Editörler : Pangaea
02 Şubat 2024 08:55

Öğretmen alım ilanı ne zaman gelecek?

Milli eğitim bakanlığı personel alımı için çalışmalar yürütüyor mu yoksa seçimi mi bekliyorlar ne yapıyorlar insan beklemekten sıkıldı bazılarımız atanabilirim gözüyle 2024 kpss ye de hazırlanamıyor belirsizlik yüzünden sayıyı açıklayın insanlar ona göre kendini kpss ye hazırlasın kardeşim.

christophers
Aday Memur
02 Şubat 2024 11:45

Ne ataması? Her yer dolu. Öyle ki yer değiştiremiyoruz, tüm iller ve ilçelerde kontenjanlar dolu

memurolm
Genel Müdür
02 Şubat 2024 11:54

sen yer değiştiremiyorsun diye öğretmen alımımı olmayacak ? sen ne neden atandın o zaman ? senin doldurduğun kadroya belki birisi tayin isteyecekti ?

christophers, 3 ay önce

Ne ataması? Her yer dolu. Öyle ki yer değiştiremiyoruz, tüm iller ve ilçelerde kontenjanlar dolu

christophers
Aday Memur
02 Şubat 2024 12:06

Kafan mı yok arkadaşım? Kontenjan olsa bize atamada açılır, bize bile açılmadı yani hiçbir yerde kontenjan yok

memurolm, 3 ay önce

sen yer değiştiremiyorsun diye öğretmen alımımı olmayacak ? sen ne neden atandın o zaman ? senin doldurduğun kadroya belki birisi tayin isteyecekti ?

kamuz01
Memur
02 Şubat 2024 12:20

madem dolu milli eğitim bakanı neden 67.000 bin öğretmen açığımız var diye açıklama yapıyor

christophers, 3 ay önce

Kafan mı yok arkadaşım? Kontenjan olsa bize atamada açılır, bize bile açılmadı yani hiçbir yerde kontenjan yok

fokyay
Şef
03 Şubat 2024 00:17

Demekki bakan bilmiyormuş. Açık maçık yokmuş heryer doluymuş.

kamuz01, 3 ay önce

madem dolu milli eğitim bakanı neden 67.000 bin öğretmen açığımız var diye açıklama yapıyor

crabnet355
Müsteşar
03 Şubat 2024 00:31

Açıklar İstanbul ve doğuda..Fakat öğretmen alımı yapılması öğretmen ihtiyacı olduğunu göstermez..Doğu ve İstanbulda açık var,ülkenin geri kalanında yığılma var. Bu durumda tabiki alım yapılmak zorunda.. Sivasın batısı zımbazıb dolu, doluyu geç yüzde 130 140 dolu.Küçücük illerde bile, yüzlerce depo öğretmen var.. Ama sizin tavrınız da çok hoş değil.3 aylık bir gecikme söz konusu.Sıkıldım böyle de olmaz ki tavrı garip..Kaldıki atanamayanabilirsiniz de..Ben 4 sene bekledim daha fazla bekleyen arkadaşlarım da oldu..Bu işin doğası böyle.

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
03 Şubat 2024 00:54

Edep ilimden önce gelir

fokyay, 3 ay önce

emrah0101
Aday Memur
04 Şubat 2024 00:08

nasıl bu işin doğası böyle. insanlar ağustostan beri bekliyor atama sayısı ve kontenjanı için. çıkmış doğası böyleymiş diyorsunuz. insanlar atanacak puanı aldı.
crabnet355, 3 ay önce
Açıklar İstanbul ve doğuda..Fakat öğretmen alımı yapılması öğretmen ihtiyacı olduğunu göstermez..Doğu ve İstanbulda açık var,ülkenin geri kalanında yığılma var. Bu durumda tabiki alım yapılmak zorunda.. Sivasın batısı zımbazıb dolu, doluyu geç yüzde 130 140 dolu.Küçücük illerde bile, yüzlerce depo öğretmen var.. Ama sizin tavrınız da çok hoş değil.3 aylık bir gecikme söz konusu.Sıkıldım böyle de olmaz ki tavrı garip..Kaldıki atanamayanabilirsiniz de..Ben 4 sene bekledim daha fazla bekleyen arkadaşlarım da oldu..Bu işin doğası böyle.

ya sabır!
Aday Memur
04 Şubat 2024 12:05

4 yıl sonra atandınız ne güzel!!! 10 yıldır bekliyorum o ne olucak o zaman?? bizim için 1 gün, 1 ay bile önemli!!!
crabnet355, 3 ay önce

christophers
Aday Memur
04 Şubat 2024 20:04

Bakan sence oturup istatistikleri okuyup, ihtiyaç analizlerine bakıp, şuraya şu kadar atama yapalım diye sayı mı veriyor? :D Siz daha çooook beklersiniz atama olsun diye. Son 4 senede, seçimler uğruna arka arkaya o kadar atama yapıldı ki, hepsi de düzensiz şekilde yapıldı. Kimi zaman doğuya 50 bin atama birden, kimi zaman batıda 50 bin atama birden, yani dengeli dağılım gözetilmedi. Şimdi kimse yer değiştiremiyor. Bir öğretmen A şehrine, a şehrindeki B şehrine geçmek istiyor ama ikisinin de yer değiştirmesi imkansız çünkü önce A veya B şehrinden bu iki öğretmenin dışında birinin C şehrine tayin olması veya emekli olması gerekiyor. Ama C şehri de dolu. Emekli olmasına da daha çok vakit varsa? Ne A'daki ne de B'deki yer değiştirebiliyor. A'daki B'dekine, gel sen buraya ben de oraya geçeyim diyemiyor. Önce bir yerin boşalması lazım.

fokyay, 3 ay önce

kamuz01
Memur
05 Şubat 2024 12:40

bu puslu vadide önceliğimiz atanmaktır arkadaşlar atanıp da ben a şehrinden b şehrine gidemiyorum diye dert yanmayın sizin a şehriniz dolu diye atama gerçekleştirmeyecekler mi yani

christophers, 3 ay önce

Bakan sence oturup istatistikleri okuyup, ihtiyaç analizlerine bakıp, şuraya şu kadar atama yapalım diye sayı mı veriyor? :D Siz daha çooook beklersiniz atama olsun diye. Son 4 senede, seçimler uğruna arka arkaya o kadar atama yapıldı ki, hepsi de düzensiz şekilde yapıldı. Kimi zaman doğuya 50 bin atama birden, kimi zaman batıda 50 bin atama birden, yani dengeli dağılım gözetilmedi. Şimdi kimse yer değiştiremiyor. Bir öğretmen A şehrine, a şehrindeki B şehrine geçmek istiyor ama ikisinin de yer değiştirmesi imkansız çünkü önce A veya B şehrinden bu iki öğretmenin dışında birinin C şehrine tayin olması veya emekli olması gerekiyor. Ama C şehri de dolu. Emekli olmasına da daha çok vakit varsa? Ne A'daki ne de B'deki yer değiştirebiliyor. A'daki B'dekine, gel sen buraya ben de oraya geçeyim diyemiyor. Önce bir yerin boşalması lazım.

30 Mart 2024 12:09

Boş yer yoksa, boş yer açarsın. Her yerin dolu olduğunu bilen bir bakan neden Ocak sonunda alımları açıklayacağız, diyor? O zaman demeyecek ya da bunu dedi diye istifa edecek. Biraz aklını kullanabilen bir milletsek bu sandıkta bunun cevabı verilmeli.

christophers, 3 ay önce

TürkDili&Edebiyatı
Daire Başkanı
13 Nisan 2024 14:46

Bu nasıl üslup sen öğretmen falan olamazsın. Birader her yer doluysa yanımdaki ilkokulda neden 15 ücretli çalışıyor? Neden ilçemde 1000 civarı ücretli çalısıyor. Git trollüğünü başka yerde yap.

christophers, 3 ay önce

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi