İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
22 Şubat 2024 09:39

3 Yıl Dolmadan KİT ten 4/B ye geçiş

Bilindiği üzere 3 yıl dolmadan kitlerden GSB ye geçen olmuş lakin benim anlamadıgım bu 3 yıl dolmadan geçen kişiler işe başlarken herhangi bir sorun çıktı mı eger çıkmadıysa herhangi bir sorun ilerde çıkma ihtimali var mı?

bumin0kagan
Aday Memur
22 Şubat 2024 12:42

Merkezi atamayla KİT e başladıysanız merkezi atamayla bir daha tercih veremez, merkezi atamayla bir yere gidemezsiniz. Açıktan alımlarda herhangi bir sorun çıkmıyor, arkadaşlarım çok rahat geçiş yaptı. 4B ye geçtikten sonra da ileride bir şey olacağını sanmıyorum

1legolas
Aday Memur
22 Şubat 2024 12:58

3 yıllık yasak kitler için çıkarılan tebliğde yer alıyor . 667 sayılı kanunda ve sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin yönetmelikte böyle bir yasak yok. Seni kabul eden kurum adama söyler yani sanane kardeşim benim kanunumda ve yönetmeliğimde böyle bir yasak yok ben bu kanuna göre istihdam ediyorum senin yasağın beni bağlamaz der yani kite sonradan sorun falan da çıkmaz

cileklivotka
Aday Memur
22 Şubat 2024 13:11

Sağolun teşekkürler hocam

bumin0kagan, 2 ay önce

Merkezi atamayla KİT e başladıysanız merkezi atamayla bir daha tercih veremez, merkezi atamayla bir yere gidemezsiniz. Açıktan alımlarda herhangi bir sorun çıkmıyor, arkadaşlarım çok rahat geçiş yaptı. 4B ye geçtikten sonra da ileride bir şey olacağını sanmıyorum

cileklivotka
Aday Memur
22 Şubat 2024 13:12

Sağolun hocam umarım dediğiniz gibi olur

1legolas, 2 ay önce
3 yıllık yasak kitler için çıkarılan tebliğde yer alıyor . 667 sayılı kanunda ve sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin yönetmelikte böyle bir yasak yok. Seni kabul eden kurum adama söyler yani sanane kardeşim benim kanunumda ve yönetmeliğimde böyle bir yasak yok ben bu kanuna göre istihdam ediyorum senin yasağın beni bağlamaz der yani kite sonradan sorun falan da çıkmaz

1legolas
Aday Memur
22 Şubat 2024 14:08

kitten kite kesinlikle 3 yıldan önce gidemezsiniz, istisnalar dışında. 657 YE geçiş mevzusu da dediğim şekilde.

cileklivotka, 2 ay önce

Sağolun hocam umarım dediğiniz gibi olur

Sessizinsan
Aday Memur
23 Şubat 2024 00:00

Memurluktan büro personeline geçiş olur mu ?

Bana olmaz dediler unvanin farklı olması lazım dediler mesela mimar avukat gibi?

Bunun net cevabı nedir?

bumin0kagan, 2 ay önce

cileklivotka
Aday Memur
23 Şubat 2024 09:24

Bazı kurumlar kabul ediyor kitte çaliaşn memurları 3 yılı dolmamasına rağmen

Sessizinsan, 2 ay önce

Memurluktan büro personeline geçiş olur mu ?

Bana olmaz dediler unvanin farklı olması lazım dediler mesela mimar avukat gibi?

Bunun net cevabı nedir?

hydroflax
Aday Memur
24 Şubat 2024 20:37

dm bakar mısınız hocam

1legolas, 2 ay önce

1legolas
Aday Memur
24 Şubat 2024 21:20

Mesajınıza dönüş yapıyorum ama ?alıcı mesajları kabul etmiyor? uyarısı veriyor. Ayarlardan düzeltin tekrar yazın hocam

hydroflax, 2 ay önce

dm bakar mısınız hocam

hydroflax
Aday Memur
25 Şubat 2024 08:57

Tekrar attım hocam

25 Şubat 2024 20:52

Yanlış bilgilendirme yapılmasın. İlgili KHK yani kanun, Kit'e atanan birinin 3 yıl dolmadan belli şartlar haricinde devlete ait hiçbir kurumda çalışamayacağını açık olarak belirtir. Bu şartı çiğneyen kurumlar varsa da bu kanunu ortadan kaldırmaz. İş açığa çıksa ortaya bir sorun kesinlikle çıkacaktır. Çünkü kanuna aykırı işlem yapılmış olur.

NicoloMachiavelli
Aday Memur
25 Şubat 2024 22:27

khk diyorsunuz 399 sayılı khk da böyle bir yaptırım yok. Kanun diyorsunuz zaten kanun değil maliyenin yayımlandığı bir tebliğ doğru düzgün araştırın yanlış bilgi verilmemiş siz veriyorsunuz şuan
birtutamumut, 2 ay önce

Yanlış bilgilendirme yapılmasın. İlgili KHK yani kanun, Kit'e atanan birinin 3 yıl dolmadan belli şartlar haricinde devlete ait hiçbir kurumda çalışamayacağını açık olarak belirtir. Bu şartı çiğneyen kurumlar varsa da bu kanunu ortadan kaldırmaz. İş açığa çıksa ortaya bir sorun kesinlikle çıkacaktır. Çünkü kanuna aykırı işlem yapılmış olur.

NicoloMachiavelli
Aday Memur
27 Şubat 2024 06:48

ya kaybol şurdan bir halt bildiğin yok bir de adamın yazdığına laf ediyorsun. khk nın biz de biliyoruz kanun hükmünde kararname olduğunu gelmiş burda kanun diyorsun. aç bi bak 3 yıllık yasak söylediğin khk da mı yazıyor yoksa maliye bakanlığının yayımladığı Tebliğ de mi yer alıyor ! Şimdi sen Sektir git !

bilgisayartekniker
Aday Memur
28 Şubat 2024 11:36

kitlerde çalışmak zormu teknik personel olarak özellikle dhmi tcdd çalışanlar bilgilendirirse sevinirim
cileklivotka, 2 ay önce

Bazı kurumlar kabul ediyor kitte çaliaşn memurları 3 yılı dolmamasına rağmen

bburan
Aday Memur
01 Mart 2024 09:57

Hocam tcdd ye geldim 5 ay oldu gitmeye çalışıyorum 😂

bilgisayartekniker, 2 ay önce
kitlerde çalışmak zormu teknik personel olarak özellikle dhmi tcdd çalışanlar bilgilendirirse sevinirim

cileklivotka
Aday Memur
01 Mart 2024 09:59

Teknik personel oldugunuz için mi gitmeye çalişiyorsunuz hocam

bburan, 1 ay önce

Hocam tcdd ye geldim 5 ay oldu gitmeye çalışıyorum 😂

Hmzygtlr
Aday Memur
02 Mart 2024 22:29

merhabalar, hocam siz 399 dan 4bye geçilebilirsiniz yazmışsınız. Ancak ben kültür ve turizm bakanlığına başvuru yapacaktım. Bakanlık personeli deki yetkili kişi geçemezsiniz demişti diye başvuru yapmamıştım. eğer başvuru yapılıyorsa bundan sonraki alımda başvuru yapsam ve kazandan istifa edince boşta kalırmiyim yoksa atamayı yaparlarmı?
1legolas, 2 ay önce

kitten kite kesinlikle 3 yıldan önce gidemezsiniz, istisnalar dışında. 657 YE geçiş mevzusu da dediğim şekilde.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi