Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Ocak 2024 10:52

Grafik sanatlar ve görsel iletişim tasarımı

Arkadaşlar hayırlı günler bildiğiniz gibi açık öğretim fakültesinde başlıkta yazdığım iki bölüm var ikisininde kpss atamalarında nitelik kodu farklı, görsel iletişim tasarımı bölümüde grafik sanatları bölümüde formasyon alarak öğretmen olabileceği söyleniyor ancak grafik sanatlar bölümü hangi öğretmenlik dalında görev yapacağı yazmıyor ben bu bölümden birini okumayı düşünüyorum ama nitelik kodu farklıymış diye okulu bitirdikden sonra ortada kalmak istemem sizce hangi bölümü okumalıyım ders içeriği olarak ikiside aşağı yukarı aynı ayrıca bir başka sorumda bu iki bölüm sonucunda kamuda öğretmen harici bir pozisyonda çalışılabilirmi iki bölüm için ayrı ayrı cevaplarsanız sevinirim

Mustafa2302
Aday Memur
24 Ocak 2024 23:48

Bu sorunun cevabını en basit telegram da bu bölümde okuyanların grubunda bulursun ben baktım ikisinin de grubu var gir gruba bul cevaplarını

24 Ocak 2024 23:52

İkisinde de açıkta kalırsınız

yenilerdenbiri
Aday Memur
25 Ocak 2024 14:31

o gruplarda daha önce sordum ve cevap alamadım belki buradan bulurum diye düşündüm ama sanırım burada da bilen yok
Mustafa2302, 3 ay önce

Bu sorunun cevabını en basit telegram da bu bölümde okuyanların grubunda bulursun ben baktım ikisinin de grubu var gir gruba bul cevaplarını

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
25 Ocak 2024 14:35

Cevap vermişler yukarda

yenilerdenbiri, 3 ay önce
o gruplarda daha önce sordum ve cevap alamadım belki buradan bulurum diye düşündüm ama sanırım burada da bilen yok

MustafaAgirtas0618
Aday Memur
22 Şubat 2024 17:01

Ben yaklaşık 15 yıldır memur (tekniker) olarak çalışıyorum. Ön lisans mezunu olarak atandım. Sonradan dgs'yi kazanarak grafik lisans mezunu oldum. Şu an için maaş konusunda pek artısı olmasa da kamuda hakkımızı arıyoruz. Lisans mezunu atanıp hala çalışan arkadaşlarım var. Bence görsel iletişim tasarımı bölümünü yazman senin için daha mantıklı. Eğer özel sektörle beraber düşünürsen çizgi film animasyon alanını da düşünmeni tavsiye ederim. Grafik lisans mezunun arkadaşlarımdan bazıları formasyon alıp öğretmenlik yapıyor şuan. Soracağınız başka soru varsa yardımcı olabilirim. Grafik sanatlar bölümünü okuyup öğretmenlik düşünen arkadaşım vardı. Ondan bilgi alıp size geri dönüş yapmaya çalışırım. İyi günler dilerim.

yenilerdenbiri
Aday Memur
23 Şubat 2024 08:30

teşekkürler konuyu açtığım zamandan bu yana bende çokca araştırma yaptım yeni dönemde dijital iletişim tasarımı yazacağım çünkü öğretmenlik düşünüyorum. öğrendiklerimi buraya yazayım ihtiyacı olan faydalansın sizde eksik yada yanlış varsa düzeltin lütfen. öncelikle öğretmenlik düşünüyorsanız grafik sanatlar bölümü yazmamak gerek çünkü formasyon alınsada mebin yayınladığı belgede bu bölüm öğretmen olamıyor mebi arayıp sorduk onlard aynı cevabı verdiler grafik sanatlar yazıldığı takdirde öğretmen olunamasada memur olunabiliyor.
MustafaAgirtas0618, 2 ay önce

Ben yaklaşık 15 yıldır memur (tekniker) olarak çalışıyorum. Ön lisans mezunu olarak atandım. Sonradan dgs'yi kazanarak grafik lisans mezunu oldum. Şu an için maaş konusunda pek artısı olmasa da kamuda hakkımızı arıyoruz. Lisans mezunu atanıp hala çalışan arkadaşlarım var. Bence görsel iletişim tasarımı bölümünü yazman senin için daha mantıklı. Eğer özel sektörle beraber düşünürsen çizgi film animasyon alanını da düşünmeni tavsiye ederim. Grafik lisans mezunun arkadaşlarımdan bazıları formasyon alıp öğretmenlik yapıyor şuan. Soracağınız başka soru varsa yardımcı olabilirim. Grafik sanatlar bölümünü okuyup öğretmenlik düşünen arkadaşım vardı. Ondan bilgi alıp size geri dönüş yapmaya çalışırım. İyi günler dilerim.

yenilerdenbiri
Aday Memur
23 Şubat 2024 08:31

birde hocam size şunu sormak istiyorum. atamalar genelde düz memur şeklinde yapılıyor ünvan vermek yerine düz memur olarak alım yapılıyor sebebini biliyormusunuz
MustafaAgirtas0618, 2 ay önce

Muhasebeci1
Memur
24 Şubat 2024 12:48

hocam fotoğraf öğretmeni alanında görsel iletişim bende okuyacağım ikisinden birini ve formasyon alacağım inşallah fotografın taban puanı düşük atamanın grafik daha yüksek
yenilerdenbiri, 3 ay önce

yenilerdenbiri
Aday Memur
24 Şubat 2024 18:39

inşallah gönlünüze göre olur hocam bende aynı bölümü okuyacağım bakarsınız aynı döneme denk geliriz
Muhasebeci1, 2 ay önce
hocam fotoğraf öğretmeni alanında görsel iletişim bende okuyacağım ikisinden birini ve formasyon alacağım inşallah fotografın taban puanı düşük atamanın grafik daha yüksek
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi