Editörler : Pangaea

Baris777
Aday Memur
22 Şubat 2024 19:07

Son merkezi atamada Ticaret Bakanlığı sayesinde bir nebze güzel alım oldu. Ondan önceki merkezi atamada doğru düzgün alım yoktu. Benim tahminim yine o şekilde az alım olur. Seçim falan da yok. 2024 sınavı da yapılacak aynı ay. Yani muhtemelen ''puanlar düştü'' denilecek bir sonuç çıkmaz. Tabi tahmini düşünceler bunlar ama umut edip sonucunda üzülmek gibi bir ihtimal varken en mantıklısı bence umut etmemek ve 2024 sınavına çalışmak.

Realistmannn, 3 ay önce

sizce kaçla kapatır?

galat-ımeşhur
Aday Memur
23 Şubat 2024 13:34

Ondan önceki merkezi alimda doğru düzgün alım olmadı demişsiniz.

Kaç kişilik alım olmuştu ki?

Baris777, 3 ay önce

Son merkezi atamada Ticaret Bakanlığı sayesinde bir nebze güzel alım oldu. Ondan önceki merkezi atamada doğru düzgün alım yoktu. Benim tahminim yine o şekilde az alım olur. Seçim falan da yok. 2024 sınavı da yapılacak aynı ay. Yani muhtemelen ''puanlar düştü'' denilecek bir sonuç çıkmaz. Tabi tahmini düşünceler bunlar ama umut edip sonucunda üzülmek gibi bir ihtimal varken en mantıklısı bence umut etmemek ve 2024 sınavına çalışmak.

Baris777
Aday Memur
23 Şubat 2024 14:05

Merhabalar. Linki bırakayım inceleyin.

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2023/KPSS/TERCIH1/tablo3_06072023.pdf

Ben mezun olduğum 4429 koduyla bakıyorum. Herhangi bir iibf kodu ile bakılınca da pek fark olmuyor. (4429, 4503, 4421, 4431,...)

galat-ımeşhur, 3 ay önce

Ondan önceki merkezi alimda doğru düzgün alım olmadı demişsiniz.

Kaç kişilik alım olmuştu ki?

Farukcuk
Aday Memur
23 Şubat 2024 19:46

tahmini bir puan verir misiniz sizce kaçla kapatır

Baris777, 3 ay önce

Baris777
Aday Memur
23 Şubat 2024 20:30

Son merkezide yanılmıyorsam en düşük 77,20 oldu iibf. Puanların daha da düşmesini bekleyenler de vardı. Çoğu insan SGK alımındaki 77'li puanı baz alıyordu. Sonuç olarak puanlar 77'lerde takıldı ve önceden atanmış olanların tekrar başvurup atandığı muhabbetini konuşmaya başladık. Ben de böyle bir şey olduğunu ilk defa böyle öğrendim. (Puanlar bir defa atanınca yanıyor biliyordum.) 76,64 puanımla ben atanırım sanıyordum mesela. Hatta olmadı daha sonraki atamalarda atanırım diyordum ama açıkçası şu an umudum pek yok bu puanla. Neden? Çünkü merkezi atamada atanan kişinin merkezi atamaya tekrar başvuramaması olayı dışında veya sözleşmeliler için şartlar kısmına ''1 yıl sözleşmeli çalışmadan buna başvuramaz'' gibi engeller hariç bir kısıtlama yok. Merkezide atanan kişi açıktan kadroluya veya sözleşmeliye tekrar başvurabiliyor veya sözleşmeli atanan kişi merkeziye, açıktan kadroluya veya sözleşmeliye yanlış anlamadıysam 1 yıl süre sınırını aşınca tekrar başvurabiliyor. Yine atanmışlardan başvuranlar olacak yani. Ayrıca önceki yazdığım gibi az alım olursa ki attığım sondan bir önceki alım olan linkte toplamda sadece 200-250 arası bir iibf alımı var, ben 76,64 puanla atanırsam zar zor atanırım diye düşünüyorum. 70-76 arası puanı olup ''ben atanırım o yüzden ders çalışmama gerek yok'' diye düşünen varsa yakın zamanda açıklanan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Döner Sermaye olan alım puanlarına baksın. 35 yaş sınırı da vardı üstelik. Ankara 110. yedek 78,63 puandayken kaça düşmesi bekleniyor ki? Temmuz başvurusu için kesin bir puan durumu veremem, tecrübeli bir insan değilim bu konuda tam olarak. Yanılıyor da olabilirim. Şayet Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı gibi bir alım olursa o zaman elbette ki 76, 75, 74 puanlar atanır diye tahmin ediyorum. Ancak olmazsa, atıyorum 200 kişi iibf kadrosu olursa ben 76,64 puanımla herhalde atanırsam zorla atanmış olurum.

Farukcuk, 3 ay önce

tahmini bir puan verir misiniz sizce kaçla kapatır

galat-ımeşhur
Aday Memur
12 Nisan 2024 15:24

++

Toplam 106 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi