Editörler : E.Kayı Han

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
11 Ocak 2024 22:38

Tamamdır üstadım.

soadist, 2 ay önce
Ya zaten yakın zamanda bu paraların ödenmesi için savcılığa gelinmesi(mesai saati içinde de ödemek için belge almak gerekiyor) günümüz imkanları düşünülünce hem zaman kaybı hem de gereksiz diye haber yapıldı aslında ama ben kendi adıma, yani en azından mesai saati dışında da olunsa katibin para alma yetkisinin olmaması ama savcı baskısıyla bu paraları almamızı çok büyük zulüm olarak görüyorum.
11 Ocak 2024 22:42

Çotanak yapılan her ek mesai için ücret verilmelidir.. otopsi için ücret verilmelidir.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2024 09:25

Abbas.KILKUYRUK2, 2 ay önce

Çotanak yapılan her ek mesai için ücret verilmelidir.. otopsi için ücret verilmelidir.

Teraküm
Aday Memur
12 Ocak 2024 09:32

Her yıl harçlara %58 civarında zam geliyor, örneğin; Mübaşirin alacağı ücret, maaş katsayısı * 150 olarak hesaplanıyor. Havuzların kalkması ile büyük bir kayıp oluştu. Üstelik her yılda az az alınacak ücretler düşüyor. Tezat olan şu, keşif harcı bir yargılama gideri iken harç olarak alınması. Harç olduğundan zamdan harçlara gelen zam oranında etkileniyor, yolluk ücretleri ise maaş katsayısına bağlı olarak artıyor. Bir iki yıllık bir süreci değerlendirirsek hemen hemen her yıl miktar azalıyor.

ÇOTANAK, 2 ay önce

Adalet hizmetleri sınıfı biraz zor iş, o yazıyla olacak iş değil.

Keşif yolluklarına gelecek olursak; keşif harçlarının bir kısmı hazineye bir kısmı personele dağıtılıyordu, bunun oranı keşif harcının ne kadarı oldu ? oransal olarak şu an ödemeler nasıl ?

Taşra adliyelerine yol ve yemek ücretini bizim bakanlık ödemez, adamların zaten masrafları yok, gitsinler evlerinde yesin der.

4483 ile alakalı daha önce yazı yazdım. Kurum idari kurul toplantısında bu konu görüşülmüş ve olmayacağı belirtilmiş.

12 Ocak 2024 14:08

bakanlık personelinin ekonomik hakları kötü ek ödemeler yok fazla mesai ücreti verilmiyor. Diğer kurumlarla daha fazla emek sarf edildiği halde kat kat daha kötü ekonomik haklar var . Bu durumu haber yapabilirsiniz?
ÇOTANAK, 2 ay önce

Kıl kuyruk bu mesai işini daha önce işlemiştim.

https://www.memurlar.net/haber/1072600/adliye-personelinin-cozum-bekledigi-8-sorun.html

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2024 16:10

Her 8 saate 1 gün izin veriliyor. FAzla çalışmaya ilişkin tanzim edilen tutanak komisyona gönderildiğinde, izin vermeleri lazım.

Murathan Deniz, 2 ay önce
bakanlık personelinin ekonomik hakları kötü ek ödemeler yok fazla mesai ücreti verilmiyor. Diğer kurumlarla daha fazla emek sarf edildiği halde kat kat daha kötü ekonomik haklar var . Bu durumu haber yapabilirsiniz?

housemd71
Memur
12 Ocak 2024 16:40

Personel eksikliği olabilir bir diğer sorun. Baya baya azaldık 2,3 yere bakıyoruz mahkum sayısı arttığından beri.

sphinx80
Aday Memur
13 Ocak 2024 08:48

çotanak bey bence adliye personellerinin bir muhatabı yok bakanlık bünyesinde personel kiminle irtibat kurabilir daha önce çalıştığım özel sektörde genel merkez bünyesinde şikayet talep hattı vardı ve personel üst amirlerini online değerlendiriyordu

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
13 Ocak 2024 20:31

Adli para cezalarının gib.gov.tr veya UYAP Vatandaş portalı veya internet bankacılığı üzerinden ödenmesine yönelik haber metnini bitirmek üzereyim, üzerinde son düzeltmeleri yapıyorum, yarın yönetime ileteceğim.

Elektronik imza ile imzalanmış bir dilekçeyi, hükümlü savcıya gönderse, savcıda bu dilekçeye istinaden adli para cezasını taksite bölse, bu işlem ile birlikte aynı zamanda UYAP ile senkronize olan gib.gov.tr veya internet bankacılığı veya UYAP portalı üzerinden hükümlünün para cezasını ödemesine kolaylık sağlamaz mı ? Böylece, insanlar adli para cezasını ödemek için adliyeye gitmek zorunda kalmaz.

soadist, 2 ay önce
Mesai saatleri dışında olan durumdan bahsediyorum birader, kusura kalma. Sinirden onu da yazmamışım. Geçen cuma günü nöbette 280 bin lira tahsil tahsil ettim, sayması 3 saat sürdü. Hala çok sinirliyim.

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
14 Ocak 2024 09:51

Bu Başlığa destek verebilir misiniz Memurlar İçin Disiplin Affı Çıkar Mı? - https://forum.memurlar.net/konu/2504714

Kraliçearı
Aday Memur
15 Ocak 2024 11:45

taraflardan alınan keşif harcı 3,030,30 TL

Dün yatan keşif parası 101 TL

yatan harçların haddi hesabı yok gün boyu

en az ücret alan memuriyetlerden birisi zabıt katipliği

başka diyeceğim yok

15 Ocak 2024 20:39

Adliye yazi işleri ve icra müdürlerine verilmeyen 20 puanlık, özel hizmet tazminat artısıni lütfen konu yapar mısınız?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
16 Ocak 2024 14:23

Konunun detayları nelerdir?

10.Köyün Yolcusu, 1 ay önce
Adliye yazi işleri ve icra müdürlerine verilmeyen 20 puanlık, özel hizmet tazminat artısıni lütfen konu yapar mısınız?

kizir77
Aday Memur
16 Ocak 2024 15:25

Cezavi ve denetimli serbestlik müdürlerine de verilmedi

kizir77
Aday Memur
16 Ocak 2024 15:30

söz konusu 20 puanlık artış adalet bakanlığı bünyesindeki hiç bir müdüre uygulanmadı ancak toplu sözleşme döneminde sanki tüm müdürlere uygulanacakmış gibi söylendi

kizir77, 1 ay önce

Cezavi ve denetimli serbestlik müdürlerine de verilmedi

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
16 Ocak 2024 16:01

Maaş promosyonlarının güncellenmesine ilişkin tekrar haber metni yazacağım. Enflasyon arttıkça, maaşlar artıyor, alınan promosyon ise kuşa dönüyor. Vakıfbank'a cayma bedeli ödense dahi yeni anlaşmayla daha yukarıdan anlaşma yapılabilir.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
18 Ocak 2024 13:39

Umarım bu konuda çalışma yapılır.

Bahsettiğiniz konuyu haber yaptım.

https://www.memurlar.net/haber/1090060/adli-para-cezalari-internet-uzerinden-odenebilmeli.html

soadist, 2 ay önce
Mesai saatleri dışında olan durumdan bahsediyorum birader, kusura kalma. Sinirden onu da yazmamışım. Geçen cuma günü nöbette 280 bin lira tahsil tahsil ettim, sayması 3 saat sürdü. Hala çok sinirliyim.
18 Ocak 2024 17:49

Bu bakanlık hazineye çalışıyor para sirkülasyonu sağlıyor memurunu köle gibi görüyor iş yüküne göre rezalet haklara personelini çalıştırıyor.
Kraliçearı, 1 ay önce

taraflardan alınan keşif harcı 3,030,30 TL

Dün yatan keşif parası 101 TL

yatan harçların haddi hesabı yok gün boyu

en az ücret alan memuriyetlerden birisi zabıt katipliği

başka diyeceğim yok

Toplam 178 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi