Editörler : E.Kayı Han
23 Aralık 2023 17:28

hangi birini düzelteceksin

gitbaşımdan
Aday Memur
25 Aralık 2023 09:57

Arkadaşım saymakla bitmez ki. Bir kere bak sen bile demişsin ki adliye personeli, halbuki adalet bakanlığı personeli, ama bildiğim amirin kölesiyiz. Ben zabıt katibiyim 15 yıllık, bana kalırsa en büyük sorun zabıt katiplerinin görevleri dışında işleride yapmaya amirler tarafından zorlanması, bu da yönetmelikte yer alan"Gerektiğinde yazı işleri müdürlerinin verdiği işleri yapmak" maddesinden alıyorlar bu gücü. Ha bir de fosilleşmiş uyap kullanmasını bile bilmeyen 40 yıllık yazı işleri müdürleri emekli olmadan adliye rahat nefes alamaz. yazı işleri müdürleri 65 yaş sınırdan önce olmuyorlar emekli çünkü işleri tıkırında. selametle

E.Kayı Han
Editor
25 Aralık 2023 10:11

Müdür şu anda 32 - 33 bin aralığında maaş alıyor Ocak 2024'te 48 - 49 aralığında maaş alacak.

32 bin lira maaş alan birisi emekli olduğunda maaş olarak eline geçecek para en baba 16-17 bin lira sen olsan emekli olur musun?

İşçilerdeki gibi emekli olduğu zaman maaşı düşmese bir tane memur çalışmaz hemen emekli olur.

gitbaşımdan, 4 ay önce

Arkadaşım saymakla bitmez ki. Bir kere bak sen bile demişsin ki adliye personeli, halbuki adalet bakanlığı personeli, ama bildiğim amirin kölesiyiz. Ben zabıt katibiyim 15 yıllık, bana kalırsa en büyük sorun zabıt katiplerinin görevleri dışında işleride yapmaya amirler tarafından zorlanması, bu da yönetmelikte yer alan"Gerektiğinde yazı işleri müdürlerinin verdiği işleri yapmak" maddesinden alıyorlar bu gücü. Ha bir de fosilleşmiş uyap kullanmasını bile bilmeyen 40 yıllık yazı işleri müdürleri emekli olmadan adliye rahat nefes alamaz. yazı işleri müdürleri 65 yaş sınırdan önce olmuyorlar emekli çünkü işleri tıkırında. selametle

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
25 Aralık 2023 11:25

"İdarî işler, bilgi işlem ve yazı işlerimüdürü, yerine getirmekle yükümlü olduğu görevleri müdürlükte görevli personele devredemez."

Bu hususu ayrıca haber metni haline getireceğim.

yönetmelik aslında kalem personelini koruyan hüküm ihtiva ediyor.

gitbaşımdan, 4 ay önce

LazZiyaa
Yasaklı
25 Aralık 2023 12:12

yaptığın kaç haberi kaale aldılar ?:))

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
25 Aralık 2023 12:22

kafaya bak, kaç tanesini kaale aldılar diye sorguluyor. sen haberini yap, birilerinin dikkatini çeker ve ilgilenir diye düşünmüyor.
LazZiyaa, 4 ay önce
yaptığın kaç haberi kaale aldılar ?:))

gitbaşımdan
Aday Memur
25 Aralık 2023 12:51

Birde şu var adliye personeli kadar birbirini çekemeyen kurum personeli var mı? Bizim kurumumuzda personelin sendikalaşma oranı da bir hayli düşük. Dayanışma yok, birlik yok. Biz katiplerin hakkında ; soruşturma iznine tabi olmaksızın hakkımızda soruşturma açılıyor.Ağır ceza mahkemelerinde yargılanıyoruz. Arkamızda duran yok, 15 yıldır büyüceğimize küçüldük. zamanında arkadaşlarım okudu, kimi avukat oldu, kimi başka kuruma geçti, esnaflığa geçen bile oldu. ben artık kabahati kendimde arıyorum. sürünmeye devam.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
25 Aralık 2023 12:53

yargılama işini gündeme getirdik, kurum idari kurul toplantısında da görüşülmüş.
gitbaşımdan, 4 ay önce

Birde şu var adliye personeli kadar birbirini çekemeyen kurum personeli var mı? Bizim kurumumuzda personelin sendikalaşma oranı da bir hayli düşük. Dayanışma yok, birlik yok. Biz katiplerin hakkında ; soruşturma iznine tabi olmaksızın hakkımızda soruşturma açılıyor.Ağır ceza mahkemelerinde yargılanıyoruz. Arkamızda duran yok, 15 yıldır büyüceğimize küçüldük. zamanında arkadaşlarım okudu, kimi avukat oldu, kimi başka kuruma geçti, esnaflığa geçen bile oldu. ben artık kabahati kendimde arıyorum. sürünmeye devam.

gitbaşımdan
Aday Memur
25 Aralık 2023 12:55

kayı han arkadaşım, mesele sadece emekli maaşların düşüklüğü değil. madem parasında geçim derdinler. her adliye personeli bilir ki bir çok yazı işleri müdürü katiplere kendi işlerini yükler. Bunu bilmeyen personel olmadığını pek sanmıyorum.

KarobasaN
Memur
26 Aralık 2023 05:50

Sürekli gereksiz rotasyon isteyen moderatör olmasın mesela, sınavı kazanamayınca müdürleri kompleks edinilmesini buna yönelik yapılan tek taraflı aslında aman aman olmayan sorunların sürekli anasayfaya haber olarak taşınmasını tartışabiliriz yada ne bileyim. Bir rotasyon gelecekse lojmansız ve kira yardımı olmaksizin forum moderatörlerine gelsin. Bu kadar dillendirdiklerine göre çok seviyorlardır diye düşünüyorum.

Ez cümle Şahsi sorunlarınızı haber yaparsanız, şahsınızın önemsediği kadar sorunlarınız dikkate alınır.

Nihayet kompleks dışına çıkarak asıl sorunların ortaya çıkartılması için başlık açılmış... Bunu önemsiyorum. Kamuoyu oluşturmak açısından şahsi değil umumi sorunları tartışmak önemli...

Tabii nihayetinde ilettiğiniz sorunlardan müdür olamayan muhteremin, zat-ı şahanesinin istediği algıladığı ve önemsediği kadarı yansıtılacaktır. Umarız ki beyhude dertleriyle ilgisizleri ilgili yapmaz...

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
26 Aralık 2023 08:16

Bu Başlığa destek verebilir misiniz Memurlar İçin Disiplin Affı Çıkar Mı? - https://forum.memurlar.net/konu/2504714
27 Aralık 2023 20:08

Amirlerin keyfi ve kapsam dışı istekleri, temizlik personelinin vurdumduymazlığı, idari işler müdürlüğünün derebeylik gibi çalışması, personellerinin iş ayrımının net olarak anlaşılmaması ve bu durumun kalemlerde huzursuzluk yaratması, izinlerin kimden alınacağı problemi, bayan personellere pozitif ayrımcılık, sürekli izin ve rapor alanların sürekli çalışanlarla aynı mali haklara sahip olması, komisyonun iş ve personel dağılımındaki adaleti sağlayamaması, komisyonların personele karşı bu kadar adaletsiz tutumu varken personelin en ufak bir dilekçe yazdığında sürgüne göndermesi, amirler hakkında dilekçe yazılmaya çekinilmesi, personelin istek ve şikayetlerinin tam tersi muamele yapılması, baskı ve zulüm.... daha nicesi..

zorsevda
Daire Başkanı
28 Aralık 2023 13:40

CEZA İNFAZ KURUMLARI PERSONELİ SORUNLARI ve ÇÖZÜM YOLLARI

1-Tüm personele 3600 ek gösterge verilmesi,

2- Personele 1. derece kadrolarının tahsisi (yeşil pasaport )

3- Emniyet ya da Güvenlik Hizmetleri sınıfının tahsisi

4- Sivil memurlara silah taşıma hakkı

5- Büyükşehirlere lojman tahsisi ve tazminat (kira yardımı )

6- Servis araçlarına yaş sınırı konulması ( 2019-2024 )

7- Fazla çalışma karşılığını gün ya da fazla mesai ücreti

8- Yardımlaşma ve dayanışma sandığı kurulması,

9- Büyükşehirlere misafirhane açılması,

10- Gökçeada dinlenme tesisinin ATGV ya da İYDB satın alınıp işletilmesi

11- Kurum içinde yaşanan olaylarla ilgili personele avukat temini

12- Sosyal medya ve tv deki dizilerde kurum personel imajını zedeleyen yayınlara dava açılması, tekzip edilmesi kamu spotu düzenlenmesi..

13- Hakkında soruşturma açılan personelin açığa alınmadan önce yakın kurumlarda görevlendirilmesi,

14- Tüm personele ilkyardım, Yangın ve acil durum eğitimi verilmesi,

15- Sivil ve teknik personele kıyafet yardımı

16- Personelimizce yaşanan intihar vakalarının araştırılması,

17- İnfaz Koruma Baş Memurlarının tazminatlarının yükseltilmesi,

18- Dışarıdan İdare Memuru alımı uygulamasına son verilmesi,

19- Her kurumdan temsilcinin katılım sağlayacağı çalıştay yapılması..

20- Ödül yönetmeliğinin çalıştırılması

21- Yargı Çalışanları Haftasının ilan edilip kutlanması

22- Sendikalaşmadaki engellerin kaldırılması

HpSnrdn
Aday Memur
28 Aralık 2023 15:37

Adliye değil de Adalet Bakanlığı Personeli için bir düşüncem var. Bakanlık içi yer değiştirme veya Bakanlık içi becayiş mümkün olsa bir çok personelin mağduriyetinin giderilmesine fayda sağlar diye düşünüyorum. Adalet Bakanlığı bünyesindeki Adliye, Ceza İnfaz Kurumu, Denetimli Serbestlik, Adli Tıp vs. birimlerde aynı unvanda veya eş değer unvanda personeller bulunuyor. Teknisyen, Katip, Bilgisayar İşletmeni, Memur, Şoför vs. unvanların karşılıklı yer değiştirme hakları bulunsa, özellikle taşra teşkilatları arasında bu değişimin yapılabilmesi bir çok personeli mutlu edecektir. Örneğin; X ilinde Adliyede görev yapan Bilgisayar Teknisyeni, y ilinde Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan bir bilgisayar teknisyeni ile karşılıklı yer değiştirme hakkına sahip olabilmeli diye düşünüyorum:

Bu işlem için becayişin önünün açılmasının bakanlığa bir zararı olacağını sanmıyorum. Her iki Kurumunda mağduriyeti olmayacak.

Yanlış bilmiyorsam Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında bu durum var. İhtiyaca veya talebe göre bakanlık içi atama yapılabiliyor.

Sizce nasıl olur ?

xadvenue
Aday Memur
28 Aralık 2023 15:49

Bir editör olarak haber üretmek için açtığınız konunun başlığı bile ?Adliye Personelinin Hangi Sorunu?, sanıyorum ki biz Ceza İnfaz Kurumu personelleri olarak bu devlet adına çalışmıyoruz, Türk bayraklı üniforma giymiyoruz. O kadar alt düzeydeyiz ki dizilerde dayaklar yiyoruz rüşvetler alıyoruz. Konu içeriğinde biraz göz attım, Ceza İnfaz Kurumu personelinin sorunlarıyla ilgili yorumlara cevap dahi yazmamışsınız. Lütfen ayrım yapmadan bizlerin de özlük haklarının iyileşmesi açısından bir haber hazırlayınız. Teşekkür ederim.

Beytullah Gölen
Aday Memur
28 Aralık 2023 16:04

neler varmış ....

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
31 Aralık 2023 18:29

sizin konuyu başka arkadaş açmış. bende yeni fark ettim. o başlığı takip ediyorum. selamlar.
xadvenue, 4 ay önce

Bir editör olarak haber üretmek için açtığınız konunun başlığı bile ?Adliye Personelinin Hangi Sorunu?, sanıyorum ki biz Ceza İnfaz Kurumu personelleri olarak bu devlet adına çalışmıyoruz, Türk bayraklı üniforma giymiyoruz. O kadar alt düzeydeyiz ki dizilerde dayaklar yiyoruz rüşvetler alıyoruz. Konu içeriğinde biraz göz attım, Ceza İnfaz Kurumu personelinin sorunlarıyla ilgili yorumlara cevap dahi yazmamışsınız. Lütfen ayrım yapmadan bizlerin de özlük haklarının iyileşmesi açısından bir haber hazırlayınız. Teşekkür ederim.

sefaklcc
Aday Memur
01 Ocak 2024 13:51

İcra müdür ve müdür yardımcıları, icra katipleri arasından alınmalıdır. Evet hukuk mezunları da alınsın fakat katiplere kontenjan ayrılmalıdır. Bu sene henüz alıma çıkılmamıştır. Bu da icra katipleri arasından alınma ihtimalini artırmaktadır. Sayın memurlar.net yetkilileri bununla alakalı mutlaka haber yapmalıdır

05 Ocak 2024 18:02

hangi birini haber yapacaksın o kadar çok rezillik var ki

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
05 Ocak 2024 18:05

bir kısmını icra keyiflerinden bir kısmını dışarıdan alıyorlar.
sefaklcc, 4 ay önce

İcra müdür ve müdür yardımcıları, icra katipleri arasından alınmalıdır. Evet hukuk mezunları da alınsın fakat katiplere kontenjan ayrılmalıdır. Bu sene henüz alıma çıkılmamıştır. Bu da icra katipleri arasından alınma ihtimalini artırmaktadır. Sayın memurlar.net yetkilileri bununla alakalı mutlaka haber yapmalıdır

Toplam 178 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi