İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : supporters.

nonamey
Memur
02 Nisan 2024 10:04

Bir zamanlar daha çok gündeme gelirdi yükseltilme için kadro bekleyen akademik personel (özellikle prof. kadrosu bekleyen doç.'ler), için ilana çıkılmadan kadrosuna yükseltilmesi.

Çünkü bilindiği gibi yükseltilme kişinin özlük hakkıdır

(ve maalesef, rektör yrd. veya dekan kendisine yakın olanlara kadro verirken, sevmediği kişiler yıllarca yükseltilme bekliyor. Son 5 yıldaki yayınlar ve yabancı dil belgesi dikkate alındığından, 45+ yaşına gelmiş kişiler hem makale yazmaya (ki iyi bir lisansüstü öğrencisi de yoksa, hiç de kolay olmadığını bilirsiniz) ve dil sınavlarından geçmeye çalışıyor (ki bilindiği gibi yabancı dille eğitim veren bölümler için 85+ dil puanı gerekiyor))

Bu konu için yeni bir konu başlığı mı açılsa, ne dersiniz?

(İlana çıkılmadan yükseltilme olsa bile, kadrosunun verilmesini istemediği kişiler için dosyalarını inceleyecek olan üyeleri yine rektör yrd. ve dekan belirleyeceğinden, üyeleri de kendi adamlarından seçer ve yine kadrosunun verilmesine engel olabilirler değil mi? Ama en azından, bu durumda aday mahkeme yoluyla hakkını arayabilir, değil mi?)

articolo
Aday Memur
02 Nisan 2024 10:27

Kesinlikle çok iyi olur hocam. Tek bir üniversiteden 200 kişi prof luk bekliyor.

nonamey, 2 hafta önce

Bir zamanlar daha çok gündeme gelirdi yükseltilme için kadro bekleyen akademik personel (özellikle prof. kadrosu bekleyen doç.'ler), için ilana çıkılmadan kadrosuna yükseltilmesi.

Çünkü bilindiği gibi yükseltilme kişinin özlük hakkıdır

(ve maalesef, rektör yrd. veya dekan kendisine yakın olanlara kadro verirken, sevmediği kişiler yıllarca yükseltilme bekliyor. Son 5 yıldaki yayınlar ve yabancı dil belgesi dikkate alındığından, 45+ yaşına gelmiş kişiler hem makale yazmaya (ki iyi bir lisansüstü öğrencisi de yoksa, hiç de kolay olmadığını bilirsiniz) ve dil sınavlarından geçmeye çalışıyor (ki bilindiği gibi yabancı dille eğitim veren bölümler için 85+ dil puanı gerekiyor))

Bu konu için yeni bir konu başlığı mı açılsa, ne dersiniz?

(İlana çıkılmadan yükseltilme olsa bile, kadrosunun verilmesini istemediği kişiler için dosyalarını inceleyecek olan üyeleri yine rektör yrd. ve dekan belirleyeceğinden, üyeleri de kendi adamlarından seçer ve yine kadrosunun verilmesine engel olabilirler değil mi? Ama en azından, bu durumda aday mahkeme yoluyla hakkını arayabilir, değil mi?)

smartdevil
Aday Memur
03 Nisan 2024 23:42

2024 kadro ilanları ne zaman başlar ya? Seçimler de bitti. Bayram sonrası başlar mı acaba?

nonamey
Memur
04 Nisan 2024 08:01

Hocam, bir zamanlar doçentlik sözlü sınavlarındaki haksızlığın giderilmesi için bu forumda birlik olunmuş ve ilgilenilmişti.

Benzer bir haksızlık, yükseltilme bekleyen öğretim üyeleri için (özellikle prof. kadrosu bekleyenler için) ve oldukça yaygın bir şekilde var.

Fakat, burada konuyu önemseyen sadece siz ve ben varım görünüyor. Nerede bahsettiğiniz o 200 kişi?

Bu haksızlığın bu forumda dile getirilmediği sürece, bir çözüm bulunabileceğine maalesef umudum yok

articolo, 2 hafta önce

Kesinlikle çok iyi olur hocam. Tek bir üniversiteden 200 kişi prof luk bekliyor.

bugradgn
Aday Memur
04 Nisan 2024 09:51

Bazı Bakanlıklar memur alımı için duyuruya çıktılar. YÖK'te yakın bir zamamda bir adım atar diye düşünüyorum.

smartdevil, 1 hafta önce

2024 kadro ilanları ne zaman başlar ya? Seçimler de bitti. Bayram sonrası başlar mı acaba?

Kamucu3841
Aday Memur
04 Nisan 2024 11:52

Bakan Şimşek in lafı havada kaldı sanki 7500 polis alinacakmis o kadar polisin emekli olduğunu sanmıyorum. Talepler toplanıyor en geç Nisanin son haftası kadrolar belli olur mayısın ortası gibi üniversiteler ilana çıkar

dr-muhendis-1046
Aday Memur
04 Nisan 2024 18:41

İnşallah...Süreci beklemekteyiz...Umarım bayram sonrası netleşir....

04 Nisan 2024 18:55

Şaka gibi gerçekten seçim sonrası diyorduk şimdi bayram sonrası

Uzaytamircisi
Aday Memur
06 Nisan 2024 22:48

Ne kadar kötü. Kimi söz aldığı için, kimi yükseltme vakti geldiği için kimi de bir umut sahipsiz ilan çıkar da başvurabilirim deyip bekliyor. Bu kadar doktoralı ve doçent bekleyen olması çok üzücü. Tabii yükseltme de çok önemli ve haktır lakin bir de doktora biteli yıllar olmuş, kimse yardım etmediği için kadrosunu daha hiç alamamış çok doktor var. İnsanlar hayatını kuramıyor bir umut deyip. Yökün tüm doktoralıları mezunları önce değerlendirmesi lazım.

dr-muhendis-1046
Aday Memur
13 Nisan 2024 00:27

Bayram tatili de bitiyor, ancak daha kadro sayısı ile ilgili hiç bir duyum yok sanırım?

bugradgn
Aday Memur
13 Nisan 2024 20:03

İçerden yükselmelerin olacağını fakat yeni kadrolar için kimse birşey diyemiyor.

dr-muhendis-1046, Bugün

Bayram tatili de bitiyor, ancak daha kadro sayısı ile ilgili hiç bir duyum yok sanırım?

Toplam 111 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi