İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : ayşegül bgm

Abcda
Aday Memur
24 Şubat 2024 03:36

Kadroluysan aynı ünvanda da atanırsın sorun olmaz bazı arkadaşlar bilip bilmeden konuşuyor 1 yıl ceza yok sözleşme feshi falan üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışan yeni kadroya geçen mebe de sözleşmeli hemşire olarak atanan var sorun olmadı başladı farklı üniversitelere aynı branşta sözleşmeli atanan var yeni kadroya geçip veya farklı bakanlıklara var bu kanun her bakanlıkta aynı değil mi olmasa hiç biri olmaz oldu diyelim ki dava açar yine kazanırsın

burcu9235, 2 ay önce

İl sağlığı aradığımda kadrolu olup sözleşmelilere tercih verebilirsiniz fakat farklı unvan olacak denildi. Yani sağlık bakanlığından meb e öğretmen olarak geçen arkadaşlar var. Ama aynı unvan olmuyor. Sözleşmeliden sozlesmeliye olmuyormuş

burcu9235
Aday Memur
24 Şubat 2024 08:15

Bana iletilen bu. Daha önce uni hastanesinden istifa edip 1 yıl ceza da aldım sòzlesmeliydim yani boş muhabbet değil. Kaldı ki arkadaş henüz üni kazanmamış önce başka ile atanıp sonra da üni kazanmayı dusunuyor. Yanlışım varsa bilmiyorum ama eğitim durumu için önce üni kazanmak gerekmiyor mu?

Abcda, 2 ay önce

Kadroluysan aynı ünvanda da atanırsın sorun olmaz bazı arkadaşlar bilip bilmeden konuşuyor 1 yıl ceza yok sözleşme feshi falan üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışan yeni kadroya geçen mebe de sözleşmeli hemşire olarak atanan var sorun olmadı başladı farklı üniversitelere aynı branşta sözleşmeli atanan var yeni kadroya geçip veya farklı bakanlıklara var bu kanun her bakanlıkta aynı değil mi olmasa hiç biri olmaz oldu diyelim ki dava açar yine kazanırsın

burcu9235
Aday Memur
24 Şubat 2024 08:25

Saglik bakanligin tercih kılavuzundaki genel bilgiler kısmına bakarsanız orada açıklama mevcut. Kimin tercihlerinin sonuclanacagi madde madde belirtilmiş.

Nirvana232, 2 ay önce

Hocam şimdi ben 7 aydır üniversite hastanesinde çalışıyorum kpss tercihlerimi yaptım (sözleşmeliyim). yks sınavına da girip atamanın yapıldığı yerde üniversite okuyacağım. Bu sebeple eğitimi öne sürerek atamam yapılır mı yardımcı olabilir misiniz.

ozenzey
Aday Memur
24 Şubat 2024 23:00

bende öyle biliyorum ama kesin mi bu bilginiz

Abcda, 2 ay önce

İnsanları yanlış yönlendirmeyin üniversitede yeni kadrolu olanlar başka üniversitelere sözleşmeli atandı başladı mebe geçti 1 yıl falan hikayesi uydurma burda kanun her yerde aynıdır sağlık bakanlığına gelince 1 yıl mı oluyo bilip bilmeden konuşma sgk çıkış girişinde bile statü değişikliği yazıyor sözleşme feshi başka ayrıca herkes davasını kazandı böyle zimmete düşmeyip devlet bize hak tanımış ne sözleşme feshinden bahsediyorsun bilip bilmeden konuşma

Emrahozen
Aday Memur
25 Şubat 2024 21:24

bu konuyu bizde araştırdık sözleşmeli personelinin kadroya geçtikten sonra sözleşmeli olarak tercih verebilecegini soylediler bizde klavuzdaki sözleşmenin fesh kısmını sorduk siz sozlesmenizi fesh etmediniz kıdem aldınız şeklinde söylediler
burcu9235, 2 ay önce

Bana iletilen bu. Daha önce uni hastanesinden istifa edip 1 yıl ceza da aldım sòzlesmeliydim yani boş muhabbet değil. Kaldı ki arkadaş henüz üni kazanmamış önce başka ile atanıp sonra da üni kazanmayı dusunuyor. Yanlışım varsa bilmiyorum ama eğitim durumu için önce üni kazanmak gerekmiyor mu?

yeni1üy
Aday Memur
26 Şubat 2024 10:26

hocam merhaba bu bilgiyi nerden aldiniz
Emrahozen, 2 ay önce
bu konuyu bizde araştırdık sözleşmeli personelinin kadroya geçtikten sonra sözleşmeli olarak tercih verebilecegini soylediler bizde klavuzdaki sözleşmenin fesh kısmını sorduk siz sozlesmenizi fesh etmediniz kıdem aldınız şeklinde söylediler

Emrahozen
Aday Memur
26 Şubat 2024 10:30

sendika ve hastane personel birimlerinden
yeni1üy, 2 ay önce
hocam merhaba bu bilgiyi nerden aldiniz

Emrahozen
Aday Memur
26 Şubat 2024 10:31

siz arastirdiniz mi ?
Emrahozen, 2 ay önce
sendika ve hastane personel birimlerinden

Nirvana232
Aday Memur
26 Şubat 2024 22:15

Atanma şansı varmış üniversite hastanesinde çalışan arkadaşların bilgisine. ben tercihimi verdim

ozenzey
Aday Memur
26 Şubat 2024 23:57

kadrolulardan mı bahsediyorsunuz?
Nirvana232, 2 ay önce

Atanma şansı varmış üniversite hastanesinde çalışan arkadaşların bilgisine. ben tercihimi verdim

27 Şubat 2024 09:16

evet sağlık bakanlığında böyle bir şart var.

Abcda, 2 ay önce

İnsanları yanlış yönlendirmeyin üniversitede yeni kadrolu olanlar başka üniversitelere sözleşmeli atandı başladı mebe geçti 1 yıl falan hikayesi uydurma burda kanun her yerde aynıdır sağlık bakanlığına gelince 1 yıl mı oluyo bilip bilmeden konuşma sgk çıkış girişinde bile statü değişikliği yazıyor sözleşme feshi başka ayrıca herkes davasını kazandı böyle zimmete düşmeyip devlet bize hak tanımış ne sözleşme feshinden bahsediyorsun bilip bilmeden konuşma

27 Şubat 2024 09:19

4/b li olarak çalışırken tercihlerde bulunsanız da 4/b li olarak atanamazsınız. atandınız diyelim bir şekilde, sizi atandığınız yer kabul etmez. hatta 1 yıl da tercihte bulunamama cezası var diye biliyorum.

eneskaya1982
Aday Memur
27 Şubat 2024 13:23

Bir arkadasim Sivas Cumhuriyet üniversitesi hastanesinde kadrolu hemsireyken istifa edip 4 b ye başvurdu ve geçti.hicbir sorun yasamadi.universite hastanesinde kadrolu olarak çalışanlar tercih verebilir ve atanır.belki geçiş süresi biraz uzun olur şöyleki üniversite bırakmak istemezse 1 ay bekletebilir sonunda mutlaka geçiş oluyor.

hemsire0603
Aday Memur
28 Şubat 2024 03:15

kim dediyse açsın mevzuat okusun
Nirvana232, 2 ay önce

Bana eğitim sebebiniz varsa zimmete düşersiniz denildi

Nirvana232
Aday Memur
29 Şubat 2024 19:56

Ben başvurdum tercihimi yaptım üniversite de çalışıp geçen çok oldu sb ye . birde malum üniversite hastanelerine tayin hakkı geldi her olmaz denilen şey oluyor

hemsire0603, 2 ay önce
kim dediyse açsın mevzuat okusun

EDA BAKIRCI
Aday Memur
01 Mart 2024 10:51

üniversite hastanesinde sözleşmeli hemşire olarak çalışmaktayım kardeşim engelli onun sağlık durumundan dolayı kardeşimin olduğu ildeki üniversite hastanesine atamam olur mu

eneskaya1982
Aday Memur
02 Mart 2024 21:24

karışık bir durum sözleşmeli olduğundan sorun olabilir.sağlık bakanlığına ataman olmayabilir.gideceğin ilde üniversite hastanesi varsa belki o şekilde geçersin.oda senin kardeşine bakmakla yükümlü olmanı isteyebilirler.bir arkadaşım annesi kanser hastası olmasına rağmen annesinin yanına geçememişti malesef.

EDA BAKIRCI, 1 ay önce
üniversite hastanesinde sözleşmeli hemşire olarak çalışmaktayım kardeşim engelli onun sağlık durumundan dolayı kardeşimin olduğu ildeki üniversite hastanesine atamam olur mu

Ylmzonur
Aday Memur
03 Mart 2024 14:07

Senin gibi hak hukuk mevzuat bilmezler kadro yakacak ısrarla üniversite hastanesinde çalışırken tercih vermiş atanacağıni zannediyor usulüne uygun istifa edip sözleşme yenilemeyenler bile zimmete düşmüyor ki sen çalışırken tercih verip zimmete düşeceğini sanıyorsun senin gibi slaklara öyle cezalar verilmeli ki bir daha ömür boyu hastane önünden bile geçemeyesin kadro yaktın hayırlı olsun zimmete düşmezsin kesin üniversiteden sağlık bakanlığına geçenler istifa edip 1 yıl bekleyip cezası dolduktan sonra tercih verenler sayın ileri zekalı arkadaşım

Nirvana232, 1 ay önce

Ben başvurdum tercihimi yaptım üniversite de çalışıp geçen çok oldu sb ye . birde malum üniversite hastanelerine tayin hakkı geldi her olmaz denilen şey oluyor

Ylmzonur
Aday Memur
03 Mart 2024 14:10

Ayriyeten 1 yıl da tercih cezası yedin 1 yıl tercih yapamayacan iyi oldu senin gibilere

Ylmzonur, 1 ay önce

Senin gibi hak hukuk mevzuat bilmezler kadro yakacak ısrarla üniversite hastanesinde çalışırken tercih vermiş atanacağıni zannediyor usulüne uygun istifa edip sözleşme yenilemeyenler bile zimmete düşmüyor ki sen çalışırken tercih verip zimmete düşeceğini sanıyorsun senin gibi slaklara öyle cezalar verilmeli ki bir daha ömür boyu hastane önünden bile geçemeyesin kadro yaktın hayırlı olsun zimmete düşmezsin kesin üniversiteden sağlık bakanlığına geçenler istifa edip 1 yıl bekleyip cezası dolduktan sonra tercih verenler sayın ileri zekalı arkadaşım

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi