Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Şubat 2024 21:17

Seçim görevi

Arkadaslar ikametgah adresimi yeni yildan once aralik ayinda memleketime aldirdim ekimden sonra sistem gormez diyorlar secim gorevi cikar mi cikmaz mi istedik ama

jajacoelho
Genel Müdür
09 Şubat 2024 22:10

görev çıkmasın diye deliriyoruz ..çıksın diye dua edenler de var..keşke benim ilçemde böyle yüzlerce kişi olur da birine devrederim

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
09 Şubat 2024 23:35

bende aynı durumdayım, ekimden önce aldırmak gerekiyormuş bilseydim yaz tatilinde aldırırdım ikametgahı, memlekete gitmek için 15 tatili bekledim, bi seçim görevinden kurtulmak için nelerle uğraşıyoruz ne diye kapattılar şu devretme işini

memleket0101
Yasaklı
10 Şubat 2024 07:22

seçim görevinin ikametle ne alakası var ? mem görevli listesini işbirliği ile yapıyor siz ikametgahdan bahsediyorsunuz :) mem sizin o ilçede çalıştığınızı bilmiyor sanki :))

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2024 07:28

Okul ve ev ikameti aynı ilçede olanlar görevlendirildi genel seçimlerde desem ne dersiniz? İlgili hakim özellikle böyle istedim dedi kendisi. İsteğe bağlı yapsalar hiçbir sorun olmayacak bu işi.

memleket0101, 2 ay önce
seçim görevinin ikametle ne alakası var ? mem görevli listesini işbirliği ile yapıyor siz ikametgahdan bahsediyorsunuz :) mem sizin o ilçede çalıştığınızı bilmiyor sanki :))

memleket0101
Yasaklı
10 Şubat 2024 07:34

dostum böyle bir kural yok uyduruyorsun. mem listeyi çeker ikametgaha da bakmaz ilçe seçim kuruluna gönderir. olay bu.
buraközeleğitim, 2 ay önce

Okul ve ev ikameti aynı ilçede olanlar görevlendirildi genel seçimlerde desem ne dersiniz? İlgili hakim özellikle böyle istedim dedi kendisi. İsteğe bağlı yapsalar hiçbir sorun olmayacak bu işi.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2024 07:34

Ben genel seçimde iki kez görev yaptım. Burnumdan geldi. Kim istiyorsa yapsın işte sandık işte görev.

2500 TL cezası varmış. Bir önceki seçimden aldığım para duruyor vereceğim parasını gitmeyeceğim.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2024 08:44

Okullardan istenen listelerde kişinin çalıştığı kurum ve ikamet adresi de var. Ancak ülke genelinde örneklere bakıldığı vakit uygulamada net bir durum yok. İllere / ilçelere göre farklı yaklaşımlar var.

memleket0101, 2 ay önce
dostum böyle bir kural yok uyduruyorsun. mem listeyi çeker ikametgaha da bakmaz ilçe seçim kuruluna gönderir. olay bu.

lutt
Şube Müdürü
10 Şubat 2024 12:34

ne zamn

christophers
Aday Memur
10 Şubat 2024 12:41

Bununla uğraşana kadar gitmeyin, kim ne diyebilir? Hapse mi atacaklar

energy2
Aday Memur
10 Şubat 2024 16:56

Ekimden sonra adres degisikligi yapanlar ysk sisteminde gozukmuyecek diye okudum

TheSilverLion
Aday Memur
10 Şubat 2024 18:15

Ocak ayında bizim okul bizim İlçe MEM'in seçim görevi için elektronik formunu paylaştı ben de geçtiğimiz Ocak başlarında aldırdım ikametgahımı. Aynı gün ilçe seçim kuruluna gittim sordum ve görevli bana seçimde görev alabilirsin dedi.

avea11
Memur
10 Şubat 2024 19:08

İkamet adresinizde oy kullanabileceğiniz için ikamet adresi ve çalışılan yer aynı olmazsa görev verilemez. Yukarıda yazılan ikamete bakmazlar vb. yorumlar için yazayım dedim

memleket0101
Yasaklı
10 Şubat 2024 20:13

kanka bu dediğin imkansız, çalıştığın yerle ikametgahın nasıl farklı oluyor :)) senin mantığın alıyor mu
avea11, 2 ay önce

İkamet adresinizde oy kullanabileceğiniz için ikamet adresi ve çalışılan yer aynı olmazsa görev verilemez. Yukarıda yazılan ikamete bakmazlar vb. yorumlar için yazayım dedim

difficulties
Daire Başkanı
10 Şubat 2024 20:25

Çıkarsa diye kara kara düşünüyoruz. Keşke imkan olsa da parasını verip gitmesek.

avea11
Memur
10 Şubat 2024 21:05

Resmi olarak ikameti almadıysan oy kullanacağın sandık resmi ikametinde gözükür. Nereden biliyorum sence?

memleket0101, 2 ay önce
kanka bu dediğin imkansız, çalıştığın yerle ikametgahın nasıl farklı oluyor :)) senin mantığın alıyor mu

memleket0101
Yasaklı
10 Şubat 2024 21:08

işte bende onu soruyorum resmi olarak nasıl almıyorsun, cezası var bu işin kardeşim ?
avea11, 2 ay önce

Resmi olarak ikameti almadıysan oy kullanacağın sandık resmi ikametinde gözükür. Nereden biliyorum sence?

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
10 Şubat 2024 21:20

Peki çalışılan il ile ikamet edilen il farklı ise ve bu kişiye çalıştığı yerde seçim görevi verilirse oy kullanamayacağını, bu yüzden Anayasa'da yer alan "seçme" hakkının ihlal edileceğini bilmiyor musunuz da böyle bir yorum yapıyorsunuz.

memleket0101, 2 ay önce

memleket0101
Yasaklı
10 Şubat 2024 21:21

çalışılına il ile ikametgah nasıl farklı oluyor diyorum ben de ? siz şunu mu diyorsunuz mesela adam izmirde çalışıyor ama manisaya git gel yapıyor ?
Evlenmek Gerek, 2 ay önce

Peki çalışılan il ile ikamet edilen il farklı ise ve bu kişiye çalıştığı yerde seçim görevi verilirse oy kullanamayacağını, bu yüzden Anayasa'da yer alan "seçme" hakkının ihlal edileceğini bilmiyor musunuz da böyle bir yorum yapıyorsunuz.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
10 Şubat 2024 21:23

Evet, aynen öyle. Böyle pek çok memur var.

memleket0101, 2 ay önce
çalışılına il ile ikametgah nasıl farklı oluyor diyorum ben de ? siz şunu mu diyorsunuz mesela adam izmirde çalışıyor ama manisaya git gel yapıyor ?

memleket0101
Yasaklı
10 Şubat 2024 21:26

tamam böyle diyorsanız sorun yok. ama biz ilçe meme sorduğumuzda ikametgaha bakmıyoruz listede isim soyisim istiyor diyorlar bize sadece. Standart uygulama olduğunu düşünmüyorum ben bunun, görev verilen kişinin zaten oyu o sandığa çekiliyor, anayasa ile alakası yok yani sizin dediğiniz geçerli değil zaten.
Evlenmek Gerek, 2 ay önce

Evet, aynen öyle. Böyle pek çok memur var.

Toplam 137 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi