İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : swat3410

MeyM
Memur
24 Şubat 2024 21:43

başarıyla sonuçlanırsa aynı sayfada sayfada başvuru numarası olan başvurun gözükecektir. 2-3 gün beklemede yazacaktır.sonrasında işleme alınmıştır yazacaktır.
Mmt011, 2 ay önce

Baş vuru yaparken dilekçe yazdınız mı bir de diplomanın sadece arka yüzünü mü yoksa ön yüzünü de çekip eklemeliyim. Çünkü iki adet eklemek için yer var da. Nasıl yaptınız yardımcı olur musunuz. Seçilmesi gereken bedel kısmı var oradaki hangi meblağı seçmeliyim.

Mmt011
Aday Memur
25 Şubat 2024 07:05

Borçlanılacak tutar tipi diye bi bölüm var. Asgari azami diğer diye geçiyor. Buradan seçim hangisini seçmek gerekiyor. Boş bırakmayı denedim izin vermedi sistem. Asgariyi seçince günlük 666,75 azami olunca 5000 çıkıyor borçlanılacak tutar tipi.

MeyM, 2 ay önce
aramaya; egm de çalışan kamu görevlilerinin fakülte yüksekokul borçlanmasından yapacaksın. borçlanma tutarı seçmek yok o kısımda. dilekçe kısmına bişey koymadım. diğer kısma diplomamın ön yüzünü tam,arkanyüzünün tarih kısımlarını alacak şekilde 2 fotografını çektim. iki fotoyu tek foto yapıp, görüntü boyutunu düşeren uygulamalar var.oradan boyutu 1 gb aşağı düşürdüm(app store- görüntü boyutu uygulaması)zaten tek foto yükleyebiliyorsun.1gb az olacak. emekli sicil noyu yazacaksın. varsa diye başlayan bir sicil daha istiyor oraya bişey yazmıyoruz.

MeyM
Memur
25 Şubat 2024 11:17

aramaya egm borçlanma yaz.////egm de çalışan kamu personelinin fakülte veya yüksek okul borçlanma diye 3 satırlık kısma gir.(burada asgari azami sormuyor. 4A 4B borçlanmalara girersen asgari azamı sorar. yani egm başlığından den giriş yapacaksın.///// kendim için -DEVAM//// başlangıç tarihi-bitiş tarihi-varsa mülga kanunlarına göre sicil no(burasını boş bıraktım diye hatırlıyorum) en son çalıştığı kurum-tahakkukun yapilacağı adres-DEVAM////dilekçe foto(boş bırak)- diploma foto(arkalı önlü tek sayfa 1gb az(uygulamalardan dosya boyutu düşür)DEVAM-bilgileri kontrol ve doğrulama sayfası ONaYLa (4 aşamalı sayfalardan oluşuyor)
Mmt011, 2 ay önce

Borçlanılacak tutar tipi diye bi bölüm var. Asgari azami diğer diye geçiyor. Buradan seçim hangisini seçmek gerekiyor. Boş bırakmayı denedim izin vermedi sistem. Asgariyi seçince günlük 666,75 azami olunca 5000 çıkıyor borçlanılacak tutar tipi.

Mmt011
Aday Memur
25 Şubat 2024 19:09

Abi dediğin gibi girdim her seferinde tarihleri girdikten sonra alt kısımda doldurulması zorunlu alan olan borçlanılacak tutar tipi yazan kısım çıkıyor. Sadece gece bi kere denerken senin tarif ettiğin şekilde çıktı doldurdum fotoları da koydum. Ama arıza felan yazıp kabul etmedi. Personele soracağım artık yakın zamanda.

MeyM, 2 ay önce
aramaya egm borçlanma yaz.////egm de çalışan kamu personelinin fakülte veya yüksek okul borçlanma diye 3 satırlık kısma gir.(burada asgari azami sormuyor. 4A 4B borçlanmalara girersen asgari azamı sorar. yani egm başlığından den giriş yapacaksın.///// kendim için -DEVAM//// başlangıç tarihi-bitiş tarihi-varsa mülga kanunlarına göre sicil no(burasını boş bıraktım diye hatırlıyorum) en son çalıştığı kurum-tahakkukun yapilacağı adres-DEVAM////dilekçe foto(boş bırak)- diploma foto(arkalı önlü tek sayfa 1gb az(uygulamalardan dosya boyutu düşür)DEVAM-bilgileri kontrol ve doğrulama sayfası ONaYLa (4 aşamalı sayfalardan oluşuyor)

MeyM
Memur
25 Şubat 2024 19:36

senin sadece 1 sınıf ve ekime kadar süre dediğin için parçalı olduğu için belki o şekilde sıkıntı olabilir.ben bugun senin için bakayım dedim. telrardan yeni başvuru şekşinde girdiğimde onaylama sayfasına kadar benim dediğim gibi çıkıyor. hayırlısı bir sor bakalım
Mmt011, 2 ay önce

Abi dediğin gibi girdim her seferinde tarihleri girdikten sonra alt kısımda doldurulması zorunlu alan olan borçlanılacak tutar tipi yazan kısım çıkıyor. Sadece gece bi kere denerken senin tarif ettiğin şekilde çıktı doldurdum fotoları da koydum. Ama arıza felan yazıp kabul etmedi. Personele soracağım artık yakın zamanda.

kaptan34m
Daire Başkanı
25 Şubat 2024 19:41

arkadaşlar 4 yıllık üniversitenin 4 yılını da ekleyebiliyoruz demi ama tabikide çok değşet bir para çıkar sanırım bir araba parası çıkar:)))

MeyM
Memur
25 Şubat 2024 20:07

3 yıl 9 ay :273000 civarı çıkar sanırım-2 sene sonra ödeme olacağından, 2 sene sonra maaşın 90bin, yani 3 maaş yatırırsın-bugün 140bin yatıracak gibi düşün.-----2 yıl sonra 4 yıl hizmetin karşılığı; ikramiyene 180 bin, emekli maaşına 2bin artış olur.
kaptan34m, 2 ay önce
arkadaşlar 4 yıllık üniversitenin 4 yılını da ekleyebiliyoruz demi ama tabikide çok değşet bir para çıkar sanırım bir araba parası çıkar:)))

Redwhit
Aday Memur
25 Şubat 2024 20:14

273000 ıkramıyeye 180000 tl maasa 2000 tl fark edıyor demıssınız nasıl hesaplanıyor
MeyM, 2 ay önce
3 yıl 9 ay :273000 civarı çıkar sanırım-2 sene sonra ödeme olacağından, 2 sene sonra maaşın 90bin, yani 3 maaş yatırırsın-bugün 140bin yatıracak gibi düşün.-----2 yıl sonra 4 yıl hizmetin karşılığı; ikramiyene 180 bin, emekli maaşına 2bin artış olur.

MeyM
Memur
25 Şubat 2024 20:29

daha önceki sayfalara bakarsanız oradaki yorumlarımda var. kendimce hesaplamalar yaptım. borç ne çıkar, 2 sene sonra maaşım aşağı yukarı ne olur. sgk emekli ikramiyesi ve maaş hesaplamalarına baktığımda bugunki farkı 2 sene sonraki zamlı etkisi vs. açıkçası aralıkta başvuru yapsaydık % 50 zammı kaçırmayacaktık. aralıkta yapsaydık eğer sadece emekli ikramiyesinde amorti edebilirdik. şuanda ise pmyo borçlanması ikramiye ve 3 yıllık emekli maaşıyla anca amorti ediyor.
Redwhit, 2 ay önce
273000 ıkramıyeye 180000 tl maasa 2000 tl fark edıyor demıssınız nasıl hesaplanıyor

MeyM
Memur
25 Şubat 2024 20:42

bugun; 1 yıllık hizmet emekli ikramiyende 26500. emekli maaşında 285tl.--4 yıllık hizmette ise ikramiyende 106bin,maaşında 1170 tl.--- 2 yıl sonra ödeme yaptığında gelecek zamlarla(5zam-%80 artış) ikramiyen 180.000 maaşında 2bin artış sağlayacaktır diye düşünüyorum. yani ödeme yapacağın zamanki maaşına, ikramiyene ve emekli ikramiyesine etkisini kıyasladım. paranın cebinden çıkacağı zamanki sana getirisine bakmak lazım
Redwhit, 2 ay önce

melihcan50
Aday Memur
25 Şubat 2024 21:13

varmı bi gelişme

berati273, 5 ay önce

Arkadaşlar askerlerin ve emniyetin hazırladığı bir taslak var torba yasaya girer mi bilemiyorum şayet girer ve yasalaşırsa universite borçlanması ile sigorta başlangıç tarihi itibariyle sigortali olmuş olacağız ve eyt li olma şansı yakalayabilecek özellikle birinci ve ikinci donem POMEM ler,99 oncesinde universite egitimine başlamış olanları eyt li yapacak bir taslak bakalim askerler de ayni taslağı hazırladı kabul görürse 99 oncesi universiteye başlamış polisleri eyt li yapacak inşallah

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
26 Şubat 2024 06:48

Günlüğü 213 lira olmuş 2024 itibariyle ona göre hesaplayın

kaptan34m, 2 ay önce

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
26 Şubat 2024 07:05

Kardeşim sadece 99 öncesi okulun olması yetmiyor ki eğer olursa mutlaka 1 Haziran 2002 den önce mezuniyet isterler o tarihte Anayasa Mahkemesi kararı varmiş eski kanunun yürürluluk tarihiyle alakalı. Bu tarihten önce mezun olan emniyette yaklaşık 200 kişi varmış 1800 civarı da astsubay topu topu 2000 yani zaten bu hak daha önce verildi sonra Sgk tarafından geri alındı zaten astsubaylarin 99 öncesi 2003 ve sonrası borclanılan okulun giriş tarihi, işe giriş tarihi sayılıyor bu üç dönem 2000,2001,2002 sayılmıyor Tam Komedi yani anca Türkiye de olabilecek bir durum çözülmeye çalışılıyor inşallah şartları tutanlar faydalanır

berati273, 5 ay önce

Arkadaşlar askerlerin ve emniyetin hazırladığı bir taslak var torba yasaya girer mi bilemiyorum şayet girer ve yasalaşırsa universite borçlanması ile sigorta başlangıç tarihi itibariyle sigortali olmuş olacağız ve eyt li olma şansı yakalayabilecek özellikle birinci ve ikinci donem POMEM ler,99 oncesinde universite egitimine başlamış olanları eyt li yapacak bir taslak bakalim askerler de ayni taslağı hazırladı kabul görürse 99 oncesi universiteye başlamış polisleri eyt li yapacak inşallah

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
26 Şubat 2024 07:14

Bu iş eninde sonunda olur arkadaşlar benim görüşüm özellikle 1 Haziran 2002 den önce okulu bitirenlerin borçlanması kendi faydalarına olur diye düşünüyorum. Bu Astsubayların durumunu düzeltmek durumundalar ortada kalan 3.dönem olmuş aynı okulu borçlanarak böyle saçmalık olur mu Türkiye de oluyor işte.

Mmt011
Aday Memur
26 Şubat 2024 14:36

Abi nasıl oluyor bilmiyorum sorucam bu gün. Sayfaya girince doğrudan tarif ettiğim şekilde açılıyor o bölüm. Herhangi bi tarih girsem de yine borçlanılacak tutar tipi diye bölüm çıkıyor doldurulacak yerler arasında. Meslekten önce 2005 Nisan sigortam var 40 gün. Acaba ondan dolayı mı öyle yapıyor bilmiyorum. Teşekkürler yardımın için abi sağolasın.

MeyM, 2 ay önce
senin sadece 1 sınıf ve ekime kadar süre dediğin için parçalı olduğu için belki o şekilde sıkıntı olabilir.ben bugun senin için bakayım dedim. telrardan yeni başvuru şekşinde girdiğimde onaylama sayfasına kadar benim dediğim gibi çıkıyor. hayırlısı bir sor bakalım
Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi