Editörler : cihan27E.Kayı Han
22 Ocak 2024 15:43

Memura Büyükşehir tazminatı ve Kira yardımı yapılacak

Haber bugün TV ekranlarında geçti. Hükümet çalışma başlatmış. Sizce ne kadar kira yardımı yapılır tahminleri alalım

Kpsbirincisi
Genel Müdür
22 Ocak 2024 15:57

5 bin lira olur, ama herkese verilmezse evi olana veya büyükşehirde yaşamayana kesinlikle haksızlık olur. Büyük sehirde yaşayanlara madem pahali memnun değilsin gel küçük sehirde yasa desen çoğu kabul etmez.

22 Ocak 2024 15:57

Keşke olsa fakat olacağını düşünmüyorum genel seçim öncesi de konuşulmuştu sonradan unutuldu

gusssen
Aday Memur
22 Ocak 2024 16:28

Umarım yapılmaz yapılırsa kiralar yine yükselir ve olan orta tabaka da asgari ücrete çalışan halka olur. Memurum bunun yerine denetim yada yaptırımlarla şu ev sahiplerinin önünü kessinler zam olmasın yeterli

memur2585
Aday Memur
22 Ocak 2024 16:48

Büyükşehirde çalışan memurlar küçük şehirlere gitmesin diye böyle bir çalışma var zaten. Memurluğa atanan küçük şehire gitmek istiyor.

Kpsbirincisi, 3 ay önce

5 bin lira olur, ama herkese verilmezse evi olana veya büyükşehirde yaşamayana kesinlikle haksızlık olur. Büyük sehirde yaşayanlara madem pahali memnun değilsin gel küçük sehirde yasa desen çoğu kabul etmez.

turkeli1048
Aday Memur
22 Ocak 2024 17:02

Büyükşehir tazminatı belki yapılabilir ancak kira yardımı asla yapılmaz. O yüzden gelip de burada yok evi olana verilmesin vs tartışmalarına gerek yok.

cetek
Şef
22 Ocak 2024 17:05

Televizyonda her duyduğunuza inanmayın.

impostor
Şef
22 Ocak 2024 17:20

Büyükşehir tazminatı (İstanbul farkı) eskiden birçok kurumda zaten vardı. Kendileri iktidara gelince kaldırdilar şimdi tekrar satmaya çalışıyorlar yeniymis gibi. Bu millete müstahak.

Memurr74
Aday Memur
22 Ocak 2024 23:20

sizce büyükşehir olmayan yerlerde durum farklı mı ? hadi geçtim şehir merkezini ilçeler de bile kiralar uçmuş durumda. 6 bin nüfuslu ilçedeyim ve 10 binin altında kiralık ev yok .

kral122
Daire Başkanı
23 Ocak 2024 00:41

Sen gel onu İstanbul da kı polise ve memura de imkan sağla %95 gider

Kpsbirincisi, 3 ay önce

el7bi8gü9
Aday Memur
23 Ocak 2024 08:48

Yaşadığı bölgenin ortalama kira fiyatının yarısı kadar kira yardımı yapılmalı

Katre52
Şube Müdürü
23 Ocak 2024 09:12

memuru büyükşehir küçükşehir diye ayırmadan yoksulluk tazminatı verilmeli direk.

fizikçi1982
Şube Müdürü
23 Ocak 2024 09:13

sözcü bile haber yaptığına göre demek ki öyle birşey var.

murat_326
Şube Müdürü
23 Ocak 2024 09:49

Mantıklı

gusssen, 3 ay önce

Umarım yapılmaz yapılırsa kiralar yine yükselir ve olan orta tabaka da asgari ücrete çalışan halka olur. Memurum bunun yerine denetim yada yaptırımlarla şu ev sahiplerinin önünü kessinler zam olmasın yeterli

murat_326
Şube Müdürü
23 Ocak 2024 09:52

Kısmen dediğin doğru, fakat bazı kurumlar personel eksik diye tayin işi zorlaşıyor

memur2585, 3 ay önce

Büyükşehirde çalışan memurlar küçük şehirlere gitmesin diye böyle bir çalışma var zaten. Memurluğa atanan küçük şehire gitmek istiyor.

Md00
Memur
23 Ocak 2024 10:42

Arkadaşlar bence olmaz böyle birşey sadece kira mı pahalı herşey pahalı ,ikincisi 3600 olayını hatırlayın lütfen ;)

leonidas_cog
Şube Müdürü
23 Ocak 2024 10:52

Tövbe vallahi istemem, kredi düşürdük dediler 1.20 ye , sadece büyükşehirlerde 3-5 firma faydalandı ama tüm ülkede ev fiyatları arttı, deprem bölgesinde yaşıyorum kiralar 3-4 bindi devlet evi ağır hasarlı ya da yıkılana kira yardımı verdi kiralar şu an 15 binleri gördü , birinin cebine para girmeden göz dikenler var, eğer hükümet bizim için birşey yapacak ise sadece memura TOKİ konutları yapsın , kira için verdiğimiz paraya birazda kendimizden fedakarlık ederiz, ama Allah rızası için al şu 3 ü 5 i demesinler, malum bir de a haber gerçeği var, mesela İstanbul için 8 Kahramanmaraş için 3 bin belirlerler yardımı ama a haber bütün ülke için 8 bin olarak lanse eder, hatta hiç kira yardimı almayanlar bile alıyor görünür , en basit örneği geçen abim sizin maaslarda 45 bin olmuş hayırlı olsun dedi, bana yatan maaş 36500 fark televizyon kaynakli

2ven
Memur
23 Ocak 2024 11:11

evi olmayan memura verilmelidir. evi olana niye veriliyor ne saçma bir talep.

srvngrc
Daire Başkanı
23 Ocak 2024 11:51

Genel olarak mantıklı ama bahsedildiği gibi sadece büyükşehirlerle sınırlı sabit bir ödeme olmamalı. Her il ve hatta her ilçe için bir "hayat pahalılığı endeksi" hesaplanmalı ve bu endekse bağlı bir ödeme kalemi oluşturulmalı.

Örneğin İstanbul da büyükşehir Van da... Koşullar çok farklı.. Ya da Muğla bir büyükşehir ama Kavaklıdere ilçesindeki koşullar ile Bodrum'daki koşullar çok farklı. Her bir ilçe için basit bir çalışma ile endeks belirlenebilir. Kira, ulaşım, sağlık, eğitim ve gıda gibi temel giderlere göre bir katsayı oluşturup buna göre memurlara bir ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde memurların yer değiştirme konusundaki tereddütleri de bir nebze giderilmiş olur.

kyros
Memur
23 Ocak 2024 11:59

Onun yerine gerçek enflasyonla zam verseler olmuyor mu

xLmx
Şef
23 Ocak 2024 15:59

ben gitmek istiyorum yollamiyorlar eş durumu olduğu halde öyle kolayda olmuyor o işler
Kpsbirincisi, 3 ay önce

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi