Editörler : cihan27E.Kayı Han
19 Şubat 2024 01:32

Kurumlar arası geçişte yurt dışı

Merhaba,

Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde 5 yıl arş. gör. olarak çalıştım. Kurumlar arası geçişle Orta Asya ülkelerinin birinde vazifelendirilmek için başvuruda bulunmanın yolu var mıdır? Orta Asya'da faaliyet gösteren MEB, Anadolu Üniversitesi, TİKA vs. kurum/kuruluşlar bulunuyor. Bu kurumlara dilekçe verirken konum belirtebilir miyiz veya dilekçeyi belli bir şehirdeki müsteşarlığa / temsilciliğe vs. vererek oradaki boş kadrolara başvurabilir miyiz?

vdtmlr
Genel Müdür
19 Şubat 2024 10:32

Tabi başvurabilirsin güzel kardeşim, konum da pozisyon da belirtebilirsin, senin gönlün olsun yeter ki, istediğin yeri, pozisyonu yaz gönder, ertesi hafta da git başla..

haktan_fatih
Aday Memur
19 Şubat 2024 10:54

üstad banada bir isviçre kesermisin yağlı tarafından

vdtmlr, 2 ay önce

Tabi başvurabilirsin güzel kardeşim, konum da pozisyon da belirtebilirsin, senin gönlün olsun yeter ki, istediğin yeri, pozisyonu yaz gönder, ertesi hafta da git başla..

sallama rumuz
Aday Memur
19 Şubat 2024 16:29

Konuyla ilgili bilgisi olmayan forumdaşlar zekâ seviyelerini belli edecek cevaplar yazmasın.

Kurumlar arası geçişte Türkiye'deki herhangi bir üniversitedeki uygun olan boş bir pozisyona başvurmak mümkün olabiliyor. Bu durumda şehir ve birim seçmek mümkünken benim bu soruyu sormamın sebebi bahsi geçen kurumların farklı illerde ve ülkelerde faaliyet gösteriyor olmaları. Bu durumda genel başvuru yapmak hâlinde şehir seçmek mümkün olmaz, ben de şehir seçmenin yolu var mıdır diye soruyorum.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi