İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : Pangaea
21 Şubat 2024 13:12

YYP'den ASDEP'e (aile bakanlığına) geçiş süreci

İyi günler arkadaşlar ben sosyal hizmet mezunuyum en son gençlik ve spor bak.'nın yurt yönetim personeli alımıyla atandım ancak şu an kendi bakanlığım alıma çıktı asdep ve sosyal çalışmacı adı altında farklı iki grup var ve sadece teki seçilebiliyor. Benim merak ettiğim yyp'den asdepe geçiş yapılıyor mu yoksa sadece sosyal çalışmacı alımına mı başvurabiliyorum ?

taylan4758
Memur
21 Şubat 2024 13:23

Aferin yakın kadroları. İstediğiniz yere başvuru yapın, nasıl olsa puanım var.

Mehmet-şeker
Genel Müdür
21 Şubat 2024 13:33

Dövlöt hök vörmöş köllönöyöröm sözö ölgölöndörmöz diyecek birazdan da

taylan4758, 2 ay önce

Agatha1907
Aday Memur
21 Şubat 2024 16:54

Terbiyesizlik yapmayın düzgün konuşun.

Mehmet-şeker, 2 ay önce

Dövlöt hök vörmöş köllönöyöröm sözö ölgölöndörmöz diyecek birazdan da

Agatha1907
Aday Memur
21 Şubat 2024 16:57

Kadroyu da yakmak istemedim hiç bir zaman yakmadım da yedek olarak nitelendirilen benden sonraki kişi bir sonraki yyp alımında kadar yerleşebileceği için şansımı denemek istiyorum zaten kendisi de sosyal hizmet uzmanı iletişim halindeyiz o yüzden süreç hakkında bilgi almak istedim sadece

taylan4758, 2 ay önce

22 Şubat 2024 10:31

Asdep, atsepin yandan çaklısı mı ?

Mel07m
Memur
22 Şubat 2024 12:00

İkiside sözleşmeli geçemezsiniz kurumu arayip sorun öğrenin daha mantıklı

Krnlık42
Aday Memur
22 Şubat 2024 12:08

Diploma ile kazandığı hak olduğu için sözleşmeliden sözleşmeliye kendi alanına geçiş var. Yani kyk yyp den aile bakanlığı sh ye geçiş yapabilirsiniz.
Mel07m, 2 ay önce

Agatha1907
Aday Memur
22 Şubat 2024 12:17

bildiğim kadarıyla sözleşmeliden sözleşmeliye geçişte tek şart var oda okulla kazanılmış meslek olması gerekmekte merak ettiğim şey asdepte düz memur olarak mı geçiyoruz meslek elemanı mı ?

Mel07m, 2 ay önce

Agatha1907
Aday Memur
22 Şubat 2024 12:20

ASDEP meslek elemanı olarak geçiyor yani değil mi geçiş hakkım var.

Krnlık42, 2 ay önce
Diploma ile kazandığı hak olduğu için sözleşmeliden sözleşmeliye kendi alanına geçiş var. Yani kyk yyp den aile bakanlığı sh ye geçiş yapabilirsiniz.

Krnlık42
Aday Memur
22 Şubat 2024 13:34

Asdep'i düz memurluk gibi düşünebilirsiniz o yüzden sosyal hizmet branşına geçiş yapabilirsiniz. Zaten çok fazla bunun örneği var. Mesela şuan kyk yyp den ve daha önce asdep'e yerleşip sosyal hizmete geçmeyi düşünen bir sürü kişi var. Ve ilkte değiller önceki yıllarda da yapanlar var diye biliyorum. Geçişte sıkıntı yokta süreç nasıl işliyor daha önce böyle geçiş yapanlardan öğrenebilirsiniz.
Agatha1907, 2 ay önce

bildiğim kadarıyla sözleşmeliden sözleşmeliye geçişte tek şart var oda okulla kazanılmış meslek olması gerekmekte merak ettiğim şey asdepte düz memur olarak mı geçiyoruz meslek elemanı mı ?

Agatha1907
Aday Memur
23 Şubat 2024 12:30

yyp'den sosyal çalışmacıya geçiş var biliyorum ama asdepe geçiş var mı onu merak ediyorum ben anlayamadım tam olarak söylediğinizi

Krnlık42, 2 ay önce
Asdep'i düz memurluk gibi düşünebilirsiniz o yüzden sosyal hizmet branşına geçiş yapabilirsiniz. Zaten çok fazla bunun örneği var. Mesela şuan kyk yyp den ve daha önce asdep'e yerleşip sosyal hizmete geçmeyi düşünen bir sürü kişi var. Ve ilkte değiller önceki yıllarda da yapanlar var diye biliyorum. Geçişte sıkıntı yokta süreç nasıl işliyor daha önce böyle geçiş yapanlardan öğrenebilirsiniz.

Krnlık42
Aday Memur
25 Şubat 2024 23:19

He şu mesele yukarıda biraz karıştırmışım onun teferruatını bende çok bilmiyorum. Bilen biri aydınlatır seni inşallah.
Agatha1907, 2 ay önce

yyp'den sosyal çalışmacıya geçiş var biliyorum ama asdepe geçiş var mı onu merak ediyorum ben anlayamadım tam olarak söylediğinizi

29 Şubat 2024 15:09

Hocam sorunuzun cevabını bulabildiniz mi?

Agatha1907, 2 ay önce

Kadroyu da yakmak istemedim hiç bir zaman yakmadım da yedek olarak nitelendirilen benden sonraki kişi bir sonraki yyp alımında kadar yerleşebileceği için şansımı denemek istiyorum zaten kendisi de sosyal hizmet uzmanı iletişim halindeyiz o yüzden süreç hakkında bilgi almak istedim sadece

dairy engineer
Aday Memur
29 Şubat 2024 16:03

öğrenim yolu ile kazanılan meslek olursa geçebilirsiniz sosyal çalışmacı olur, asdep neymiş diye baktım riskli duruyor açıkta kalmayın.

Veysel2745
Aday Memur
04 Nisan 2024 01:30

hocam cevap buldunuz mu asdep ne diye geçiyor öğrenim yolu ile kazanılan diye geçiyorsa sorun olmaz bence
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi