Editörler : cihan27E.Kayı Han
19 Şubat 2024 01:40

Usulüne uygun istifa sonrası dönüş ?
Ben öğretmenim,eşim de hemşire veçocuklarımızın eğitimi için usulüne uygun istifa edip yurtdışına yerleşme planımız var.Olası bir aksilikte dönmek istersek dönüş yolumuz açık mıdır acaba?(Eşim henüz 2 yıllık,ben ise 18 yıllık memurlarız)Cevaplat için şimdiden çok teşekkür ederim

hsnd
Başbakan Müsteşarı
19 Şubat 2024 08:55

Kanuni olarak açık. İstifa sonrası geri dönüş yapabilmeyi talep edebilirsiniz ikiden fazla olmamak kadıyla ancak bu talebinizi kabul etmek tamamen kurumların takdirinde. Kurumlara istifa sonrası dönüş için çok çok az kadro veriliyor 1-2-3 gibi en fazla. Bunlardan birini sizin için ayırmalarını sağlayabilmeniz için ciddi bir çabaya girmeniz gerekecektir. Yapabiliyorsanız öncelikle ücretsiz izin alma yolunu deneyin.

bravehard
Daire Başkanı
19 Şubat 2024 08:58

Usulüne uygun istifa ettiğiniz zaman 6 Ay sonra geri dönme hakkınız var. Var ama burada Kurumun takdir yetkisi de var, isterse kabul etmeyebilir iyi araştırın.

uye452
Daire Başkanı
19 Şubat 2024 10:09

Öğretmen olarak sana daha önceki konunda cevap vermişler hocam. Çok ultra tanıdığın yoksa imkansıza yakın dönüş.

Hemşire için önceden sağlık bakanlığı düzenli olarak kura ile istifa sonrası dönüş alıyordu artık onu da yapmıyor heralde uzun süredir. onun için de yüksek yerlerde tanıdık yoksa süreç zor gibi

hsnd
Başbakan Müsteşarı
19 Şubat 2024 10:39

İlk paragrafta yazdığınız doğru ancak Sağlık Bakanlığı 2023 aralık ayında istifa sonrası dönüş kurası yapmış en son. Yani düzenli yapıyor gibi.

uye452, 2 ay önce

Öğretmen olarak sana daha önceki konunda cevap vermişler hocam. Çok ultra tanıdığın yoksa imkansıza yakın dönüş.

Hemşire için önceden sağlık bakanlığı düzenli olarak kura ile istifa sonrası dönüş alıyordu artık onu da yapmıyor heralde uzun süredir. onun için de yüksek yerlerde tanıdık yoksa süreç zor gibi

uye452
Daire Başkanı
19 Şubat 2024 10:50

Teşekkürler evet düzenli alınıyormuş. @kmkm_tr eşin senden bir tık daha şanslı

@hsnd ben bir yakınım için Memur ve Vhki için bakıyorum, uzun süredir de onlar için kadro açılmadığından alım yok zannediyordum teşekkürler düzeltme için :)

hsnd, 2 ay önce

İlk paragrafta yazdığınız doğru ancak Sağlık Bakanlığı 2023 aralık ayında istifa sonrası dönüş kurası yapmış en son. Yani düzenli yapıyor gibi.

fakir.adam
Şube Müdürü
19 Şubat 2024 11:18

usulüne uygun helal kesim.

impostor
Şef
19 Şubat 2024 11:54

Şimdi bu konularda şöyle karar veriliyor, idarenin takdir yetkisi var.

1-akpli iseniz araya adam sokup geri dönebilirsin

2-degilseniz idare başvurunuzu reddeder ya da sessiz kalır dava açarsınız.

Md00
Memur
19 Şubat 2024 19:34

Hocam istifa edip riske girmek istemiyorum derseniz eğer ücretsiz izin hakkiniz var onu denemenizi öneririm,istifa edip dönmek net torpil işliyor bence ..bende yakın zamanda ücretsiz izin düşünüyorum yurt dışında gitmeyi,ayriyeten çocuğunuz oldu 2 yaşına kadar da ücretsiz izin alabilirsiniz ..

kmkm_tr
Şube Müdürü
20 Şubat 2024 18:37

Cevaplar için çok teşekkür ederim
20 Şubat 2024 21:04

18 yıllık öğretmen ücretsiz izin alır da 2 yıllık hemşire alamaz.5 yıl memur olma şartı var ücretsiz izinde
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi