İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : "eskiyara"Pangaea
«434445464748495051525354»

tarsustan33
Aday Memur
23 Şubat 2024 21:36

Burada kimsenin eski ve yeni yönetmelikten rahatsızlığı yok. Sadece ne getirip, ne götüreceği belli olmayan bir yönetmelikten bu kadar medet ummana şaşırıyorum. Şimdiye kadar yazdıklarından sadece yöneticilik kıdemi esas alınarak yeni yönetmelik yayınlanırsa memnun olursun diye düşünüyorum. Bu da senin kıdemli bir idareci olduğunu gösteriyor. Yönetmelik eski de olsa yeni de olsa ben çok fazla bir şey değişeceğini düşünmüyorum.

Fortelek, 2 ay önce
Anlaşıldı burada yeni yönetmelik kelimelerini ağzına alan aforoz ediliyor. Siz ne hazımsız insanlarsınız böyle. İşinize gelmeyen herşey kötü.

Fortelek
Aday Memur
23 Şubat 2024 21:43

İyi bildin hocam. Benim için hiç bir sorun yok. Eski ile 110 puan var. Yanlız beni gıcık eden Okulunun Parası ile Makaleye ortak olan, Patent satın alanlardır. Yeni yönetmeliği sırf bu çakal tiplerin puanları yansın diye istiyorum. Yeni yönetmelik de siz istemiyorsunuz diye çıkmayacak değil zaten. Ancak burada kendinizi avutursunuz. ÇIKACAK.

tarsustan33
Aday Memur
23 Şubat 2024 22:01

Çevrenizdeki bir kaç yönetici parayla makale veya patent aldı diye tüm okul yöneticilerini aynı kefeye koymamalısınız. Yeni yönetmeliğin çıkacağını zaten biliyoruz. İnşallah yeni yönetmelik sadece kıdemli olanları değil herkesi kapsayan bir yönetmelik olur diye temenni ediyoruz. Görevlendirmelere çok az bir zaman kala hangi kriterlere göre atama yapılacağının belirsizliği kimseyi memnunu etmeyecektir.

Fortelek, 2 ay önce
İyi bildin hocam. Benim için hiç bir sorun yok. Eski ile 110 puan var. Yanlız beni gıcık eden Okulunun Parası ile Makaleye ortak olan, Patent satın alanlardır. Yeni yönetmeliği sırf bu çakal tiplerin puanları yansın diye istiyorum. Yeni yönetmelik de siz istemiyorsunuz diye çıkmayacak değil zaten. Ancak burada kendinizi avutursunuz. ÇIKACAK.

faruktatar
Aday Memur
23 Şubat 2024 22:07

Katılıyorum

tarsustan33, 2 ay önce

Çevrenizdeki bir kaç yönetici parayla makale veya patent aldı diye tüm okul yöneticilerini aynı kefeye koymamalısınız. Yeni yönetmeliğin çıkacağını zaten biliyoruz. İnşallah yeni yönetmelik sadece kıdemli olanları değil herkesi kapsayan bir yönetmelik olur diye temenni ediyoruz. Görevlendirmelere çok az bir zaman kala hangi kriterlere göre atama yapılacağının belirsizliği kimseyi memnunu etmeyecektir.

ALİYAS
Daire Başkanı
23 Şubat 2024 23:00

okulun parası ile ne makaleye ortak olunur ne de patent satın alınır. bunu yazmak tek kelime ile iş bilmezlik olup ulaşamadığı ciğeri mundar zanneddnlerdir...

tatar ramazan24
Aday Memur
23 Şubat 2024 23:05

Ya bu adama cevap vermeyin kendisini bı halt sanan nasıl öğretmen olduğu meçhul biri hatta bu forma birçok kişi yazıyor onlardan biri olabilir

Fortelek, 2 ay önce

kartalova
Aday Memur
23 Şubat 2024 23:56

110 puanı nereden topladın.

Fortelek, 2 ay önce

Burak232323
Aday Memur
24 Şubat 2024 00:00

Bu gece de resmi gazete de yeni yönetmelik YOK !!!

yeni_müdür
Aday Memur
24 Şubat 2024 03:40

Milleti kandırmaya 1 hafta daha devam edecekler

alex211
Aday Memur
24 Şubat 2024 07:23

1 hafta kalmış ne olacağı belli değil 20 yıldır çalışıyorum ilk defa bu kadar belirsizlik görüyorum

alex211
Aday Memur
24 Şubat 2024 09:29

Atama bekleyen öğretmen arkadaşlarda onlarda şimdi nasıl stres yaşıyorlar.

24 Şubat 2024 12:21

Arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz anlamadım? yeni yönetmeliğin çıkacağı 1. ara tatil seminerlerinde Personel Genel Müdürü tarafından net bir şekilde söylendi. ondan önce Bakan Bey ya ilk ya 2. öğretmenler odası buluşmasında yeni yönetmeliğin hazırlandığını ve çıkacağını söyledi.

şimdi çalışmalar tamamlandı 6-7 gün kadar önce resmi gazeteye gönderildi. Ve bunu PGM Bülent Çiftçi bizzat kayseride söyledi. şimdi diyeceksiniz ne bekleniyor neden yayımlanmıyor o zaman.

arkadaşlar ister Bakanlık olsun ister üniversite ister başka kamu kurumu. resmi gazeteye gönderilen bütün yönetmelikler anayasaya, konunun ilgili kanununa, genel hukuk kurallarına, Kalkınma planlarına vs uygunluğu incelenir ve öyle yayımlanır. bu işlem bazen 1 gün sürer bazen günlerce sürebilir. 6-7 gün oldu yayımlanmadı ama her an yayımlanabilir. ha belki 1 hafta 10 gün sonrasına da sarkabilir inceleme.

ama emin olun bu yönetmelik gerek bu gece grekse de 10-15 gün sonra yayımlanacak. uzun sürerse bile takvimi 10-15 gün erteler bakanlık çok zor değil yani 5 martta başlatmaz 15 martta başlatır. ama o sureye kalmaz birkaç güne yayımlanır.

24 Şubat 2024 12:28

gelelim neler değişeceği konusuna.

net olan 2 şey var birincisi 4+4 devam ediyor, ikincisi ise ek1 ve ek2 formları sadeleştirldi. bunlar personel genel müdürünün agzından çıkan laflar.

sendiklardan alınan bilgiler ise şu yönde

1. proje, makale, dyk, iyep vs kriterler çıkarılmış

2. Hizmet puanı belli ölçüde etki edecek ek1 ve ek2'ye

3. ek1 ve ek2 ağırlığı %30'dan %20'ye düşürülmüş

ayrıca il dışına tayin olup öğretmenliğe dönmek zornda kalan yöneticler için yeniden ve ilk defa yönetici görevlendşrmesi sonrası 3. bir atama yapılarak onlara gittikleri illlerde sınava girmeden muhtemelen ek2 ile başvuru hakkı verilecek. bu da yönetmelikte yer alacak.

lodos348
Memur
24 Şubat 2024 13:35

Neymiş arkadaş bu yönetmelik böyle hazirandan beri yayınlamadılar gitti görende anayasa hazırlanıyor sanır.Kaldı şurda 5 gün .Ben şu anki yönetmeliğe göre ekys sınavına giriyorum ama sınav sonrası şartlar değişiyor.Ankara öğretmen buluşmasında bakanımız şimdi çıkartırsak kaos olur diye bilgi geliyor 10 gün sonra bülent çiftçi resmi gazeteye gönderdik diyor.Yeni yönetmeliğin içeriğini bilmeden isteklice bekleyenleri de anlamıyorum.Artık sürecin başlamasına 1 hafta kalmışken yönetmelik değişikliği olmayacaktır göreceksiniz olursa da fıkra diye gülerim.

msemse.trkc, 2 ay önce

Arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz anlamadım? yeni yönetmeliğin çıkacağı 1. ara tatil seminerlerinde Personel Genel Müdürü tarafından net bir şekilde söylendi. ondan önce Bakan Bey ya ilk ya 2. öğretmenler odası buluşmasında yeni yönetmeliğin hazırlandığını ve çıkacağını söyledi.

şimdi çalışmalar tamamlandı 6-7 gün kadar önce resmi gazeteye gönderildi. Ve bunu PGM Bülent Çiftçi bizzat kayseride söyledi. şimdi diyeceksiniz ne bekleniyor neden yayımlanmıyor o zaman.

arkadaşlar ister Bakanlık olsun ister üniversite ister başka kamu kurumu. resmi gazeteye gönderilen bütün yönetmelikler anayasaya, konunun ilgili kanununa, genel hukuk kurallarına, Kalkınma planlarına vs uygunluğu incelenir ve öyle yayımlanır. bu işlem bazen 1 gün sürer bazen günlerce sürebilir. 6-7 gün oldu yayımlanmadı ama her an yayımlanabilir. ha belki 1 hafta 10 gün sonrasına da sarkabilir inceleme.

ama emin olun bu yönetmelik gerek bu gece grekse de 10-15 gün sonra yayımlanacak. uzun sürerse bile takvimi 10-15 gün erteler bakanlık çok zor değil yani 5 martta başlatmaz 15 martta başlatır. ama o sureye kalmaz birkaç güne yayımlanır.

Burak232323
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:41

Tam olarak neyi tartışıyoruz biliyormusun hocam ; sizin şuan savunduğunuz yeni yönetmelik yayınlanacak fikrini. Yeni yönetmelik yayınlanacak tabiki , ama bizim atama dönemi bittikten sonra yayınlanacklak. Bakan beyin buluşmasından örnek vermişsiniz, lakin en son ki buluşmada atamadan sonra yapılacak söylemini es geçmişsiniz!!

msemse.trkc, 2 ay önce

Burak232323
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:44

Resmi gazeteyi beklemeye gerek yok !! Hocam kendince yönetmeliğin tüm kriterlerini yazmış buraya :)))

msemse.trkc, 2 ay önce

gelelim neler değişeceği konusuna.

net olan 2 şey var birincisi 4+4 devam ediyor, ikincisi ise ek1 ve ek2 formları sadeleştirldi. bunlar personel genel müdürünün agzından çıkan laflar.

sendiklardan alınan bilgiler ise şu yönde

1. proje, makale, dyk, iyep vs kriterler çıkarılmış

2. Hizmet puanı belli ölçüde etki edecek ek1 ve ek2'ye

3. ek1 ve ek2 ağırlığı %30'dan %20'ye düşürülmüş

ayrıca il dışına tayin olup öğretmenliğe dönmek zornda kalan yöneticler için yeniden ve ilk defa yönetici görevlendşrmesi sonrası 3. bir atama yapılarak onlara gittikleri illlerde sınava girmeden muhtemelen ek2 ile başvuru hakkı verilecek. bu da yönetmelikte yer alacak.

24 Şubat 2024 13:45

peki sayın hocam, yayımlanmak üzere resmi gazeteye gönderildi açıklamasını neden es geçiyorsunuz. Bakan Beyin bu atamadan sonra yayınlanacak lafını hiç duymadım okumadım bir yerde. Ama genel Müdür açık açık söyledi resmi gazeteye gönderildi ek 1 ve Ek2 sadeleştirildi. yöneticilere gittikleri illerde sınavsız yönetici atamaya başvuru hakkı vereceğiz. bu açıklamalar Kayseri'de 5-6 gün önce söylendi.
Burak232323, 2 ay önce

Tam olarak neyi tartışıyoruz biliyormusun hocam ; sizin şuan savunduğunuz yeni yönetmelik yayınlanacak fikrini. Yeni yönetmelik yayınlanacak tabiki , ama bizim atama dönemi bittikten sonra yayınlanacklak. Bakan beyin buluşmasından örnek vermişsiniz, lakin en son ki buluşmada atamadan sonra yapılacak söylemini es geçmişsiniz!!

24 Şubat 2024 13:47

atama takvimi 5 Mart'ta başlıyor. yönetmelik ise birkaç gün içinde resmi gazetede yayımlanacak. şu an sadece incelemesi yapılıyor yayımlanmak için. 5 Mart'ta başlayacak olan atama süreci yeni yönetmelik hükümlerine göre yapılacak
msemse.trkc, 2 ay önce
peki sayın hocam, yayımlanmak üzere resmi gazeteye gönderildi açıklamasını neden es geçiyorsunuz. Bakan Beyin bu atamadan sonra yayınlanacak lafını hiç duymadım okumadım bir yerde. Ama genel Müdür açık açık söyledi resmi gazeteye gönderildi ek 1 ve Ek2 sadeleştirildi. yöneticilere gittikleri illerde sınavsız yönetici atamaya başvuru hakkı vereceğiz. bu açıklamalar Kayseri'de 5-6 gün önce söylendi.

Burak232323
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:48

Şuan ki yönetmelik resmi gazete gönderildikten 2-3 ay sonra yayınlandı. Resmi gazeteye gònderilmesine lafım yok ancak bizim atama döneminden sonra yayınlanacağını savunuyorum ben. Bakan beyin ankara buluşmasında atamalar yeni yönetmelikle olmayacak söylemini bu forumda bizzat bi hocamız yazdı. Siz gözden kaçırmış olabilirsiniz o yazıyı.

msemse.trkc, 2 ay önce

verstapen
Aday Memur
24 Şubat 2024 13:53

dua et hep yayinlanmasun...makaleler çöp olacak yoksa ..içinden geçenler bunlar.geliyor gelecek olan
Burak232323, 2 ay önce

Şuan ki yönetmelik resmi gazete gönderildikten 2-3 ay sonra yayınlandı. Resmi gazeteye gònderilmesine lafım yok ancak bizim atama döneminden sonra yayınlanacağını savunuyorum ben. Bakan beyin ankara buluşmasında atamalar yeni yönetmelikle olmayacak söylemini bu forumda bizzat bi hocamız yazdı. Siz gözden kaçırmış olabilirsiniz o yazıyı.

Toplam 1469 mesaj
«434445464748495051525354»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi