Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Kasım 2023 15:07

Uzman öğretmenlik derecesi ne zaman verilir?

Geçen sene uzman öğretmenler acaba uzmanlıkltan dolayı dereceniz ne zaman verildi pasaport çıkartıcam derecemin gelmesini bekliyorum bu senede uzman oluyorum acaba yılbaşından önce işleme sokarlar mı

Mustafax5908
Aday Memur
27 Kasım 2023 15:21

ocak 15

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
27 Kasım 2023 17:52

ocak 15 itibarı ile işlenir

kubosss
Daire Başkanı
28 Kasım 2023 14:44

Aynı durumdayım geçen sene 19 aralıkta verilmiş umarım bu sene ocağa kalmaz

kubosss
Daire Başkanı
29 Kasım 2023 16:51

19 aralıkta sertifika düzenlenecekmiş takvimi açıklamışlar sertifika ile pasaport için memura başvuracağız

lutt
Kapalı
29 Kasım 2023 19:45

ocak 15 itib

dnz.fzk
Aday Memur
29 Kasım 2023 21:03

Herkes 15 ocak diyor ama

kubosss, 3 ay önce

19 aralıkta sertifika düzenlenecekmiş takvimi açıklamışlar sertifika ile pasaport için memura başvuracağız

NesliEla
Memur
29 Kasım 2023 22:06

geçen sene pasaport almak için bende erken verilmesini beklemiştim hocam. ama ocakta verdiler
kubosss, 3 ay önce

kubosss
Daire Başkanı
30 Kasım 2023 01:02

Maaş farkı Ocak 15 te yansayacak hocam derece verilmesi sertifika ile okul idaresine yapılarak alınıyor yani 19 aralıkta derece yansıyacak

dnz.fzk, 3 ay önce

Herkes 15 ocak diyor ama

dnz.fzk
Aday Memur
30 Kasım 2023 09:31

İnşallah dediğiniz gibi olur

kubosss, 3 ay önce

Maaş farkı Ocak 15 te yansayacak hocam derece verilmesi sertifika ile okul idaresine yapılarak alınıyor yani 19 aralıkta derece yansıyacak

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2023 12:24

Derece verilmesi işlemi ile uzmanlık sertifikası birbirinden farklı işlemler. Bakanlık uzman öğretmenliğe hak kazandığınıza dair belgeyi Aralık ayında düzenleyebilir ancak derece verilmesi Maliye ile ilgili bir husus olduğu için 2024 Ocak ayı itibariyle verilecek. Anladığım kadarıyla yeni zamlardan etkilenmeden pasaport almak istiyorsunuz. Ancak bu durum mümkün değil.

bio_feti
Aday Memur
30 Kasım 2023 12:29

geçen sene Aralık'ta dilekçe verdim derece hemen işlendi

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2023 12:40

Derece kademe onayları atamaya yetkili amirler tarafından yapılarak belirtilen tarihte yürürlüğe girer. Ocak 15 itibariyle geçerli olacak bir dereceyi kimse 1 ay önceden veremez. Dilekçenize istinaden MEBBİS sistemine böyle bir bilgi girişi yapılmaz. Yapan varsa ya işi hiç bilmiyor ya da çok biliyor.

bio_feti, 3 ay önce
geçen sene Aralık'ta dilekçe verdim derece hemen işlendi

dnz.fzk
Aday Memur
01 Aralık 2023 09:31

Aynen hocam aralık ile ocak arasında 15 bin fark ediyor 4 kişi

alparslan..., 3 ay önce

Derece verilmesi işlemi ile uzmanlık sertifikası birbirinden farklı işlemler. Bakanlık uzman öğretmenliğe hak kazandığınıza dair belgeyi Aralık ayında düzenleyebilir ancak derece verilmesi Maliye ile ilgili bir husus olduğu için 2024 Ocak ayı itibariyle verilecek. Anladığım kadarıyla yeni zamlardan etkilenmeden pasaport almak istiyorsunuz. Ancak bu durum mümkün değil.

kubosss
Daire Başkanı
01 Aralık 2023 17:07

1- Sertifikalarını, 20 Aralık 2022 tarihinden itibaren e-Devlet üzerinden alabileceklerdir.

2- Söz konusu unvanlardan sertifikanın düzenlendiği tarihten itibaren yararlandırılacaklardır.

3- Sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren söz konusu unvanlar için öngörülen

eğitim öğretim tazminatından yararlandırılacaklardır.

4- Sertifikalarını görev yaptıkları kurumlara ibraz etmeleri hâlinde söz konusu unvanlar için öngörülen 1

dereceden yararlandırılacaklardır.

Bilgilerini ve ilgililere gerekli duyurunun yapılması hususunda gereğini arz/rica ederim.

Sizin nahsettiğiniz 3. madde derece verilmesi 4. madde hatta dilekçe örneği dahi paylaşılmış ve aralık ayında geçen yıl dereceler verilmiş.

Öğretmeni olarak görev yapıyorum. 20 Aralık 2022 tarihinde adıma düzenlenen ekteki

. Öğretmenlik Sertifikası ile Öğretmenlik Meslek Kanununu uyarınca hak

kazandığım derece terfiinin yapılmasını ve MEBBİS ile KBS?ye işlenmesini talep

ediyorum.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi