İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : "eskiyara"Pangaea

memoli1988
Aday Memur
16 Aralık 2023 00:29

8000 tl olan yan ödeme de zam oranında artıyor ama emekliliğe yansımıyor diye biliyorum

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
16 Aralık 2023 11:08

Ben de baktım şimdi, uzmanlık var çocuk yok eş çalışmıyor. 2/3'üm 49 bin lira hesapladı benimkini de. Sanırım yanlışlık var.

Braweheart01, 4 ay önce

memurlar net maaş robotu benim ocak 2024 maaşı 48 bin hesapladı engelli çocuk var eşim öğretmen 1/3

16 Aralık 2023 15:48

Ocak maaşı seçtiğinizde 14 günlük maaş farkınıda ekliyor hocam. Şubat ayını seçerek hesaplatınız.

Braweheart01
Daire Başkanı
16 Aralık 2023 22:17

memurlar net şimdiye kadar hiç yanlış hesaplamadı geçen sene kuruşu kuruşuna tuttu şubat 2024 fark eder gerçek maaş şubat 2024 bu arada

murat_operant, 4 ay önce

Ben de baktım şimdi, uzmanlık var çocuk yok eş çalışmıyor. 2/3'üm 49 bin lira hesapladı benimkini de. Sanırım yanlışlık var.

halis4242
Genel Müdür
16 Aralık 2023 23:15

En az asgari ücret yüzdeliğinde olmalı!!?

Asgari ücret 11.400'den en az 16.500'e çıkarılması gündemde!??

Hadi hayırlısı!?

savcıı
Şube Müdürü
18 Aralık 2023 00:03

Ek ders ucreti 200 tl olmalıdır.ocak ayında 87-90 tl arasi bir ücret olacak.suan için komik bir ucre

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
18 Aralık 2023 08:16

Ya arkadaşlar kafam karıştı. Şuan ki maaşım net 29 bin lira. Uzmanlık var, çocuk yok, eş çalışmıyor %44 engelliyim ve 2/3'üm.

memurlar.net maaş hesaplama robotu Şubat 2024 maaşımı 43 bin lira hesapladı. Bir yanlışlık yok mu sizce?

Braweheart01, 4 ay önce

memurlar net şimdiye kadar hiç yanlış hesaplamadı geçen sene kuruşu kuruşuna tuttu şubat 2024 fark eder gerçek maaş şubat 2024 bu arada

kamuran15
Müsteşar
19 Aralık 2023 22:31

Hocam merhaba nasılsın. Rahatsızlık durumunuza geçmiş olsun Allah sağlık ve şifa versin. Siz öyle söyleyince inanın benim de az kafam karıştı. Robota bakmadım fakat evliyim eş çalışmıyor, 2 çocuk ve 1/4'üyüm. Uzmanlık var. Vergi dilimindeyim ve aldığım maaş 29. 240 civarında. Aramızda biraz daha fark olması gerekiyor diye biliyorum fakat neden dolayı pek çözmedim. Siz vergi diliminde misiniz peki?

murat_operant, 4 ay önce

Ya arkadaşlar kafam karıştı. Şuan ki maaşım net 29 bin lira. Uzmanlık var, çocuk yok, eş çalışmıyor %44 engelliyim ve 2/3'üm.

memurlar.net maaş hesaplama robotu Şubat 2024 maaşımı 43 bin lira hesapladı. Bir yanlışlık yok mu sizce?

firatli_genclik
Genel Müdür
20 Aralık 2023 11:48

Kendi adına konuştun sanırım hocam. Zira 90 TL gayette iyi bir ücret bana göre.

savcıı, 4 ay önce

Ek ders ucreti 200 tl olmalıdır.ocak ayında 87-90 tl arasi bir ücret olacak.suan için komik bir ucre

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
20 Aralık 2023 16:24

Ocak 2024 maaşını hesaplatırsanız memurlarnet sağolsun 15 günlük MAAŞ FARKINI da içine katarak rakamı veriyor. Tabloyu incelerseniz yaklaşık 6000 TL fark ediliyor. Ben de sizinle aynı şaşkınlığı yaşadım maalesef.

murat_operant, 4 ay önce

difficulties
Daire Başkanı
20 Aralık 2023 20:36

Sen bir saatlik emeğine 90 yeter diyecek seviyede bir öğretmensen 90 lira sana çok bence.

firatli_genclik, 4 ay önce

savcıı
Şube Müdürü
20 Aralık 2023 21:45

Sen ogretmen değilsin.

Eğer ogretmensen öğretmenlerin yuzkararisin.senin gibi pineler yandaş sendikada çok var.hak aramayı bilmez.ders ücretini 30 liraya düşürseler gıkı çıkmaz.

firatli_genclik, 4 ay önce

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
21 Aralık 2023 09:01

Selamlar hocam, teşekkür ederim dilekleriniz için. Esenlikler dilerim size de. Vergi kesintisi sıfır göründü bordromda sene boyunca. Belki fark bundan dolayıdır bilemiyorum pek.

kamuran15, 4 ay önce

Hocam merhaba nasılsın. Rahatsızlık durumunuza geçmiş olsun Allah sağlık ve şifa versin. Siz öyle söyleyince inanın benim de az kafam karıştı. Robota bakmadım fakat evliyim eş çalışmıyor, 2 çocuk ve 1/4'üyüm. Uzmanlık var. Vergi dilimindeyim ve aldığım maaş 29. 240 civarında. Aramızda biraz daha fark olması gerekiyor diye biliyorum fakat neden dolayı pek çözmedim. Siz vergi diliminde misiniz peki?

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
21 Aralık 2023 09:04

Daha sonra Şubat ayını hesaplattım bu sefer de 43 bin lira olarak hesapladı net olarak.

Diğer maaş hesaplama sitesinde M....P %15+ (%33 kendim ekledim) tahmini %48 maaş zammı + enflasyon farkı olarak ise 39 bin lira görünüyor.

Bunca fark nasıl çıktı bilmiyorum.

alparslan..., 4 ay önce

Ocak 2024 maaşını hesaplatırsanız memurlarnet sağolsun 15 günlük MAAŞ FARKINI da içine katarak rakamı veriyor. Tabloyu incelerseniz yaklaşık 6000 TL fark ediliyor. Ben de sizinle aynı şaşkınlığı yaşadım maalesef.

kamuran15
Müsteşar
23 Aralık 2023 18:23

Teşekkür ederim hocam. Düşündüğüm gibi çıktı, siz vergi diliminde değilsiniz ben vergi dilimindeyim. Neden o evet. Şu an takriben maaşımda bin lira kesinti var. %15 vergi dilimi olayı da yalana karıştı.

murat_operant, 4 ay önce

Selamlar hocam, teşekkür ederim dilekleriniz için. Esenlikler dilerim size de. Vergi kesintisi sıfır göründü bordromda sene boyunca. Belki fark bundan dolayıdır bilemiyorum pek.

muhakemeci
Yasaklı
23 Aralık 2023 21:01

Vergi dilimi acilen %15 e çekilmeli kesinlikle

24 Aralık 2023 21:42

Alıntı: ahmetbulut

"Aralık maaş ve ekdersine bakıldığında hemen hemen tüm öğretmenlerin %27 vergi dilimine girdiği aşikar. Temmuz ve aralık ücretlerimiz kıyaslandığında neredeyse 4000 tl daha vergi kesintisi olmuş. Her seferinde dile getirmeye çalışıyorum bu ülkede maalesef çok ciddi bir vergi adaletsizliği var bu ülkede en yüksek vergileri kamu personeli veriyor eğer bir değişiklik olmasa 2024 te çok daha yüksek vergi kesintilerini yaşayacağız vergi dilimi artışları yeterli olmadığından seneye muhtemelen mart gibi %20 Ağustos gibi %27 ve yılın sonuna doğru %35 vergi dilimine girme ihtimalimiz kuvvetle muhtemeldir bu da demektirki verilen zamlar kepçe ile geri alınacaktır. Sendikaların ilk ve kırmızı maddesi vergi dilimi olmalı. ÇÖZÜM: TÜM MEMURLARIN vergi dilimi %15 SABİTLENMELİ.!!!"

Siz bu konuyu yeniden açın hocam. yalamuhcu tayfa trollemiş

muhakemeci, 4 ay önce

Vergi dilimi acilen %15 e çekilmeli kesinlikle

matemkogr
Şef
27 Aralık 2023 20:08

An itibariyle asgari ücrete yaklaşık yüzde 50 zam yapıldı.

Senelerdir asgari ücrete yapılan zam oranı hep memur maaşına yapılan zam oranından fazla. Memur maaşları git gide asgari ücrete yaklaştı.

Ocak zammı en az asgari ücrete yapılan zam oranı + yüzde 15 olmalı ki biraz olsun dengelensin.

Sendikalardan hiç ses çıkmıyor..

firatli_genclik
Genel Müdür
27 Aralık 2023 22:22

Keşke vergi yüzde 18 olsa ve sabit kalsa ama tüm maaştan kesilse, bu arada tüm kalemleri emeklilik

Beytullah Gölen
Aday Memur
28 Aralık 2023 16:04

50-60 belki olur oda belki yaniii

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi