Editörler : "eskiyara"Pangaea

mzonen
Aday Memur
19 Şubat 2024 23:14

Türkiye'nin iki yobaz sınıfı var: 1- Dinci yobazlar 2- Laik yobazlar İkisi de aynı kafa. Bunlar mümkünse eğitim sistemine müdahale etmesin.

hasami
Aday Memur
20 Şubat 2024 23:20

öğretmenliğe yetkisi yeteneği olan kişilerin tercihinin önüne geçilmeli.sonra 12yillik zorunlu eğitim den acilen vazgecilmeli

raulgonzalez07
Aday Memur
21 Şubat 2024 11:13

Eğitimimizdeki sıkıntılar; Nitelikli öğretmenlerin olmaması, aynı zamanda öğrencilerin okul durumunu takip etmeyen veliler. Her ne kadar okulların fiziki durumu geçmişe göre iyi olsa da (kendimi katarak ta söylüyorum) nitelik ve kendini geliştirme noktasında büyük sıkıntımız var.

Ayrıca toplumsal ahlak eksikliğimiz düzeltilmesi gereken ön önemli etken. Kime sorsak haksızlık karşısında isyan ediyor, ancak aynı haksızlığı kendisi yapınca kılıf bulma konusunda bizim toplumumuzun üstüne yok. Bu konuda A kenti de aynı, B kenti de aynı, A partilise de aynı, B partilisi de aynı.

21 Şubat 2024 18:07

torpil yani mülakat.Eğitim gereksiz kılınıyor.Hırsızsan tamam,okumaya ne gerek var?
03 Mart 2024 11:57

1-Liyakatsiz bilgisiz yöneticiler 2-Disiplinsizlik 3-Yozlaşmış fitneci dedikoducu öğretmenler 4-Okullarda yöneticilerin yapmış olduğu mobing 5-Öğretmen merkezli eğitim sisteminin terk edilmesi 6-Öğretmenlerin toplum gözünde prestij kaybı

emelkoca
Şef
03 Mart 2024 21:40

Proje okullarının bile özel okul mantığına bürünüp, not şişirmeye başlaması ve bunu yapmayan hocaların dışlanmaya başlaması, liyakatsız idareci ve öğretmenlerin sistemin içinde kanser hücresi gibi çoğalması, çoktandır niteliğin arka plana atılıp, nicelik peşinde koşulması, akademik başarı hedeflenmediği gibi eğitimin de gözardı edilmesi gibi pek çok sorun sayabilirim 20 yıllık öğretmenlik tecrübeme dayanarak.

leventlevent
Aday Memur
03 Mart 2024 22:02

Özel okullar hemen kapatılmalı. Zorunlu eğitim kaldırılmalı.

Katre-i Adalet
Yasaklı
04 Mart 2024 22:12

Tabi yine de haksızlık etmek istemem, sebebi de Zorunlu Eğitim olayı ile yol açılan disiplinsizlik ve sınıf geçme yönetmeliğinin daha öncelikli konular olduğu açık. Ama bunlardan sonra Pdr o sırayı zapteder.

Katre-i Adalet, 2 ay önce

PDR

Çünkü pdr sisteminin rehabilitesi demek, okullardaki disiplinsizliğin de sorguya açık hâle gelmesi demek olup, pdr'ye çeki düzen verildiği takdirde eğitim sistemi kendiliğinden otonom şekilde düzelir.

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi