İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : Pangaea

13 Ocak 2024 00:30

Öğretmen mi mühendis mi?

Selamlar hocalarım, dostlarım. Sınıf ogrt aile baskısı ile okudum. Dolayısıyla sevmediğimden ve ogrt değerinin ve ekonomik olarak mülakat vs sebeplerden yapmak istemiyorum. Etüt kurumunda çalıştım anlatım veya ilgi de sorun yok belirtmek isterim. Sorum şu askerlik kpss hazırlık vs derken 27 oldum. Bulunduğum ilçede pc mühendisi var zaten bilgisayar ilgiliyim unide genel fizik kimya gördük biz eğer pc mühendisliği kazanabilirsem nasıl olur değer mi kararsızım. Bu sene zor sayısaldan hazırlanacağım için seneye belki onda da müfredat değişecek yine çok düşünceliyim. Bir yandan düz memuriyet için hazırlanıyorum olaki 4001 kod atama olursa diye ama 90+ zor benim için ihtimal vermiyorum. Ogrt mi çalışmalıyım, düz memuriyet mi yoksa pc mühendisi okuyup bir şirkete girebilmek mi? Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Ogrt atanabilirsem veya düz memuriyet olursa tekrardan okuyup meslek değişikliği olabilir mi böyle bir seçenek de var mıdır? Teşekkürler

genc000
Aday Memur
17 Ocak 2024 11:04

tekrar kpssye gırmen lazım .teknık ogretmen ol en ıyısı hem muhendıs hem ogretmen :)))))))) :D

crabnet355
Müsteşar
19 Ocak 2024 12:16

Bu yaştan sonra yıllarını boşa harcarsın..Piyasada çok fazla yazılımcı var,çok düşük ücretlere çalışıyorlar..Bence yapılacak en iyi şey, sınıf öğretmeni olarak atanmak, Bilgisayar mühendisliği bitirip ünvan değişikliği ile meb de mühendis olmandır

maviyedair
Şef
23 Ocak 2024 14:37

gardaş branş öğretmeni olup tıp kazanıp okuyan ( vakıf üni ) biri olarak diyorum ki yaşın daha genç ve hedeflerinden şaşma gari!
Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi