Editörler : "eskiyara"Pangaea

Teknososyal
Yasaklı
19 Aralık 2023 19:24

Eğitim felç ve kimse de memnun değil bu durumdan


Megatronics
Yasaklı
19 Aralık 2023 20:18

Aynen millet değişim gözlüyor yönetimde

19 Aralık 2023 20:26

Daha bunlar iyi günlerimiz winter iş coming...


errraayn
Yasaklı
22 Aralık 2023 23:23

geldi bile winter-just came, gurt yediği ayazı hatırlar


Bir seher vakti
Aday Memur
23 Aralık 2023 14:54

Disiplin yönetmeliği ve sınıf geçme düzeltilmedikçe

Zorunlu eğitim saçmalığı son bulmadıkça

koca 1 KAOS


gürsoyhoca
Yasaklı
27 Aralık 2023 00:13

unutmaz olacak hatırlar degil

errraayn, 2 ay önce

geldi bile winter-just came, gurt yediği ayazı hatırlar


Reisülküttab9
Aday Memur
27 Aralık 2023 19:39

Birkaç saatinizi ayırıp haklarınızı öğrenin. Şikayet haklarınızı kullanın. İdareye ve velilere gereken cevapları ve yasal cümleleri kurun. Kimse hakkını aramadıkça baskı daha da meşrulaştırılacaktır. Gerekirse öğretmenlerin grup halinde hareket etmesi ve birbirine destek vererek bu işleri halletmesi gerekir.

crabnet355, 3 ay önce
Velinin ve idarenin bize yaptığı psikolojik baskılardan işimize müdahale etmesinden memnun değiliz..Velinin ve idarenin bizi çocuk bakıcısı ve kölesi olarak görmesinden memnun değiliz.. Toplumun bizi yatan tembel asalak insanlar olarak görmesinden memnun değiliz..

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
29 Aralık 2023 10:12

Bu Başlığa destek verebilir misiniz Memurlar İçin Disiplin Affı Çıkar Mı? - https://forum.memurlar.net/konu/2504714

Emre.keles
Memur
30 Aralık 2023 17:23

şu memnun olmayanları herhangi bir işe köy yani özel sektör de değil devlet kurumuna işe koy yine yapamazlar..rahata o kadar alışıksnz ki hangi sektör hangi iş olursa olsun zor gelir:)

A.Ozan91
Aday Memur
31 Aralık 2023 00:03

Bilemezsin

Emre.keles, 2 ay önce
şu memnun olmayanları herhangi bir işe köy yani özel sektör de değil devlet kurumuna işe koy yine yapamazlar..rahata o kadar alışıksnz ki hangi sektör hangi iş olursa olsun zor gelir:)

fatih ç.
Genel Müdür
31 Aralık 2023 10:01

Boş boş zırlayanlara diyecek bir şey yok da gerçekten memnun olmayan ve çözüm arayanlara tavsiyem, idareciliği deneyin. Belki de tam size göredir. Denemeden bilemezsiniz.

Memnun olursanız dertleriniz biter. Olmaz, öğretmenliği özlerseniz istifa edip dönebiliyorsunuz basitçe. Kıymetini anlamış oldum, dersiniz en azından.

İdarecilik de yapamam, öğretmenlikten de memnun değilim diyenlere de istifa et demekten başka çözüm yok.

Zorunlu eğitim kaldırıldı diyelim. Ne yapacaksın okuldan öğrenciyi göndemek için tutanak tutacak mısın? Disiplin kurulunda öğrenciye bizzat ceza verecek misin?

3 şehirde çalıştım, öğretmen her yerde aynı. Tutanak tutmayı, disiplin kuruluna gönüllü olmayı geç, hak ettiği hâlde performans notuna 20 - 30 veren bile çok nadir.

Her şökte, her toplantıda öğrencilerden şikayet ediliyor. Çalıştığım her müdür de aynı şeyi söylüyor.

(1)"arkadaşlar öğrenciden şikayet ediyorsunuz ama tutanak tutan yok. Ceza vereceğiz ama tutanak yok ortada. Kafamıza göre ceza veremeyiz, tutanak getirin".

(2) "burada öğrenciyi şikayet ediyorsunuz, yıl sonu 90 veriyorsunuz. Memnunsanız neden şikayet ediyorsunuz, değilseniz neden 90 veriyorsunuz"

Her yerde mi aynı şeyi söyler ya müdürler :) eminim sizin okullarınızda da benzer şeyler söyleniyordur. Öğretmenler kendi derdini çözmeye çalışmıyor ki başkası çalışsın.

Sınıfa geç geleni yok yazmamız lazım. Öğrenciler, hocam sadece siz yoo yazıyorsunuz ama, diye şikayet ediyor. Telefonları son 5dk veriyorum, hocam diğer hocalar erkenden veriyor, diyorlar. Kötü ben oluyorum alınan kararları uygulamadım diye. Öğretmenler ne aldığı karara saygı duyuyor ne sorun çözmeye çalışıyor. Bu düzen böyle gider maalesef.


fatih ç.
Genel Müdür
31 Aralık 2023 10:07

Son şök toplantısı 3 saat sürdü. Uyuz oluyorum boş konuşan öğretmenlere, saatlerce konuşuyor. Ne çok seviyorsunuz yahu boş konuşmayı! Az susun. Neyse,

Bu toplantının bu kadar uzamasınız sebebi öğrenci şikayet etmede milletin sıraya girmesi. Birkaç öğrenci var herkes bunlardan şikayet ediyor. Vay efendim şöyle vay efendim böyle...

Aradan kaç hafta geçti, ne oldu? Tutanağı yine sadece ben tuttum. Bakın eminim performans notlarında da sadece ben düşük vereceğim. Millet hem zırlıyor hem hiçbir şey yapmıyor. Ben anlamıyorum bu kafayı. Geç geleni yok yazma, perofrmansı düşük verme, tutanak tutma, öğrenciye şirin görünmek için kırk takla at... Sonra şikayet et. Ya kardeşim sövdürmeyin adamı durduk yere.

Aranızda da bu tiplemelerden vardır mutlaka. Bana bi yazın ya. Bi açıklayın derdinizi? Niye böyle ikiyüzlülük? Okula mı has yoksa hayatınızın tümünde mi böylesiniz?


errraayn
Yasaklı
22 Ocak 2024 22:37

Öğretmenlikte idealizm bitmiştir Salla başı al maaşı

Megatronics, 2 ay önce

Bravo kardeşim. Neden açıklamamışsın ama içgüdüsel olarak doğru cevabı vermişsin. İşini doğru yapan, idealist olan, yalamuhcu olmayan, eğilmeyen bükülmeyen, diklik etmeyen ama dik durabilen bir öğretmenin daima seveni kadar sevmeyeni de olur. Zira bunu bana ilk diyen de 35 yıllık Türkçe öğretmenimdi.

Toplam 93 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi