Editörler : E.Kayı Han

sertanns
Şef
01 Aralık 2023 17:30

ne sebeple atildiğinizla i̇lgi̇li̇di̇r si̇ci̇l affi. öyle her talep edeni̇n si̇ci̇li̇ affolmaz affedi̇lme şartlarina hai̇z olunmasi gereki̇r.

xaydemirx, 5 ay önce

adliye personeli her zaman çok kolay cezalandırılan kesim olmuştur görevde yükselme sınavlarına olumsuz etkisi olan disiplin sicil affı 2005 ten bu yana yapılmamıştır birçok memur mağdur edilmiştir haksız aldıkları disiplin cezaları ile bu nedenle en önemli konulardan olduğunu düşünüyorum disiplin sicil affının

harbigenco
Aday Memur
02 Aralık 2023 23:23

kurumlar arası geçişe izin verilsin. kimse çalışmak zorunda değil adliyede

dogukan5252
Aday Memur
03 Aralık 2023 00:39

ya çotanak Giresunlu olduğunu biliyorum benimde ilk görev yerim Giresun. Adalet Bakanlığı personelinin en belirgin sorunu ne biliyor musun? buraya 4 sayfa yazı yazılmış 4 sayfada da böyle bir yorum yapılmamış. Düşük ücretlerden niye kimse bahsetmiyor? Yapabileceğin tek haber bu. İnsanız hataya elbet düşebiliriz. 4 sayfa sorun şu hatadan kaynaklı bunu yaşadık bu hatadan kaynaklı bunu yaşadık. Değerli arkadaşlar. Zabit-icra-cezaevi ve bilimüm adliye memurlukları hata kaldırabilen bir meslek zaten değil. bunu bile bile bu işe girdik. çotanak sana kesin ve net şunu söyleyim. bizim düşük ücretlerimizi haber yap. düz maaş ya. hak edilenin altına yollukları yaz. maliyeye yeni giren memur bizden fazla alıyor. sgk ya yeni giren memur bizden fazla alıyor. sağlık bakanlığını artık hesaplayamıyorum. çalışan arkadaşlar var. ya sağlık bakanlığına alınan işkurdan alınan temizlik işçileri KPSS yok birşey yok. 24 bin alıyor. 3 ayda birde bir maaş alıyorlar. ben KPSS 85+ almışım. klavye 140 yazmışım. mülakatı geçmişim. 7 yıllık adliyeciyim. çocuk yardımıyla aldığım para net 22.358 TL. ek ödeme yok denilecek kadar az. ikramiye yok hiç birşey yok. bu burada yorum yapan herkese sitemimdir. çotanak reis senden bunu haberleştirmeni rica ediyorum. belki de ücretlerimiz yüksek olsa burada sayfalarca yazılan sorunları yaşamayacağız.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
03 Aralık 2023 08:21

Büyükşehirde görev yapan personelin ve taşrada görev yapan personelin karşılaştığı zorlukları işleyeceğim.

dogukan5252, 5 ay önce
ya çotanak Giresunlu olduğunu biliyorum benimde ilk görev yerim Giresun. Adalet Bakanlığı personelinin en belirgin sorunu ne biliyor musun? buraya 4 sayfa yazı yazılmış 4 sayfada da böyle bir yorum yapılmamış. Düşük ücretlerden niye kimse bahsetmiyor? Yapabileceğin tek haber bu. İnsanız hataya elbet düşebiliriz. 4 sayfa sorun şu hatadan kaynaklı bunu yaşadık bu hatadan kaynaklı bunu yaşadık. Değerli arkadaşlar. Zabit-icra-cezaevi ve bilimüm adliye memurlukları hata kaldırabilen bir meslek zaten değil. bunu bile bile bu işe girdik. çotanak sana kesin ve net şunu söyleyim. bizim düşük ücretlerimizi haber yap. düz maaş ya. hak edilenin altına yollukları yaz. maliyeye yeni giren memur bizden fazla alıyor. sgk ya yeni giren memur bizden fazla alıyor. sağlık bakanlığını artık hesaplayamıyorum. çalışan arkadaşlar var. ya sağlık bakanlığına alınan işkurdan alınan temizlik işçileri KPSS yok birşey yok. 24 bin alıyor. 3 ayda birde bir maaş alıyorlar. ben KPSS 85+ almışım. klavye 140 yazmışım. mülakatı geçmişim. 7 yıllık adliyeciyim. çocuk yardımıyla aldığım para net 22.358 TL. ek ödeme yok denilecek kadar az. ikramiye yok hiç birşey yok. bu burada yorum yapan herkese sitemimdir. çotanak reis senden bunu haberleştirmeni rica ediyorum. belki de ücretlerimiz yüksek olsa burada sayfalarca yazılan sorunları yaşamayacağız.

dogukan5252
Aday Memur
03 Aralık 2023 10:06

sen bilirsin. maddiyata da değin derim ben
ÇOTANAK, 5 ay önce

Büyükşehirde görev yapan personelin ve taşrada görev yapan personelin karşılaştığı zorlukları işleyeceğim.

03 Aralık 2023 11:38

kıymetleri h/s lerin memur olduğumuzu bilmeleri yeterli. kölelik 1847 yılında abdulmecit tarafınfan kaldırıldı. bu bilgiyi h/s lere iletmeniz yeterli
03 Aralık 2023 16:08

Senin gibi tipler köleliğe razı olmuş herkesi kendi gibi zannediyor.

ölene kadar sözleşme, 5 ay önce
kıymetleri h/s lerin memur olduğumuzu bilmeleri yeterli. kölelik 1847 yılında abdulmecit tarafınfan kaldırıldı. bu bilgiyi h/s lere iletmeniz yeterli

Sobeck
Aday Memur
03 Aralık 2023 16:16

adliyelerdeki arşiv problemine dikkat çekerseniz çok sevinirim teşekkürler

03 Aralık 2023 17:35

Çok köle gördüğüm için senin suratını görmeye lüzum yok. Gördüğüm köleler hepsi birbirine benziyor. Sende onlardan sadece birisin.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
03 Aralık 2023 17:37

komuyu detaylandırır mısınız? arşiv sürelerinin kısaltılması konusu aklımda, başka bir konu ise detaylandırabilir misiniz?
Sobeck, 5 ay önce

adliyelerdeki arşiv problemine dikkat çekerseniz çok sevinirim teşekkürler

Adliyeci
Şef
04 Aralık 2023 09:47

adalet hizmetleri sınıfı, adalet hizmetleri sınıfı, adalet hizmetleri sınıfı, önce bi sınıfımız olsu

zorsevda
Daire Başkanı
04 Aralık 2023 09:53

cezaevi personeline sendika hakkı.. birlikten güç doğar..

Sobeck
Aday Memur
05 Aralık 2023 00:39

Arşiv dosyaları gittikçe şişiyor.

Bu sebepten dolayı arşiv ihtiyacı çok fazla ama çalıştığım adliyede arşiv istediğin zaman tahsis edilmiyor. Bu sebepten dosyaları nereye nasıl koyacağımız biz personellere düşüyor. Atla karayı seçiyoruz nasıl yapsak nerden neyi çıkarsakta dosyaları düzenleyelim diye.

ÇOTANAK, 5 ay önce
komuyu detaylandırır mısınız? arşiv sürelerinin kısaltılması konusu aklımda, başka bir konu ise detaylandırabilir misiniz?

İCRACIM
Aday Memur
05 Aralık 2023 02:10

ADALET HİZMETLERİ SINIFI GELMELİ, İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE MESLEKİ SİGORTA VEYA KASKO GELMELİ, BÜYÜK İCRALARDA SANTRAL MEMURU, ARŞİV MEMURU, MUHASİP MEMUR, BAŞ KATİP, İCRA BAŞ MÜDÜR YARDIMCISI OLMALI, KİŞİSEL GÜVENLİK TEDBİRLERİNİN ARTIRILMASI, İŞ VE İŞLEMLER İÇİN BEŞ İŞ GÜNÜ GETİRİLMELİ...

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
05 Aralık 2023 09:38

Aklımda dediğim konu oydu. Her belge UYAP'a taranıyor. Dolasıyla arşiv süresinin kısaltılması lazım. Bunun için de arşiv hizmeteri genelgesinin güncellenmesi lazım.

Sobeck, 5 ay önce

Arşiv dosyaları gittikçe şişiyor.

Bu sebepten dolayı arşiv ihtiyacı çok fazla ama çalıştığım adliyede arşiv istediğin zaman tahsis edilmiyor. Bu sebepten dosyaları nereye nasıl koyacağımız biz personellere düşüyor. Atla karayı seçiyoruz nasıl yapsak nerden neyi çıkarsakta dosyaları düzenleyelim diye.

random1
Şef
06 Aralık 2023 20:29

Kast sistemi.

benkatip
Şef
06 Aralık 2023 23:02

1- İdari ve teknik birimlere Zabıt Katibi GÖREVLENDİRİLMEMESİ GEREKTİĞİ:

Mesleğe mahkemede başladıktan 1 gün sonra çat diye komisyona çekilen, bilgi işleme alınan ya da ne bileyim idari işlere alınan arkadaşlar; mahkemelerin ve savcılıkların hakkına giriyor.

Bu kadar referansın varsa neden başka ünvanlara başvurmuyorsun mamudo demezler mi adama..

Yıllar sonra adamı mahkemeye çekince "Ben duruşmaya çıkamam" diyor.

Bir savcıya verince "Bu kadar işi yapamam ki" diyor

Ya da öyle bir referans buluyor ki ertesi gün komisyonda muhabere yazılarını dağıtan birime alıyorlar.

Katip sayısı belli, işi yapabilecek insan belli. Belki o kişi (ler) mahkemede /savcılıkta çalışsalar, o birim daha rahata erecek.

2- Önbüroların daha etkin KULLANILMASI GEREKTİĞİ:

Önbürolarda çalışan meslektaşlarımız ne yazık ki her şeyi kaleme paslıyorlar. Sonrasında sıkıntılar çıkıyor. Bir evrak örneğini bile vermiyorlar. Vatandaş yüzünden mahkemenin asıl işleri yavaşlıyor.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
07 Aralık 2023 13:18

Bahsettiğiniz hususları, adalet komisyonlarının personel görevlendirmesine kıstaslar getirilmeli başlıklı haberimde işledim ve yönetime ilettim. Yönetim uygun gördüğünde ana sayfada yayıma alınacaktır.

benkatip, 5 ay önce

Mesleğe mahkemede başladıktan 1 gün sonra çat diye komisyona çekilen, bilgi işleme alınan ya da ne bileyim idari işlere alınan arkadaşlar; mahkemelerin ve savcılıkların hakkına giriyor.

Bu kadar referansın varsa neden başka ünvanlara başvurmuyorsun mamudo demezler mi adama..

Ya da öyle bir referans buluyor ki ertesi gün komisyonda muhabere yazılarını dağıtan birime alıyorlar.

Katip sayısı belli, işi yapabilecek insan belli. Belki o kişi (ler) mahkemede /savcılıkta çalışsalar, o birim daha rahata erecek.

Önbürolarda çalışan meslektaşlarımız ne yazık ki her şeyi kaleme paslıyorlar. Sonrasında sıkıntılar çıkıyor. Bir evrak örneğini bile vermiyorlar. Vatandaş yüzünden mahkemenin asıl işleri yavaşlıyor.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
07 Aralık 2023 14:09

benkatip, 5 ay önce

benkatip
Şef
07 Aralık 2023 20:38

teşekkürler, tam da içimden geçenleri yazmışsınız. emeğınıze sağlık , inşallah gündem olabilir.

ÇOTANAK, 5 ay önce

https://www.memurlar.net/haber/1085073/adalet-komisyonlarinin-personel-gorevlendirme-kararlarina-kistas-getirmeli.html

Toplam 178 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi