Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Şubat 2024 21:24

İlde sigorta baslatmanin yolları

Eşim emlak bürosunda çalışıyor. Bu yıl başka bir ilde kendi ofisini açmaya niyetlendi. Bunun için 100 saatlik sertifika alacak.Eş durumu tayin donemine kadar sertifika yetismeyip emlakçı ofisine kayıt yaptiramaz,sigorta baslatamazsa,sigorta başlatmak için başka nasıl yol izleyebiliriz ?

Sevdim-Seni
Genel Müdür
19 Şubat 2024 13:14

Eş mazereti tayinleri ikiside çalışan eşlere aile bütünlüklerinin sağlanması için getirilmiş bir kolaylıktır. Hanginiz çalışıyorsa orada birleşmeniz en doğrusudur.

Eşiniz esnafsa ve bağkura bağlı çalışıyorsa, devlet memuruysa veya herhangi bir işyerinde sigortalı çalışıyorsa bu haktan yararlanabilir, onun bulunduğu yere tayin isteyebilirsiniz.

ziro.10
Aday Memur
21 Şubat 2024 11:57

Bu şartları biliyorum fakat sorum bu değildi?

crabnet355
Müsteşar
21 Şubat 2024 16:47

Hocam burası meb çalışanları grubu..Sgk uzmanı değiliz ki soruyu cevaplayalım.Yakın eşi dostu sgkda çalışan varsa yanıtlar ancak

bahçesaray
Memur
21 Şubat 2024 17:11

bi fırında işe girin,sigorta yapsın firma

BayrakHoca
Şef
23 Şubat 2024 00:01

Eş durumu olayı kalkacak artık gerçekten yeter. Size de bişey olmaz sigortası yoksa 1 yıl bekleyince kimse ölmez.

Eş durumu olmayan 20 25 yıllık öğretmenlerin atanamadrgı yerlere atandığınız yetti artık

didaof
Aday Memur
23 Şubat 2024 07:06

Gitmek istediğiniz şehirde tanıdığınız esnaf veya işveren varsa hangi muhasebeci ile çalıştığını sorun,yoksa sanayi bölgesine gidin orada muhasebe bürosu olan bir sürü muhasebeci var. Onlardan ismi hoşunuza gidene uğrayın ücretini verin eşinizi istediğiniz sektörden sigortalatacaklardır.

ziro.10, 2 ay önce

Bu şartları biliyorum fakat sorum bu değildi?

ziro.10
Aday Memur
25 Şubat 2024 12:38

Pardon da ben de 15 yıllık öğretmenim.320 puanım var.15 yıldır doğu görevinde çalışıyorum. Memlekete gitmek benim de hakkım . Bilip bilmeden atıp tutmayın. Yıllarca doğuda bekledim puan biriktirmek için. Hazımsızlığınizin adresi yanlış.

BayrakHoca, 2 ay önce

Eş durumu olayı kalkacak artık gerçekten yeter. Size de bişey olmaz sigortası yoksa 1 yıl bekleyince kimse ölmez.

Eş durumu olmayan 20 25 yıllık öğretmenlerin atanamadrgı yerlere atandığınız yetti artık

ayzıtt90
Aday Memur
27 Şubat 2024 11:44

hocam bu yasak değil mi cezai karşılığı var diye biliyorum.
didaof, 2 ay önce

Gitmek istediğiniz şehirde tanıdığınız esnaf veya işveren varsa hangi muhasebeci ile çalıştığını sorun,yoksa sanayi bölgesine gidin orada muhasebe bürosu olan bir sürü muhasebeci var. Onlardan ismi hoşunuza gidene uğrayın ücretini verin eşinizi istediğiniz sektörden sigortalatacaklardır.

ayzıtt90
Aday Memur
27 Şubat 2024 11:46

hocam istedikleri yere gitmeleri ayrı konu okullarda çocuktu eşti deyip ders programlarını da kendi lehlerine ayarlarlatıyorlar yani sadece tayinle bitmiyor olay. burda yazan arkadaşı tenzih ederim belki o mecburdur ben genel söylüyorum..
BayrakHoca, 2 ay önce

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi