Editörler : cihan27E.Kayı Han
20 Şubat 2024 22:01

Kredi,kredi kartı vs...

E devletteki icralar silindikten sonra puan yükseltmek için ne yapılmalı,bilgisi olan arkadaşlar tavsiyeleriniz neler

Edirnel
Şube Müdürü
21 Şubat 2024 08:55

İcralar silindikten iki üç ay sonra kredi kartı başvurusu yapın ve mutlaka bir kredi kartı çıkartın. Onun ödemelerini düzenli yaptıkça puanınız yükselmeye başlayacaktır. Bu süreçte sabırlı olup sürekli kredi başvurusu yapmamanız gerekiyor çünkü red aldığınız her başvuru diğer başvurunuzu da etkiler. İcradan çıktıktan sonra aşağıda yazdıklarım dışında herhangi bir bankaya mobilden ya da şubeden başvuru yapmayın.

Edindiğiniz kredi kartını birkaç ay düzenli ödedikten sonra TEB'e başvuru yapın. Pek çok bankayla çalıştım icra konusu benim de başımdan geçti, icradan çıkmış birine en kolay kredi verebilen banka Teb dir. Bir de Şubeden olmak kaydıyla İş Bankasından denersiniz. Onlar şube kanalıyla inisiyatif kullanabiliyorlar. Zaten bir bankadan kredi çekmeyi başardığınızda gerisi yavaş yavaş gelecektir.

Başka sorularınız olursa özelden yardımcı olurum.

beyazdag06
Memur
21 Şubat 2024 11:28

Hocam ben icra takip olmamasına rağmen puan çok düşük kredi çekmek için ne yapmak gerek
Edirnel, 2 ay önce

İcralar silindikten iki üç ay sonra kredi kartı başvurusu yapın ve mutlaka bir kredi kartı çıkartın. Onun ödemelerini düzenli yaptıkça puanınız yükselmeye başlayacaktır. Bu süreçte sabırlı olup sürekli kredi başvurusu yapmamanız gerekiyor çünkü red aldığınız her başvuru diğer başvurunuzu da etkiler. İcradan çıktıktan sonra aşağıda yazdıklarım dışında herhangi bir bankaya mobilden ya da şubeden başvuru yapmayın.

Edindiğiniz kredi kartını birkaç ay düzenli ödedikten sonra TEB'e başvuru yapın. Pek çok bankayla çalıştım icra konusu benim de başımdan geçti, icradan çıkmış birine en kolay kredi verebilen banka Teb dir. Bir de Şubeden olmak kaydıyla İş Bankasından denersiniz. Onlar şube kanalıyla inisiyatif kullanabiliyorlar. Zaten bir bankadan kredi çekmeyi başardığınızda gerisi yavaş yavaş gelecektir.

Edirnel
Şube Müdürü
21 Şubat 2024 11:38

Diğer arkadaşa bahsettiğim bankalarla bir görüşün derim ama her türlü 1000 puanın üzerinde olmanız lazım.

beyazdag06, 2 ay önce
Hocam ben icra takip olmamasına rağmen puan çok düşük kredi çekmek için ne yapmak gerek

Karam1453
Aday Memur
21 Şubat 2024 11:41

Bir de bu icralar e devletten silindi sıfırlandı ama uyapta görünüyor.Önemli olan e devlet doğru mudur

Edirnel, 2 ay önce

Edirnel
Şube Müdürü
21 Şubat 2024 11:44

Hocam dosyalar kapandıysa sorun yok. Nerede gözükürse gözüksün

Karam1453, 2 ay önce

Bir de bu icralar e devletten silindi sıfırlandı ama uyapta görünüyor.Önemli olan e devlet doğru mudur

Karam1453
Aday Memur
21 Şubat 2024 11:45

Çok teşekkür ederim sağolun.İyi günler

Edirnel, 2 ay önce

birbilinmez
Aday Memur
21 Şubat 2024 11:57

hocam bir kaç soru da ben sorabilir miyim rica etsem
Edirnel, 2 ay önce

civciv kız
Daire Başkanı
21 Şubat 2024 13:55

ne öğrenmek istiyorsun ben yardımcı olabilirim

birbilinmez, 2 ay önce
hocam bir kaç soru da ben sorabilir miyim rica etsem

birbilinmez
Aday Memur
21 Şubat 2024 13:57

özelden yazdım size hocam. teşekkür ederim şimdiden
civciv kız, 2 ay önce

ne öğrenmek istiyorsun ben yardımcı olabilirim

munubu
Aday Memur
21 Şubat 2024 15:25

Ben de icra dosyalarımı kapattım. Aradan iki ay geçti ve bugün kredi kartı için maaş bankama başvuru yaptım. Red verdi ve açıklama kısmında "kkb-vyş zarara atılma kaydı var. Vyş'ye devrolmuş kaydı mevcut" yazıyor. Bu sebeple ne kart ne de kredi alabildim. An itibari ile hiç bir yere borcum yok fakat bu açıklamalar yüzünden başvurularım reddediliyor. Konu hakkında bilgisi olan kişilerden yardım bekliyorum. Herkese iyi günler..

Edirnel
Şube Müdürü
21 Şubat 2024 16:17

Öncelikle şunu söylemeliyim. Varlık Yönetim Şirketi kaydı yeni düzenlemeler uyarınca artık hayat boyu bankacılık sicilinizde gözükecek. Ama siz sabırlı olup ödemelerinizi düzenli yaptıkça ilerleyen aylarda çok sorun teşkil etmez. Fakat iki üç ay geçmesine rağmen kredi kartı çıkmıyorsa teminatlı kredi kartı çıkarmayı deneyin. Çoğu banka bu hizmeti veriyor. Mevduat hesabınıza kartın limiti kadar bir parayı yatırıp bloke ettiriyorsunuz.

munubu, 2 ay önce

Ben de icra dosyalarımı kapattım. Aradan iki ay geçti ve bugün kredi kartı için maaş bankama başvuru yaptım. Red verdi ve açıklama kısmında "kkb-vyş zarara atılma kaydı var. Vyş'ye devrolmuş kaydı mevcut" yazıyor. Bu sebeple ne kart ne de kredi alabildim. An itibari ile hiç bir yere borcum yok fakat bu açıklamalar yüzünden başvurularım reddediliyor. Konu hakkında bilgisi olan kişilerden yardım bekliyorum. Herkese iyi günler..

munubu
Aday Memur
21 Şubat 2024 20:25

Değerli cevabınız için teşekkürler. Bankalar bizi arayana kadar bu şekilde devam..

Edirnel, 2 ay önce

Öncelikle şunu söylemeliyim. Varlık Yönetim Şirketi kaydı yeni düzenlemeler uyarınca artık hayat boyu bankacılık sicilinizde gözükecek. Ama siz sabırlı olup ödemelerinizi düzenli yaptıkça ilerleyen aylarda çok sorun teşkil etmez. Fakat iki üç ay geçmesine rağmen kredi kartı çıkmıyorsa teminatlı kredi kartı çıkarmayı deneyin. Çoğu banka bu hizmeti veriyor. Mevduat hesabınıza kartın limiti kadar bir parayı yatırıp bloke ettiriyorsunuz.

debug
Genel Müdür
22 Şubat 2024 12:19

Normal kredi kartı vermiyorlarsa, teminatlı kredi kartı alın. Örn: 5 bin limitli kart aldınız. Asla %50'sinden fazla limit kullanmayın ve her ay tüm borcu kapatın. Puanınız yükselecektir.

debug
Genel Müdür
22 Şubat 2024 12:22

Varlık yönetim şirketine devrolmuş borcunuz var ise 12 ay puanınız hesaplanmaz. Normal icra dosyası kapatma gibi olmuyor varlık yönetim şirketlerine devrolunmuş borçlar.

munubu, 2 ay önce

bilgisayartekniker
Aday Memur
22 Şubat 2024 13:06

e-devletin neresinde görünüyor
Karam1453, 2 ay önce

munubu
Aday Memur
22 Şubat 2024 15:07

Vyş konusuna açıklık getirdiğiniz için sağolun

debug, 2 ay önce

Varlık yönetim şirketine devrolmuş borcunuz var ise 12 ay puanınız hesaplanmaz. Normal icra dosyası kapatma gibi olmuyor varlık yönetim şirketlerine devrolunmuş borçlar.

22 Şubat 2024 17:43

Kredi puanınızı yükseltmek için ödemelerinizi hiç geciktirmeden günü gününe hatta günü gelmeden tamamını ödemelisiniz. Başka bir yöntem bilmiyorum

Karam1453
Aday Memur
22 Şubat 2024 18:23

Arama motoruna icra diye yazdığında çıkar

bilgisayartekniker, 2 ay önce
e-devletin neresinde görünüyor

brkyy9
Aday Memur
23 Şubat 2024 12:35

merhaba benim de bir sorum olacaktı, findeks puanım 905 olmasına rağmen en riskli grubunda gözük

brkyy9
Aday Memur
23 Şubat 2024 12:36

gözüküyorum. Bunun sebebini bilen var mı acaba?

brkyy9, 2 ay önce

merhaba benim de bir sorum olacaktı, findeks puanım 905 olmasına rağmen en riskli grubunda gözük

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi