Editörler : crops35
«212223242526272829303132»

dünyanın adaleti
Aday Memur
01 Kasım 2007 09:36

üç yıldır eş durumundan tayin bekliyorum, anlamıyorum bu hangi kanun kitabında yazıyor, Türkiye de yaşamak niye bu kadar zor, üç yıldır insan kaynakları müdürüne yalvarıyorum benim çocuğum rahatsız, eşim şu an hamile diyorum sen bekle diyor acaba ne zamana kadar beklemem gerekiyor, insanlar ne zanan keyfi iş yapmayı bırakacaklar, son yazdığım tayin talep dilekçeme üç ay oldu cevap vermedi, ben şunu gördüm sen bana muhtaçsın ben ne dersem o olur zihniyetinde artık dayanamıyorum.

derman25
Şube Müdürü
02 Kasım 2007 09:37

Arkadaşlar inanın biz bunları dillendirmekten usandık artık. Usandığımız gibi anladık ki kimse bizi duymuyor. Burada birbirimizn dertlerini paylaşmaktanöteye gidemiyoruz. Özet olarak iyi mevkilerde tanıdıkları olanlar için aile bütünlüğünün korunması. Diğelri için bunlar boş laflar. Siz kanun ne gerektiriyorsa beklemek zorundasınız. Asaletiniz tasdik olacak. İdari amirleriniz gönlü olacak. cak cak da cak cak... arkadaşlar.. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

gulcan64
Şef
17 Aralık 2007 21:08

hala mağduriyete devammmm

ararat
Şef
25 Aralık 2007 15:01

Kurumlarda memurun tayinin bir amirin iki dudağının arasında olması çok kötü. diğer dünyada kul hakkından dolayı çok amir sorgulanacak gibi geliyor.... bir taraftaki amir izin verebilirken, diğer taraftaki amir izin veremeyebiliyor. amirler arasında böyle ciddi farklar oluşuyor... benim anlamadığım hangi amir doğru yapıyor bu işi... biri lider biri yönetici herhalde. fark ta burada... (Allah kimseyi darda bırakmasın) ve bu tayin olayının merkezden tek elden yapılması iyi olacağı kanaatindeyim... öğretmen atamaları gibi...

escel
Memur
25 Aralık 2007 15:20

arkadaşlar bende 4 aylık memurum.eşim g.antep te ben ise yozgat ın bir ilçesindeyim.bugün müdür asalet tasdik olsada göndermem dedi.böyle bir hakları var mı?aranızda geçici görevlendirme ile eşinin yanına giden var mı?eğer eşimin yanına gidemezsem en son çare istifa etmeyi düşünüyorum:(

ravaha
Yasaklı
25 Aralık 2007 23:09

Ben doğuda bir üniversitede yardımcı hizmetler sınıfında hizmetliyim.Eşim ise batıda bir üniversitede genel idari hizmetler sınıfında memur.Ben eşimin doğuya benim çalıştığım üniversiteye naklini almasını istiyorum.sorum şu? Ben mi eşimin yanına gidebilirim yoksa eşim mi benim yanıma gelebilir?Devlet memurları kanununa göre eşime benim yanıma gelmemsinde yani nakil yaptırmasında bi sorun çıkarırmı?kadro farklılığı ve ast üst ilişkileri nasıl olur bu durumlarda?Yani eşimin yanıma gelmesinde muvaffakiyet verirlermi?Çünkü batıda yaşam zor yani maddi açıdan ben gitmek istemiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

a.kılıç
Aday Memur
26 Aralık 2007 09:36

merhaba arkadaşlar bende bu konuda çok mağdurum bişey sormak istiyorum eşi sigortalı çalışan memur eş durumundan tayin isteyebilirmi ne gibi şeyler ararlar bilgisi olan varsa yazsın maliyede çalışıyorum

escel
Memur
26 Aralık 2007 10:22

sayın a.kılıç eşinin çalıştığı kurumdan 2 yıl çalıştığını belgelemesi durumunda eşinin yanına eş durumundan gidebilirsin.

a.kılıç
Aday Memur
26 Aralık 2007 10:30

çok teşekkür ederim escel

escel
Memur
26 Aralık 2007 11:03

sayın ravaha eğer sen aday memursan eşin kıdemli ise eşin senin yanına gelir.fakat senin adaylığın kalktıysa ast üst ilişkisi önemli değil.yinede eşin senin yanına gelebilir

d1527c
Aday Memur
27 Aralık 2007 14:05

benim eşimde doğuda bir ile kadrolu olarak atandı bulunduğu yerde mal. başvurduk kurum kabul etti kendi kurumum bir üni. buradanda eş durumundan izin verileceği bildirildi şu anda merkez mal. kurumda size sorum şu kurumum personel eksikliğini bahane ederek beni en az iki ay veremeyeceğini söylüyor dolayısıyla ne yapabilirim. eğer karşı kurumdan yazım gelirse üin. beni nasıl bekletebiliriler ben ne yapabilirim.

trgy41
Aday Memur
27 Aralık 2007 20:59

güncll

01 Nisan 2008 14:53

.........G Ü N C E L..........

02 Nisan 2008 10:03

GÜNCEL..

binnaz969
Aday Memur
02 Nisan 2008 11:30

slm arkadaşlar bende bu konudan mağdurum 3 yıldır ugraşıyorum olmadı eşimin yanına gidemedim Belediye de memurum eşim asker ama nereye başvurduysam ret cevabı aldım hiç bir yasal dayanak göstermeden. Bu konuda bilgisi olan veye yapabilen biri varsa yardımcı olsun lütfen

d-acumuj
Aday Memur
03 Nisan 2008 01:37

merhaba arkadaşlar 3 yıllık devlet memuruyum 5 aylık evliyim eşim ssk lı olduğu için eş durumundan tayin olamıyorum benzer durumda olan var mı nasıl bir yol izlemeliyiz fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

03 Nisan 2008 09:07

arkadaşlar bu konuda mağdur çok ama kurumlar herkesin farklı yönetmelik mad.dava açmayı bende düşüüyorum fakat son kez şansımı deneyip.

Forum yetkilileri bu konu neden anasayfaya taşınmıyor binlerce mağdur var lütfen.

d-acumuj
Aday Memur
03 Nisan 2008 09:46

günaydın sizin eşiniz devlet memuru mu ssk lı mı?

03 Nisan 2008 10:01

GÜNAYDIN SAĞOLUN

BENİM EŞİM ÖZEL SEKTÖRDE BAĞKURLU İŞ YERİ SAHİBİ KENDİSİ.

BENİM KURUMUM MALİYE BİZDE 2 YIL ŞARTI VAR FAKAT 2 YILDAN SONRASI DA MEÇHUL TABİ.

03 Nisan 2008 11:49

arkadaşlar 6maliye bak.görevde yük.39 md 2. fıkrasının 2.cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.okuyanınız varmı belki şans olabilir bizim için.

Toplam 670 mesaj
«212223242526272829303132»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi