İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : cihan27E.Kayı Han

mununga
Memur
02 Şubat 2024 09:00

kpss ile alan kurum çok var hatta kpss yanında yds, smmm belgesi, avukat ruhsatı (2 yıl çalışma vs.) isteyen çok kurum var. lise ve altı unvanlar için kura ile alım yöntemi uygulanır, yıllardır böyle. botaşta çalışıyorum.

devletin resmi personel kurumundan ilan duyuruldu. işkur üzerinden başvuru yaptık. kpss alan puanı ve yds b seviye şartı vardı.

mehmetonn08, 2 ay önce

İşçileri kpss ile mi alıyolar genelde ya kurayla yada yukardan bi Alo sesi yetiyo diye biliyordum son zamanlarda sınav konusu açılmaya başladı oda yapan kurum hangisi ise söylede bilelim...

Podesta
Genel Müdür
02 Şubat 2024 19:38

Oldu olacak gomunistte olalim

Aslantasx2, 2 ay önce

Devletin acilen bir kamu personeli kanunu çıkarıp işçi memur ayrımını ortakadan kaldıracak bir düzenleme yapması gerek eşit işe eşit ücret mottosuyla bu sorun çözülür, artık işçi ve memur olmayacak sadece tek bir kanuna tabi bir kamu personeli olacak şekilde bir düzenleme şart.

Memurun aldığını işçi , işçinin aldığı kalemleride memur almalı ki düzen sağlansın yoksa bu maaş kavgası hiç bitmez iki masa arası aynı işi yapan (KIDEM Hariç) fark olmamalı,

Geçmiş yıllarda aynı işi yapan işçi kanadı, memura en az yüzde 30 fark atarken şimdi bu oran çok azaldı yıllıkta büyük ihtimal eşitlendi gibi aslı olan budur ( Teknik kesim, tehlikeli işler ve diğer uzanlık gerektiren işçilere kimsenin lafı olamaz kimse 500 metre yukarıda çalışan ile yerin bilmem kaç kat altına inen işçiye laf edemez ) bir memur olarak benimle aynı işi yapan işçi kardeşim kıdemi hariç benden fazla almaz memurun haklarından işçide faydalansın ancak işçi haklarından memur mahrum bırakılmasın, İkramiye tediye ve diğer yan ödemleri memurda alsın, ama işçide küstürülmesin vergi olayı sıfırlansın maaştan vergi ödemesinler işin özü böyle olmalı

Hakkaniyete göre kesimler memnun edilmeli, büyük ihtimalle yeni dünya düzeninde ücret denen kavram sanallaşıp tek bir ücret kavgramı hayata geçecek gibi fark ediliyorsa artık giriş seviye (VATANDAŞLIK) maaşı bir orana çekmeye çalışıyorlar şuan emekliler ile ilgileniyorlar benim şahsi düşüncem önümüzdeki 10 yıllar sonra bu düzene geçeceğiz ve tek bir vatandaşlık maaşı sistemi başlatacaklar ve herkes ( Alt tabaka) aynı maaşı alacak ve orta kesim olmayacak.

genegel
Genel Müdür
03 Şubat 2024 02:56

Twitterda gündem oldu işçi arkadaşlar.

Memur, emekli, asgari %49 aldı, biz de %49 istiyoruz diye.

Bu arkadaşlara sormak istiyorum, 2023'ün ilk 6 ayı için önce en düşük işçi maaşı 15bine çekilip üstüne %45 zam alırlarken, Memur, emekli, asgari ücret % 30 civarında artarken, bu haksızlık, işçi seyyanen zam + %45 zam alırken diğerleri de o kadar almalı niye demediler?

Herşeyi geçtim, işçi ve bağkur emeklilerine %12 fazladan zam yapıldığı gibi % 15 fazladan zam aldığınızda, 2024 Temmuzda memur ve memur emeklisinden % 10 civarı, 2025 Ocak ayında da % 5 civarı daha fazla alacaklarını bilmiyorlar mı ???

Asgari ücrete temmuz ayında artış olmasa, onlardan %25-30 fazla, işçi ve bağkur emeklisinden de %15 civarı fazla alacaklarını bilmiyorlar mı?

2024 TEMMUZ ve 2025 ocak aylarında işçilere yapılacak % zam kadar herkese verilmesini de desteklerseniz o zaman bu dediğinizi desteklerim ama o zamanlar geldiğinde biliyorum ki, yeter daha ne istiyorsunuz, yok ekonomi kötü, yok sözleşmeniz öyle vs diyeceksiniz.....

ragnar53
Aday Memur
25 Şubat 2024 13:56

bu ayki maaşın ne oldu?

murat_326
Şube Müdürü
25 Şubat 2024 15:03

Ikramiyenide yazsaydın...

murat_326
Şube Müdürü
25 Şubat 2024 15:07

Zamlı maasida martta alacağını yazmamisin

25 Şubat 2024 18:45

tek ikramiyemi bunun tediyesi giyim yakacak yiyecek yardımı sosyal yardimi sds si say say bitmez
murat_326, 2 ay önce

Ikramiyenide yazsaydın...

Vekil18
Aday Memur
25 Şubat 2024 22:38

Yalan söylüyor bizim yanımızdaki işçiler 32.400 aldı bu ay. Ayrıca yıllık tediye ve ikramiye dahil 120 gün x 1150 TL'den para alıyorlar aylığı 11.500 e geliyor. yüzde 35 gece farkı ve günlük 2 yemek x 153 TL aylık burdan da 7850 TL ayrıca mesaileri var. Toplam yıllık aldıklarını aylığa böldüğünde 49.750 TL yapar. Buna yol yardımı giyecek yardımı aile yardımı dahil değil

murataslan2014, 2 ay önce
tek ikramiyemi bunun tediyesi giyim yakacak yiyecek yardımı sosyal yardimi sds si say say bitmez

elit-a
Aday Memur
25 Şubat 2024 23:29

Sanki biz kamuda işçilerle birlikte 40 yıl çalışmadık 1992 den beri işçiler her zaman memurdan fazla almıştır zaman zaman katlamıştır.Belki bu ay için çeşitli sebeplerden(rapor,izin) dolayı böyle olabilir yıl olarak gelirler toplamı 12 ye böl memurla kıyasla. Termik santral ,maden ocağındaysan ücretler tavandır.Aynı iş kolunda memursan şehir merkezinde çalışanla farkın olmaz.Ama işçisiysen farklı ücret alırsın.Hele Emeklilikte berber çalıştığın mühendisin müdürün en az 2 katı emekli maaşı alırsın.

Abdullahtasdemir58, 2 ay önce

Bu maaşta herşey var gıda yardımı varda ben niye almıyorum giyim yardımı var memurlar alıyor ben mi almıyorum sendika aidatı mı bunları nerde nasıl uyduruyorsunuz

ayhann06
Memur
26 Şubat 2024 01:04

gıda yardımı yok

giyim yardımı yıl da 1 kez 1000 tl civarı bir ücret çok mu ??

kitkanun, 2 ay önce

bu ay aldığın tediye dahil değil. sosyal yardım,gıda yardımı, giyim yardımı vb. şeyler dahil değil. devlet ikramiyesi sendika ikramiyesi dahil değil. hafta sonu ve bayramlarda verilen afaki mesai ücretleri dahil değil vb...

ayhann06
Memur
26 Şubat 2024 01:07

hafta sonu kesinlikle ek ücret ödemesi yok varsa önce sen ispatla ? her ay 3 5 gün resmi tatil var sanki öyle bir algı yapmışsınız ki yok yaniii derecesinde

kitkanun, 2 ay önce

bu ay aldığın tediye dahil değil. sosyal yardım,gıda yardımı, giyim yardımı vb. şeyler dahil değil. devlet ikramiyesi sendika ikramiyesi dahil değil. hafta sonu ve bayramlarda verilen afaki mesai ücretleri dahil değil vb...

ayhann06
Memur
26 Şubat 2024 01:12

çok düşükmüş şaşırdım

kerouac79, 2 ay önce

kültür turizm bakanlığındayım kardeşim... sendika ikramiyesi de dahil 34 k maaş alıyorum... üzerine 5 kuruş yok

ayhann06
Memur
26 Şubat 2024 01:13

mar tayında %20 gelir vergisi dilimine giriyor işçiler bu kesintileri de göz ardı etmeyiniz..

sessegnon, 2 ay önce

ayrıca çaycı, temizlikçi 45 bin aldı demedim. 26-27 aldılar bu ay bir de 9 bin ek ikramiye. seni 5 yıllık kıdeminle şube müdürü yapsak yine bu parayı alırdın ocak ayında.

ayhann06
Memur
26 Şubat 2024 01:16

seçim vaadiyle kadro hakkı verildi torpil nasıl uygulansın ?

yavuz sultan selimm, 2 ay önce

torpille kurayla iş bulmuşşunuz dua edin. sizin maaş en düşük memur maaşının yarısı kadar olmalı. hükümet bunu anlayacak ama iş işten geçeçek.

ayhann06
Memur
26 Şubat 2024 01:19

kura ile alınan işçi arasında mahkum da var avantajlı olarak işe giriyor kontenjanları var.

yavuz sultan selimm, 2 ay önce

öyledir koçum benim. her şey ortada kura ile temizlikçi çayçı paspasçı alıyorlar.

mihendis1234
Aday Memur
26 Şubat 2024 12:42

mart ayı için işçi arkadaşlarda yüzde 49 zam istiyorlarmış hadi diyelim 28 alıyorsun tediye ikramiye hariç 28 artı istenilen kabaca zam 14 toplam 42 ben alıyorum mühendis halimle.....senede 3 ay benden az alıyorsunuz....bak aralıkta ben 30 alırken sen 28 alıyordun ben senin gibi tediye ikramiye aldığımda yok.....mesele küçük görme meselesi değil anlayın artık......bu parayla geçinemiyorsundur o ayrı mesele bende geçinemiyorum sende......5 yıl önce tüm sosyal faaliyetlerimi yerine getirirken bugün bir çoğunu yapamaz bir kısmınıda on defa düşünerek yapiyorum.......

TEİAŞŞŞ
Aday Memur
26 Şubat 2024 14:57

Sayın mühendis bey merhaba. ben 20 yıllık işçiyim nick te de vurgulanan kurumda kpss ve önlisans şartıyla başlamıştım göreve ayrıyeten bilgini mülakat ile ölçtükten sonra. aralıkta 28 demişssin bırak araliği. ocak ayında % 15 vergi dilimiyle yemek işgüçlüğü bakım vs dahil 28 i zor aldım Allah yukarıda yalan söyleyen yarına çıkmasın. aynı ünvandaki bir memur tekniker bizim kurumda 50 bin alıyor ayrıyeten 60 bin giyim çeki alacaklar 1-2 ay içinde. 50 bin nerde 28 bin nerde hadi ikramiyeyi koy ayda 5 bin yapsın o da. toplam 33 bin ki mart ayında maaşımız yüksekmiş gibi %5 daha düşecek. 26,5 olacak. işçilik bitik durumda. Allah belamı versin bir memurluk gelsin isterse ığdırda . yemin ediyorum istifa etmezsem. ne parası bir işe yarar ne de adam yerine konursun. isteyen varsa whatsapp tan üniversite mezunu 20 yıllık bir orjinal kamu işçisinin kpss ile 80 puanla atanmış bir işçinin 28 i zor gören üstelik herşey dahil bordrosu gönderilir. herşey dahil derken memurlarında "ama sizin yemeğinizi devlet veriyor" demesinden bıktığım için yazıyorum. gel değişelim diyorum adam bordroya bakınca yavaş yavaş uzaklaşıyor.

mihendis1234, 2 ay önce

mart ayı için işçi arkadaşlarda yüzde 49 zam istiyorlarmış hadi diyelim 28 alıyorsun tediye ikramiye hariç 28 artı istenilen kabaca zam 14 toplam 42 ben alıyorum mühendis halimle.....senede 3 ay benden az alıyorsunuz....bak aralıkta ben 30 alırken sen 28 alıyordun ben senin gibi tediye ikramiye aldığımda yok.....mesele küçük görme meselesi değil anlayın artık......bu parayla geçinemiyorsundur o ayrı mesele bende geçinemiyorum sende......5 yıl önce tüm sosyal faaliyetlerimi yerine getirirken bugün bir çoğunu yapamaz bir kısmınıda on defa düşünerek yapiyorum.......

TEİAŞŞŞ
Aday Memur
28 Şubat 2024 15:33

.

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi