16 Gb ram'ın, i5 işlemcinin gerekli olduğunu düşünmüyorum.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
08 Aralık 2023 20:20

linux çekirdeğini kullanan pardus kullanılabilir. zira, bakanlık her yıl yüz binlerce lirayı lisans ücretine ödüyor.
nemlihava, 3 ay önce

Önerin mantıklı ama linux tabanlı işletim sistemlerinin donanımlara, yazılımlara tam olarak entegre edilmesi, her donanımda linux güncellemelerinin olmaması, windows'un güvenliği vs. bence zor iş. Bakanlık mesela Ankara'dan benim bilgisayarıma güncellenme atıyor, antivüris yazılımı yüklüyor, bilgi işlemdeki personel oturduğu yerden benim bilgisayarımı kullanabiliyor paylaşım üzerinden, kalem içi ortak klasör kurulumu, SEGBİS sisteminin linux'ta ne kadar verimli çalışacağı, tamam sadece yargılama faaliyetinde görevli memurlarız ama ama o faaliyetleri icra ederken de windows'un nimetlerinden yararlanıyoruz. Bence linux bu kadar işin altından kalkamaz. Ayrıca bilgi işlem personellerinin de linux'tan pek anladığını sanmıyorum. Ben 8 yaşımdan beri yazılımın, donanımın içindeyim ben bile linux mint'e bir hafta sabredebildim.

serkan_42
Şef
09 Aralık 2023 13:35

he de geç başkan salla :)
ÇOTANAK, 3 ay önce

Sorumun cevabını bekliyorum.

Yazdığım yüzlerce haber metninin içinden abidik gubidik olan haber metni hangileridir?

Drjacob
Aday Memur
10 Aralık 2023 16:51

kesinlikle , windows kullanmanın anlamı yok.

ÇOTANAK, 3 ay önce
linux çekirdeğini kullanan pardus kullanılabilir. zira, bakanlık her yıl yüz binlerce lirayı lisans ücretine ödüyor.
Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi