Editörler : cihan27E.Kayı Han
03 Ocak 2024 11:47

Tüm Akademisyenlerin Desteğiyle "Akademik Zam Elzemdir"

Bir akademisyen olarak tüm akademisyenlerden akademik zam için destek ve güç birliği talep ediyorum. Kamuda en çok harcaması olan, akademisyen olunması ve sürdürülmesi en zor mesleklerden birisi olan akademisyenlerin, özellikle doçent ve profesör maaşlarının çok düşük olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Yıllarca lisans, yüksek lisans, doktora süreçleri, ALES ve yabancı dil bilgisi gibi ÖSYM sınavları, makale yazımı, kitap, kitap bölümleri ve kongre katılımlarına harcanan paralar, öğrencilerle gerçekleştirilen aktiviteler, bir akademisyenin çok yönlülüğü, fakültenin idari işleri, ders verme, ders alma, makale üretme gibi en az 4 temele bölünme, gerçekten zor meslek, çok zor. Maaşı, hakkı asla bu olmayan meslek.

En düşük araştırma görevlisi maaşının 75 bin;

Öğretim Üyesinin 85 bin,

Doçentin 95 bin,

Profesörün 120 bin alması için hep beraber mücadele edelim.

civciv kız
Daire Başkanı
03 Ocak 2024 12:02

Valla bi bitmediniz gitti dalga mı geçiyorsunuz aklınızca anlamak çok zor MEB öğretmenleri dert yanmıyor sizin kadar pes.

Akademik7224
Daire Başkanı
03 Ocak 2024 12:37

MEB öğretmenleri başımızın tacı, lakin akademisyenlerin önemini anlamayan toplumlar çöker, bilime değer vermedikçe toplumlar yükselemez.

civciv kız, 3 ay önce

Valla bi bitmediniz gitti dalga mı geçiyorsunuz aklınızca anlamak çok zor MEB öğretmenleri dert yanmıyor sizin kadar pes.

arastirmagorevlisiii
Şube Müdürü
03 Ocak 2024 12:51

Akademik zam elzem. Ama bu birliktelik yok bizim camiada. Hatta tam tersine ADAP başta olmak üzere akademik zam için uğraşan hocalarımızı bile hedefe koyuyorlar, çok uğraşmayın bu işle diye.

İnşallah bizi engelleyen meslektaşlarımıza rağmen gecikmiş sözümüzü alırız. Benim çok ümidim kalmadı akademik açılıştan sonra ama gene de destek vereceğim.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın ağzından çıkmış net söz var, devlette devamlılık esastır, bakan sözü devlet sözüdür, bu hakkımızı istiyoruz!

Şimdiden bu başlığa da dadanacaklar daha ne istiyorsunuz diye size yalvarıyorum hocalarım "en ufak bir" cevap bile vermeyin. Konuşup konuşup gitsinler.

AKADEMİK ZAM ELZEM

#AkademikZam

Prettyhatun
Yasaklı
03 Ocak 2024 12:51

1. Derece araştırma görevlisi maaş robotuna göre en az 52 alıyor

En düşük pozisyon ücreti şube müdüründen fazla

Daha neyin ücret artışı talep ediliyor

Akademik personelin maaşı çok yüksek

Üniversitelerin başarı düzeyi bu halde iken maaşlarınız düşürülmelidir

arastirmagorevlisiii
Şube Müdürü
03 Ocak 2024 12:56

Yanlış ve hatalı. En düşük arş gör maaşı 52 değil 45 oldu. Geliştirme ödeneği almayan üniversiteler var.

Robota girin tekrar hesaplayın 7/1 bekar çocuksuz arş gör maaşını. Şubat 2024'ü seçerek.

Prettyhatun, 3 ay önce

1. Derece araştırma görevlisi maaş robotuna göre en az 52 alıyor

En düşük pozisyon ücreti şube müdüründen fazla

Daha neyin ücret artışı talep ediliyor

Akademik personelin maaşı çok yüksek

Üniversitelerin başarı düzeyi bu halde iken maaşlarınız düşürülmelidir

Umut0621
Genel Müdür
03 Ocak 2024 12:58

En düşük subay maaşı barış bölgesinde 150 bin, savaş bölgesinde 300 bin olmalı. General maaşlarıda barış yerinde en düşük 300 bin savaş bölgesinde 600 bin olmalı. Astsubaylar en düşük 100 bin en yüksek 200 bin almalı. Uzman çavuşlar en düşük 75 bin en yüksek 150 bin almalı.

Karizmaunl
Daire Başkanı
03 Ocak 2024 13:00

Hiç bir meslek grubuna iyileştirme yapılmadan 2014 yılında akademisyen maaşlarına iyileştirme zaten yapıldı. Geçen sürede bir kaç meslek grubu hariç genele yapılan iyileştirmelerden akademisyenlerde yararlandı. Milletin ödediği vergilerle sürekli size mi iyileştirme yapılacak.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
03 Ocak 2024 13:03

Bu ülkede bu işler böyledir işte sen bir hak istersin , seni destekleyenlerden çok aşağıya çekmeye çalışanlar doluşur. Kendi haklarımı nasil iyileştirebilirim diye düşünenden çok onun haklarını yukseltmesini nasil engelleyebilirimi düşünen var çünkü maalesef.

arastirmagorevlisiii
Şube Müdürü
03 Ocak 2024 13:11

Evet doğru 2014'te akademik zam yapıldı. VE ARADAN TAM 9 YIL GEÇTİ.

Bu 9 sene içinde

- TSK Personeline zam

- Hekim, sağlıkçılara zam (Beyaz Reform. Hatta geçenlerde 2.si de geldi)

- Hakim, savcılara zam

- Öğretmenlik meslek kanunuyla gelen uzman ve başöğretmen unvanları ve öğretmenlere zam

- Taşerona kalıcı kadro

- Sözleşmelilere kalıcı kadro (Akademisyenlikte kalıcı kadro yoktur doçentlikten aşağısı için. kalıcı kadro doçentlikte gelir. onun öncesi hep senelik atama yenilemesi ve bir punduna getirip işsiz bırakabilirler)

- Önlisans mezunu bir düz memur bile 3. dereceye düşük yeşil pasaport alabilirken araştırma görevlilerinin isterlerse bin sene çalışsınlar 4'ten aşağı düşememeleri ve yeşil alamamaları

- Tayin yok, becayiş yok.

Daha yazalım mı? Aradan geçen 9 yılda bunlar oldu ve bir 10 sene daha bekleyeceğiz herhalde akademik zam için???? Bu ülkede en çok dış kapının dış mandalı tavrı gören kamu grubu akademisyenlerdir. Okulu paspaslayan 4/dli temizlik personeli neredeyse araştırma görevlisiyle aynı kazanıyor be bu yeni gelen zamdan önce. Neyi tartışıyorsunuz?

İstediğiniz kadar yırtının, vazgeçmeyeceğiz. Gelir gelmez orasını bilmem ama biz isteyeceğiz. AKADEMİK ZAM ELZEM. #AkademikZam

Karizmaunl, 3 ay önce

Hiç bir meslek grubuna iyileştirme yapılmadan 2014 yılında akademisyen maaşlarına iyileştirme zaten yapıldı. Geçen sürede bir kaç meslek grubu hariç genele yapılan iyileştirmelerden akademisyenlerde yararlandı. Milletin ödediği vergilerle sürekli size mi iyileştirme yapılacak.

Karizmaunl
Daire Başkanı
03 Ocak 2024 13:26

Saydıklarınızın içinde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği , Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, İç İşleri Bakanlığı vs.. vs.. yok. Buradakiler memur değil mi, iyileştirmeyi onlarda hak etmiyor mu? Hep bana hep bana ile bir yerlere varılmaz.

arastirmagorevlisiii, 3 ay önce

Evet doğru 2014'te akademik zam yapıldı. VE ARADAN TAM 9 YIL GEÇTİ.

Bu 9 sene içinde

- TSK Personeline zam

- Hekim, sağlıkçılara zam (Beyaz Reform. Hatta geçenlerde 2.si de geldi)

- Hakim, savcılara zam

- Öğretmenlik meslek kanunuyla gelen uzman ve başöğretmen unvanları ve öğretmenlere zam

- Taşerona kalıcı kadro

- Sözleşmelilere kalıcı kadro (Akademisyenlikte kalıcı kadro yoktur doçentlikten aşağısı için. kalıcı kadro doçentlikte gelir. onun öncesi hep senelik atama yenilemesi ve bir punduna getirip işsiz bırakabilirler)

- Önlisans mezunu bir düz memur bile 3. dereceye düşük yeşil pasaport alabilirken araştırma görevlilerinin isterlerse bin sene çalışsınlar 4'ten aşağı düşememeleri ve yeşil alamamaları

- Tayin yok, becayiş yok.

Daha yazalım mı? Aradan geçen 9 yılda bunlar oldu ve bir 10 sene daha bekleyeceğiz herhalde akademik zam için???? Bu ülkede en çok dış kapının dış mandalı tavrı gören kamu grubu akademisyenlerdir. Okulu paspaslayan 4/dli temizlik personeli neredeyse araştırma görevlisiyle aynı kazanıyor be bu yeni gelen zamdan önce. Neyi tartışıyorsunuz?

İstediğiniz kadar yırtının, vazgeçmeyeceğiz. Gelir gelmez orasını bilmem ama biz isteyeceğiz. AKADEMİK ZAM ELZEM. #AkademikZam

arastirmagorevlisiii
Şube Müdürü
03 Ocak 2024 13:32

Memurda isteyebilir, ki istemelidir de. Ben bizim maaşlarımız artsın diğerleri düşük kalsın demiyorum. Keşke herkesin maaşları yükselse ama ağlamayana meme yok. Yazdığım meslek gruplarına da zam verilirken böyle düşündünüz mü? Ya da onlar "ya bizi bırakın herkese zam verin" mi dediler? Herkes hakkını istiyor işte.

Ben memurların maaşı yüksek demiyorum. Bugün bizi desteklerseniz yarın sizde zam istediğinizde destek görürsünüz. Ama siz bugün "AKADEMİSYEN ZATEN ÇOK ALIYO YAAAAAA ALMASIN BİR ŞEY HATTA OLAN MAAŞI DÜŞÜRÜLSÜN" diyorsanız, o zaman dönün kendinizi sorgulayın 23-24 yaşında mesleğe yeni girmiş araştırma görevlisi 45 bin tl alıyorken ben neden 20 senedir çalışıp 35 bin tl anca alıyorum diye.

Karizmaunl, 3 ay önce

Saydıklarınızın içinde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği , Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, İç İşleri Bakanlığı vs.. vs.. yok. Buradakiler memur değil mi, iyileştirmeyi onlarda hak etmiyor mu? Hep bana hep bana ile bir yerlere varılmaz.

Karizmaunl
Daire Başkanı
03 Ocak 2024 13:35

O zaman talebinizi sadece Akademisyenlere değil, bugüne kadar iyileştime görmemiş diğer kamu görevlileri diye belirtmelisiniz..

Prettyhatun
Yasaklı
03 Ocak 2024 13:41

Haklı olabilirsiniz ocak maaşını fark ile hesapladıysa fazla çıkmış olabilir, yinede maaşlarınız ortalama kamu personelinin çok üzerinde bu benim fikrim, tüm kamu oersoneline zam olmadan sadece akademik oersonele bir zam yapılması düşünülemez

Yanlış ve hatalı. En düşük arş gör maaşı 52 değil 45 oldu. Geliştirme ödeneği almayan üniversiteler var.

Robota girin tekrar hesaplayın 7/1 bekar çocuksuz arş gör maaşını. Şubat 2024'ü seçerek.

verabenim
Aday Memur
03 Ocak 2024 13:52

Evet.

Karizmaunl, 3 ay önce

verabenim
Aday Memur
03 Ocak 2024 13:55

hayırdır senin cebinden mi ödeniyor maaşlar civciv kız?

civciv kız, 3 ay önce

civciv kız
Daire Başkanı
03 Ocak 2024 14:05

ne alakası var senin benim cebimden mi ödeniyormuş haftalık 12 saat karşılığı 50 bin maaşı beğenmeyen kişiye özel ilanlarla kadro sahibi olan kişilerden söz ediyoruz.

verabenim, 3 ay önce

hayırdır senin cebinden mi ödeniyor maaşlar civciv kız?

arastirmagorevlisiii
Şube Müdürü
03 Ocak 2024 14:10

Çalış seninde olsun civciv, burada milletin maaşını kıskanma :)

#AkademikZamElzem

#AkademikZam

civciv kız, 3 ay önce

ne alakası var senin benim cebimden mi ödeniyormuş haftalık 12 saat karşılığı 50 bin maaşı beğenmeyen kişiye özel ilanlarla kadro sahibi olan kişilerden söz ediyoruz.

iras
Genel Müdür
03 Ocak 2024 14:15

200 küsür üniversite kaç yıldır var vatandaş olarak bir faydasını görmedik isminize özel kadro actıracak kadar kudretlisiniz o zaman gidin direkt referanslarınıza bildirin durumu daha kolay çözülür.müdürler de böyle ya işçiden az alıyorum diye tenhalarda söyleniyor müdür olurken yaladığın vekillere siyasilere söylesen bunu kardeşim.

arastirmagorevlisiii
Şube Müdürü
03 Ocak 2024 14:19

Ahahahah bir faydasını görmedik diyor girdiğin kadroya babanın hayrına mı girdin, bir yerden diploma aldın, kazandın gittin, bu lafı okumamış cahil birisi söylese hadi bir nebze anlarım üniversite mezunları, üniversiteyi beğenmiyor. sebebi ise rahat çalışıyor oluşumuz :D

Sınav orada başvuru orada, ales yds orada. Çok iyiyse girin başlayın akademisyenliğe, elinizden tutan yok.

Milletin emeğine, mesleğine laf atmak ancak sizin gibi acizlerin yapacağı hareketlerdir. Az kazanıyorsunuz diye hak arayışında olan bizleri engellemeye çalışıyorsunuz karalama yaparak. Aciz herifler.

#AkademikZam

#AkademikZamElzem

iras, 3 ay önce

200 küsür üniversite kaç yıldır var vatandaş olarak bir faydasını görmedik isminize özel kadro actıracak kadar kudretlisiniz o zaman gidin direkt referanslarınıza bildirin durumu daha kolay çözülür.müdürler de böyle ya işçiden az alıyorum diye tenhalarda söyleniyor müdür olurken yaladığın vekillere siyasilere söylesen bunu kardeşim.

iras
Genel Müdür
03 Ocak 2024 14:29

yahu ben sana yolunu söylüyorum bu işin çözümünü yaladığınız yerleri bir defa daha yalayın bu iş çözülür.yalama işi zoruna gitmiyor aslında da aleni şekilde söylenmesi seni biraz zorluyor.tamam öyle demeyelim büyüklerinizle istişare edin diyeyim siz anlarsınız onu.

Ahahahah bir faydasını görmedik diyor girdiğin kadroya babanın hayrına mı girdin, bir yerden diploma aldın, kazandın gittin, bu lafı okumamış cahil birisi söylese hadi bir nebze anlarım üniversite mezunları, üniversiteyi beğenmiyor. sebebi ise rahat çalışıyor oluşumuz :D

Sınav orada başvuru orada, ales yds orada. Çok iyiyse girin başlayın akademisyenliğe, elinizden tutan yok.

Milletin emeğine, mesleğine laf atmak ancak sizin gibi acizlerin yapacağı hareketlerdir. Az kazanıyorsunuz diye hak arayışında olan bizleri engellemeye çalışıyorsunuz karalama yaparak. Aciz herifler.

#AkademikZam

#AkademikZamElzem

Toplam 243 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi