Editörler : Pangaea
04 Ocak 2024 05:44

Sorun bende mi müdürde mi?

Özel meslek lisesinde sayısal öğretmeniyim.İlk aylar iyiydi,müdürle sıkıntı yoktu.Sonra meslekçi hocamız ortamda gruplaşma olduğunu,müdürün ayrımcılık yaptığını,daha bir sürü şey söyleyip işi bıraktı.1 ay önce de yakın olduğum bir hocam müdür yüzünden bıraktı.O da ücretliydi.Müdür günaydın geçmiş olsun demez,sınıf önünde azarlardi onu.O da işi bıraktı.

Müdür son 2 3haftadir bana karşı ters davranıyor.Surat asiyor.Sinavlarda oturmama taktı.Ögrenciler farklı sınıftan ve herkes tek olunca oturuyorum.Kadrolu öğretmen dururken doldurmaya beni aldı,ses etmedim.Mesai saatim 3 te bitiyordu.Denemede gözetmendim.Çikmak istedim.Surat yaptı.Hemen herkesi topladı.Bundan sonra çıkarken benimle işiniz var mı diye haber verecekmişiz.Bu arada ben denemedeyken kadrolular boş oturuyordu.Adet ağrım çoktu.Veli toplantısına gitmedim.Toplantıya 20 veli gelmiş.Bana ağrıdan kıvransa geleceksin,ben seni göndericem dedi.

2 gün önce beni odasına çağırdı.Bizden şikayetin var mı falan dedi.Bunlari söylemedim.Keske söyleseydim.Bana motivasyonun çok düşük dedi.Toplantiya gitmememi söyledi.sinavda oturduğumu söyledi.Dusun taşın devam etmek istiyor musun dedi.Yarin maaş alicaz.Bende dün ise gitmedim bugünde gitmeyeceğim.Mudure de devam etmek istemediğimi söyledim.Olumlu karşıladı.Ögrenco profili berbat.Onlari motivasyon etmeyi bırakın disiplin zor sağlıyoruz.Daha öncede bununla alakalı çok konu açtım.Ben onunla dönem sonuna kadar idare etmek istemiyorum. Hak etmiyorlar.Sizce sorun bende mi?Ben mi yetersizim.Mudure yalakalık yapmıyorum.Yapanlar mutlu

selensoytekin
Aday Memur
04 Ocak 2024 12:25

ortada kaldım diyebilirim ama her yerde var bu

26 Ocak 2024 11:30

hocam siz mobbingle karsi karsiyasiniz bence yeterli ispatiniz varsa hukuki yollari deneyebilirsiniz
selensoytekin, 3 ay önce

ortada kaldım diyebilirim ama her yerde var bu

Sedacelebi
Aday Memur
02 Şubat 2024 19:11

Benzer bir durumu ben de yaşadım hocam. Yeni mezun oldum bu dönem ilk kez ücretli öğretmenlik yapacaktım bana çok kötü bir okul çıktı maalesef öğrenciler inanılmaz saygısız küfürbazlardı hiçbirinin derdi okumak değildi hatta dışarıda çete kuruyorlardı ve müdür herşey için beni suçluyordu çocuklara biraz sert davransam hemen veliler şikayet ediyorlardı müdür de bana kızıyordu ben artık delirmek üzereydim fakat ben üniversite okurken 2 farklı okulda staj yaptım dersleri ben anlattım hiçbirinde böyle sorun yaşamamıştım verimli bir şekilde ders işliyorduk. Ben ve diğer ücretli öğretmen de ayrıldık oradan dilekçe verip

06 Şubat 2024 10:17

Bu yaşananlar Devlet okulunda mı yaşanıyor ?

fusul-i erbaa
Genel Müdür
06 Şubat 2024 11:28

mobing dilekçesi verin. Başınızı eğdikçe üstüne daha çok basarlar.

C.Z.c.z
Şef
12 Şubat 2024 19:22

Öncelikle geçmiş olsun. Kolejde 3 yıl çalıştım. Canımı çıkardı. Her zaman banada yüz dokerdi. Performansım çok iyidi. Atandım ,kendilerine söyledim gitmemem için maaşımı ve özlük işlerimi daha iyi gerçekleştireceğini soyledi. Hocam , eğer işinizde iyi iseniz bırakın gidin. Gitmeye yakın belli eder.Mobinge maruz kalmayın. Bu arada mobing hem özelde hem kamuda vardır.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi