Editörler : Pangaea
09 Ocak 2024 10:23

2024 atama tahmini sayı

Tahmininiz nedir? Siz ne düşünüyorsunuz?

Ben kendi ôngörümü söyliyim yine geçen sene gibi bir sayı olucak 45 bin civarı. Belli bölümlerde yine fazla alım olur. Mülakat için bişey diyemem çünkü sadece olacak dendi fakat sonrasında açıklama yapılmadı..olmazsa güzel sürpriz olur;) ayrıca bence bu kadar geciktirildiğine göre Eylülde atananlar başlicak gibi..

ya sabır!
Aday Memur
09 Ocak 2024 10:36

ayrıca kontenjan sayıları vs. gibi açıklamaları bence MEB Ocak sonu veya şubat başı gibi açıklicak

penac
Şube Müdürü
11 Ocak 2024 15:22

minimum 20 bin, maksimum 30 bin alım olur diye düşünüyorum.

ya sabır!
Aday Memur
12 Ocak 2024 13:46

hocam o kadar düşük alım olmaz seçim var çünki seçim olmasa maksimum 25 bin derdim ama şu an seçime oynicaklar bence yine geçen sene kadar olur..40 bin ila 45 bin arası olucak bence
penac, 3 ay önce

minimum 20 bin, maksimum 30 bin alım olur diye düşünüyorum.

hakankayitbay
Aday Memur
17 Ocak 2024 00:51

En fazla 25 bin büyük seçim geçti tasarruf diyip az alacaklar.

ya sabır!
Aday Memur
17 Ocak 2024 10:42

yok hocam sanmıyorum en düşük 40 bin alırlar bana göre..
hakankayitbay, 3 ay önce
En fazla 25 bin büyük seçim geçti tasarruf diyip az alacaklar.

kamuz01
Memur
17 Ocak 2024 12:47

zaten şubatta gerçekleştirmediler alımı fazladan maaş vermemek için eylül içinde bence sayıyı yüksek tutarlar eğer ufak çaplı alım olsaydı şubat döneminde alırlardı.

ya sabır!, 3 ay önce
yok hocam sanmıyorum en düşük 40 bin alırlar bana göre..

ya sabır!
Aday Memur
17 Ocak 2024 13:37

aynen hocam düşük alırlarsa Eylülde de almak zorunda kalırlar..zaten artık yılda bir kez alım yapıyorlar gibi artık..daha fazla alım olursa sürpriz olur bize de..Eylül konusuna bende katılıyorum..Eylülde işbaşı yapılacak bence de
kamuz01, 3 ay önce

zaten şubatta gerçekleştirmediler alımı fazladan maaş vermemek için eylül içinde bence sayıyı yüksek tutarlar eğer ufak çaplı alım olsaydı şubat döneminde alırlardı.

Faramir66
Şube Müdürü
18 Ocak 2024 18:04

Secim için bir şeyler yapsalar 16 milyon emekli için bir şey yapılırdı. 25 binden fazla atama olacağını sanmıyorum. 40 sizi kurtarıyor gibi konuşuyorsunuz ders çalışmaya başlayın bence

crabnet355
Müsteşar
19 Ocak 2024 11:59

Aynen.Kadrolar doldu.On binlerce norm fazlası depo öğretmen var..Şu an mebde Bir milyon ikiyüzbin kadrolu ögretmen var..Her 67 kişiden biri öğretmen..Emekli olan da az artık..Alım 30 bin olur en fazla..
Faramir66, 3 ay önce

Secim için bir şeyler yapsalar 16 milyon emekli için bir şey yapılırdı. 25 binden fazla atama olacağını sanmıyorum. 40 sizi kurtarıyor gibi konuşuyorsunuz ders çalışmaya başlayın bence

ya sabır!
Aday Memur
20 Ocak 2024 12:45

hocam herhalde 40 bin de sizi kurtarmıyor. olumlu düşünmek suç mu? geçen yıl 45 alımda bile küsüratla kaybettim ve benim bölümde alım çok az bu sene bile belki atanmam. ama iyi bir alımda sınırda olan bekleyen arkadaşların atanma şansı olabilir..
Faramir66, 3 ay önce

Faramir66
Şube Müdürü
24 Ocak 2024 02:39

Yok hocam şükür atanali 3 yıl oldu benim. Umarım dilediğiniz gibi olue

ya sabır!, 3 ay önce
hocam herhalde 40 bin de sizi kurtarmıyor. olumlu düşünmek suç mu? geçen yıl 45 alımda bile küsüratla kaybettim ve benim bölümde alım çok az bu sene bile belki atanmam. ama iyi bir alımda sınırda olan bekleyen arkadaşların atanma şansı olabilir..

yavuzzselim
Aday Memur
24 Ocak 2024 22:11

on binlerce norm fazlası öğretmen varsa neden 65 bin ücretli var peki
crabnet355, 3 ay önce
Aynen.Kadrolar doldu.On binlerce norm fazlası depo öğretmen var..Şu an mebde Bir milyon ikiyüzbin kadrolu ögretmen var..Her 67 kişiden biri öğretmen..Emekli olan da az artık..Alım 30 bin olur en fazla..

ya sabır!
Aday Memur
26 Ocak 2024 14:47

hocam atandıysanız sizde Ne güzel atanmışsınız!!atama süreçlerini ve streslerini yaşadınız o zaman..sanırım atanınca rahatlama oluyor insanda ki empatiyi unutuyorlar...
Faramir66, 3 ay önce

Yok hocam şükür atanali 3 yıl oldu benim. Umarım dilediğiniz gibi olue

ya sabır!
Aday Memur
26 Ocak 2024 14:49

umarım kimsenin emeği boşa gitmez..
ya sabır!, 3 ay önce
hocam atandıysanız sizde Ne güzel atanmışsınız!!atama süreçlerini ve streslerini yaşadınız o zaman..sanırım atanınca rahatlama oluyor insanda ki empatiyi unutuyorlar...

ya sabır!
Aday Memur
29 Ocak 2024 11:15

sağlıkçıların bile atama sayıları belli oldu hem de 35 bin alım!! bizde tık yok bu sene öğretmen alımı yapmıyoruz desinler rahatlasınlar yani!!!

crabnet355
Müsteşar
29 Ocak 2024 13:29

ögretmen açığı olması demek öğretmen fazlalığı olmadığı anlamına gelmez..İstanbul ve Doğuda 4 seneyi doldurup kadro alan eş durumuyla memlekete geliyor..Bunların boşalttığı yerler için mecbur yeni alım yapılacak yapılmazsa ücretli ile devam edilecek..Ülkenin bir yerinde açık, bir yerinde yığılma var..Ama bunun böyle devam etmeyeceği çok açık.Nasıl bir çare bulurlar bilmem ama. Okulumdaki adam Depo öğretmen 5 saat derse giriyor Benimle aynı maaşı alıyor..
yavuzzselim, 3 ay önce
on binlerce norm fazlası öğretmen varsa neden 65 bin ücretli var peki

ya sabır!
Aday Memur
30 Ocak 2024 13:29

hocam bu her yıl olan şey yalnız depremden dolayı deprem bölgelerinden giden,tayinle eş durumuyla, çok oldu doğuda inanılmaz açık var..batıda ise yığılma
crabnet355, 3 ay önce
ögretmen açığı olması demek öğretmen fazlalığı olmadığı anlamına gelmez..İstanbul ve Doğuda 4 seneyi doldurup kadro alan eş durumuyla memlekete geliyor..Bunların boşalttığı yerler için mecbur yeni alım yapılacak yapılmazsa ücretli ile devam edilecek..Ülkenin bir yerinde açık, bir yerinde yığılma var..Ama bunun böyle devam etmeyeceği çok açık.Nasıl bir çare bulurlar bilmem ama. Okulumdaki adam Depo öğretmen 5 saat derse giriyor Benimle aynı maaşı alıyor..
30 Mart 2024 12:11

İlk defa atanacakların mazeret tayinleriyle başka bir yere tayin isteyebilmesinin önü kapatılmalı. Dengeyi böyle sağlarsın. 3 yıl zorunlu görev olacak. Adam bir yıl görev yapıyor hemen tayini çıkabiliyor. Eş durumu varsa da yeni atanan kişiye bağlılık durumu olmalı.

danedane1
Aday Memur
02 Nisan 2024 22:49

zaten öyle gardaş bilmeden araştırmadan ne diyon

Reisülküttab9, 3 hafta önce

İlk defa atanacakların mazeret tayinleriyle başka bir yere tayin isteyebilmesinin önü kapatılmalı. Dengeyi böyle sağlarsın. 3 yıl zorunlu görev olacak. Adam bir yıl görev yapıyor hemen tayini çıkabiliyor. Eş durumu varsa da yeni atanan kişiye bağlılık durumu olmalı.

03 Nisan 2024 00:36

Bence sen okumadan anlamadan yorum yapma istersen. MAZERET yazmışız herhalde değil mi ??? Biz de ukalalık yapıyorsun.

danedane1, 3 hafta önce

zaten öyle gardaş bilmeden araştırmadan ne diyon

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi