Editörler : "eskiyara"Pangaea
«515253545556575859606162»

metal3
Aday Memur
27 Şubat 2024 13:38

genel kanı yeni yönetmeliğin hafta sonuna kadar yayınlanacağı

lodos348
Memur
27 Şubat 2024 13:43

Hocam şöyle sınava girdik çıktık yeni yönetmelikte ek 1 ve mulakat oranları çok değişti öğretmen şunu demicek mi ben böyle olduğunu bilsem bu sınava girmezdim diye.Mesela mulakat puan oranları artırıldı bu şartlara göre atanamayacağını bilen bir öğretmen bu durumu bilse ekys ye girmeyecekti.Haksız mı?

kaann.k, 3 ay önce

Hocam şunu merak ediyorum, sınava girdik çıktık yönetmelik değişti sınav puanımızdan mı düşürecekler ne olacak? yönetmelik çalışmaları 8 aydır devam ediyor. Bu süreç 3 ay önce de tamamlanıp yönetmelik yayımlanabilirdi takvimin başlamasına 1 gün kala da yayımlanabilir. ne fark edecek anlamıyorum. ortada bir hak yok ki yönetmelik değişiminde hak kaybı oluşsun. bence boşuna ortalığı velveleye veriyorsunuz. yönetmelik şu anda resmi gazetede. anayasaya vb. unsurlara uygunluk yönünden denetleniyor. uygun görülürse yayımlanacak uygun görülmezse meb'e iade edilecek. takvimin açıklanmama sebebi bu. yönetmelik yayımlanmadan da ayrıntılı takvim açıklanmaz merak etmeyin.

Fortelek
Aday Memur
27 Şubat 2024 13:44

Olur mu hocam.? Buradaki zati muhteremler form a yazdıkça çıkacak yönetmeliğin çıkmayacağını ve bunu engelleyeceklerini sanan, kendini buna inandıran bir güruh.. Allah sabır versin.

metal3, 3 ay önce
genel kanı yeni yönetmeliğin hafta sonuna kadar yayınlanacağı

kaann.k
Aday Memur
27 Şubat 2024 13:49

Hocam bireysel olarak bu şekilde düşünmekte tabi ki haklısınız, haklıyız. Etik mi? Değil. Yasal mı? Evet, yasal. Bizi ve bakanlığı maalesef kanun ve yönetmelik bağlar. 5 Mart'a kadar yönetmelik onaylanırsa yapacak bir şeyimiz yok maalesef.

lodos348, 3 ay önce

Hocam şöyle sınava girdik çıktık yeni yönetmelikte ek 1 ve mulakat oranları çok değişti öğretmen şunu demicek mi ben böyle olduğunu bilsem bu sınava girmezdim diye.Mesela mulakat puan oranları artırıldı bu şartlara göre atanamayacağını bilen bir öğretmen bu durumu bilse ekys ye girmeyecekti.Haksız mı?

lodos348
Memur
27 Şubat 2024 14:02

Aynı düşünüyoruz hocam teşekkürler.

kaann.k, 3 ay önce

Hocam bireysel olarak bu şekilde düşünmekte tabi ki haklısınız, haklıyız. Etik mi? Değil. Yasal mı? Evet, yasal. Bizi ve bakanlığı maalesef kanun ve yönetmelik bağlar. 5 Mart'a kadar yönetmelik onaylanırsa yapacak bir şeyimiz yok maalesef.

Palasay
Aday Memur
27 Şubat 2024 14:06

Hangi işi doğru ki liyakatsiz adamlara görev verilirse olacağı bu öğretmenlere açıklama bile yapılmı

Legolas4848
Kapalı
27 Şubat 2024 15:29

EK-1 ve EK-2 yi inceleyip öyle mi sınava giriyor adaylar? EK-1 ve EK-2 yi inceleyip 'Haa iyiymiş o zaman sınava gireyim bari' diyene hiç rastlamadım. Diyelim ki dediğiniz gibi oldu, işine gelmeyen kişi mülakata girmez olur biter. Sınav girenin mülakata katılma ya da illaki başvuru yapma zorunluluğu yok.

lodos348, 3 ay önce

Palasay
Aday Memur
27 Şubat 2024 19:53

Bir görevli, bir sorumlu ,ogretmen camiasini ciddiye alan biri de bir kisi de cikip aciklama yapmiyor bu sistem mi duzeltecek komik

dost6060
Aday Memur
27 Şubat 2024 21:44

Bu gece de yayinlanmayacaga benziyor.

dost6060
Aday Memur
27 Şubat 2024 21:45

İl Müdürlerı toplantisinda acaba görüsüldü mü yönetici atama. Bilgisi olan var mı

asiia
Şef
27 Şubat 2024 21:53

Bugün bir sohbet ortamında makamı büyük bir yetkili arkadaş proje okul yöneticiliğinin yeni yapılacak yönetmeliğe dahil edilmesi konusunda sıkıntı olduğu için çalışmaların tamamlanamadığını, resmi gazeteye yönetmeliğin henüz gönderilmediğini, kapsamlı çalışmanın yaz aylarında anca biteceğini duyduğunu söyledi.

3838kartal
Memur
27 Şubat 2024 22:09

Proje okul olayı tamamen farklı bir uygulama bu yönetmelikle alakası bile yok sizin tanıdığınız herhalde personel genel müdürünün de üstü atamalar konusunda yetkili olan personel müdürü gönderildi diyeli 10 günü geçti

asiia, 3 ay önce
Bugün bir sohbet ortamında makamı büyük bir yetkili arkadaş proje okul yöneticiliğinin yeni yapılacak yönetmeliğe dahil edilmesi konusunda sıkıntı olduğu için çalışmaların tamamlanamadığını, resmi gazeteye yönetmeliğin henüz gönderilmediğini, kapsamlı çalışmanın yaz aylarında anca biteceğini duyduğunu söyledi.

asiia
Şef
27 Şubat 2024 22:17

Kastım proje okul yöneticilerin seçilme şartlarıda bu yönetmelikte yer alacak olması şeklinde. Dedikodulara inanacak olsak bakan da yönetmelik yaza çıkacak, şu an değişirse kaos olur lafı var. Personel genel müdürünün lafını bu kadar ciddiye almayın derim.
3838kartal, 3 ay önce

Proje okul olayı tamamen farklı bir uygulama bu yönetmelikle alakası bile yok sizin tanıdığınız herhalde personel genel müdürünün de üstü atamalar konusunda yetkili olan personel müdürü gönderildi diyeli 10 günü geçti

Fortelek
Aday Memur
27 Şubat 2024 22:39

Tamam Sizin Lafınızı Ciddiye alalım :) Personel Genel Müdürü de kim oluyor?
asiia, 3 ay önce
Kastım proje okul yöneticilerin seçilme şartlarıda bu yönetmelikte yer alacak olması şeklinde. Dedikodulara inanacak olsak bakan da yönetmelik yaza çıkacak, şu an değişirse kaos olur lafı var. Personel genel müdürünün lafını bu kadar ciddiye almayın derim.

dost6060
Aday Memur
27 Şubat 2024 22:41

Nur topu gibi bir iddia daha geldi yorumlara. Bence de secimler nedeniyle yeni yönetmeligi yayinlamayacaklar gibi geldi banada. oyunun ortasinda kural degisikli cok sacma.

Ben 22 yildir calisiyorum hic boyle yoneticiyonetmeligi duzenlendigine sahit olmadim. Onceleri bir taslak cikardi. Taslak hakkinda sendikallardan ve diger paydaslardan oneriler istenirdi. Böyle gizli yonetmelik hazirlandigini ilk defa duydum.

asiia, 3 ay önce

asiia
Şef
27 Şubat 2024 22:42

Ulen sığır tutturmuşsunuz bir pgm. Sanki söylerken yanındaydında kulaklarınla duydun. Biz duyduğumuzu söylüyoruz, ister inan ister inanma. Bana ne.
Fortelek, 3 ay önce
Tamam Sizin Lafınızı Ciddiye alalım :) Personel Genel Müdürü de kim oluyor?

ebuducane
Daire Başkanı
27 Şubat 2024 23:02

1 saat kaldı

gulerarda
Aday Memur
27 Şubat 2024 23:16

Ortada ayrıntılı takvim yok,yönetmelik yok.İkisinin de bu zamana kalması bana normal gelmediği için atamaların ,üçüncü ihtimal olan seçimden sonraya kalacağını düşünüyorum.

lodos348
Memur
27 Şubat 2024 23:32

Hocam detaylı takvim 3 4 gün kala çıkıyor.Normalde yarın en geç perşembe detaylı takvimin ilan edilmesi gerekiyor.

gulerarda, 3 ay önce

Ortada ayrıntılı takvim yok,yönetmelik yok.İkisinin de bu zamana kalması bana normal gelmediği için atamaların ,üçüncü ihtimal olan seçimden sonraya kalacağını düşünüyorum.

gulerarda
Aday Memur
27 Şubat 2024 23:42

Sayın hocam siz ısrarla takvimin açıklanacağını söyĺüyorsunuz ama şu zamana kadar il mem lerde komisyonların kurulması gerekmiyor muydu.Artık hepimiz için hakkımızdan hayırlısı olsun diyorum.

lodos348, 3 ay önce

Hocam detaylı takvim 3 4 gün kala çıkıyor.Normalde yarın en geç perşembe detaylı takvimin ilan edilmesi gerekiyor.

Toplam 1469 mesaj
«515253545556575859606162»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi