Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Şubat 2024 21:46

il içinden öğretmen olarak atanan okul müdürü
Değerli hocalarım lütfen bilgi sahibi olan biri olursa cevaplandırırsa sevinirim. Sorum :Okul müdürü iken il içi atama ile öğretmenliğe gerdi döndüm. Tekrar okul müdürü olmam için araştırma yaptım farklı cevaplar aldım. Acaba yeniden idareci olmak için 1 yıl bekleme şartı var mı? Bazıları da tekrar idareci olma hakkın var diyip tercih yapabilirsin diyen var. Sizler ne düşünüyordunuz?

alperen42
Daire Başkanı
22 Şubat 2024 21:57

Yeni yönetmelik lafi var ya. Onu beklemek lazim. 2010 larda böyle bir hak vardi ama su an yok.

tonya61
Aday Memur
22 Şubat 2024 22:52

İl dışından gelen bir arkadaşımın 1 yıl dolmadığı için başvurusu reddedildi.İl içinde de muhtemelen kabul edilmeyecektir.

beyazdag06
Memur
22 Şubat 2024 23:08

Hocam tekrar sınava mı girmek gerek yoksa bir ayrıcalık mı var bilginiz var mı
tonya61, 2 ay önce
İl dışından gelen bir arkadaşımın 1 yıl dolmadığı için başvurusu reddedildi.İl içinde de muhtemelen kabul edilmeyecektir.

Sevdim-Seni
Genel Müdür
22 Şubat 2024 23:21

İlk defa atanir gibi prosedür isleyecek,

İlisik kestiginiz gunden sonrasi icin 1 yıl basvuru yapamiyorsunuz.

tonya61
Aday Memur
22 Şubat 2024 23:42

Tekrar sınava girip 70 puan almıştı.Ön başvuruda başvurusu reddedildi.Puanını bu yıl kullanacak.Yani her şey silbaştan başlıyor.
beyazdag06, 2 ay önce

didaof
Aday Memur
23 Şubat 2024 07:09

İl içi mazeret ile öğretmenliğe dönmüş olsaydınız hak kaybı yaşamazsınız. Böyle bir imkanınız olmadı sanırım

beyazdag06, 2 ay önce

Mustafa2302
Aday Memur
23 Şubat 2024 13:45

1 yıl cezalısınız ama yönetici atama şube müdürü ile görüşün yüzde 80 görevlendirme müdür yardımcılığı verirler

24 Şubat 2024 03:41

2) Yöneticilik görevlerinden, aile birliği, can güvenliği, sağlık durumu mazeretlerine veya alan değişikliğine bağlı yer değiştirenler, üst yöneticilik görevine görevlendirilenler ve 36 ncı maddenin dördüncü ve beşinci fıkraları ile 39 uncu maddenin ikinci fıkrasına göre öğretmenliğe atananlar hariç olmak üzere,

dört yıllık görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle istekleri üzerine ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla aradan bir yıl geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamaz.

yani istifa ettiğiniz durumda yapılacak ilk sınava girse bile atanamazlar. bir sonraki sınav yapıldıktan sonra atanabilir.

beyazdag06
Memur
01 Mart 2024 10:08

Arkadaşlar yeni yönetmeliği biraz okuma fırsatım oldu ama yorumlamada eksik olabilirim. Anladığım kadarıyla herhangi bir sebepten dolayı yöneticilikten ayrılan bir müdür şartsız yeniden müdür olarak görev alabilir hatta memurlar net yorum yazısı da yayınlamış. Sınavsız atamada olacak yazmış. Sizler de okudıysanız yorum yapabilir misiniz? İl içi atama ile sınıf öğretmenliğe döndüm sanki 1 yıl bekleme şartı yok gibi??

beyazdag06
Memur
01 Mart 2024 10:34

++
beyazdag06, 2 ay önce
Arkadaşlar yeni yönetmeliği biraz okuma fırsatım oldu ama yorumlamada eksik olabilirim. Anladığım kadarıyla herhangi bir sebepten dolayı yöneticilikten ayrılan bir müdür şartsız yeniden müdür olarak görev alabilir hatta memurlar net yorum yazısı da yayınlamış. Sınavsız atamada olacak yazmış. Sizler de okudıysanız yorum yapabilir misiniz? İl içi atama ile sınıf öğretmenliğe döndüm sanki 1 yıl bekleme şartı yok gibi??

Karaömer123
Aday Memur
01 Mart 2024 12:49

beyazdağ06 size özelden msj atmaya çalıştım ama mesaj kabul etmiyor diye uyarı veriyor. Mümkünse iletişime geçebilir miyiz.

01 Mart 2024 14:12

(2) Yöneticilik görevlerinden, aile birliği, can güvenliği, sağlık durumu mazeretlerine veya alan değişikliğine (Ek ibare:RG-1/3/2024-32476) ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirenler, üst yöneticilik görevine görevlendirilenler ve 36 ncı maddenin dördüncü ve beşinci fıkraları ile 39 uncu maddenin ikinci fıkrasına göre öğretmenliğe atananlar hariç olmak üzere, dört yıllık görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle istekleri üzerine ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla aradan bir yıl geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamaz. yönetmeliğin son hali. ceza kaldırılmadı.
beyazdag06, 2 ay önce
01 Mart 2024 14:14

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=38297&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5 YÖNETMELİĞİN GÜNCEL HALİNİN DÜZENLENEREK YAYINLANMIŞ HALİ.

frreeddoom01
Aday Memur
01 Mart 2024 15:54

ağustos 2023 de ikinci dört yıl için tekrar görevlendirilmiştim. eylül 2023 de kendi isteğimle görevimden ayrıldım. yeni yönetmeliğe göre sınavsız başvuru yapabilmek için 1 yıl geçmesi mi gerekiyor ?
matematikçi10, 2 ay önce
(2) Yöneticilik görevlerinden, aile birliği, can güvenliği, sağlık durumu mazeretlerine veya alan değişikliğine (Ek ibare:RG-1/3/2024-32476) ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirenler, üst yöneticilik görevine görevlendirilenler ve 36 ncı maddenin dördüncü ve beşinci fıkraları ile 39 uncu maddenin ikinci fıkrasına göre öğretmenliğe atananlar hariç olmak üzere, dört yıllık görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle istekleri üzerine ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla aradan bir yıl geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamaz. yönetmeliğin son hali. ceza kaldırılmadı.

Sevdim-Seni
Genel Müdür
01 Mart 2024 16:28

İkinci görevlendirmenizde kararnameniz geldi ve görevine başlamıştır yazısı yazıldığı andan itibaren ayrılmanız istifadır. 1 yıllık bekleme süresine tabiisiniz.

frreeddoom01, 2 ay önce
ağustos 2023 de ikinci dört yıl için tekrar görevlendirilmiştim. eylül 2023 de kendi isteğimle görevimden ayrıldım. yeni yönetmeliğe göre sınavsız başvuru yapabilmek için 1 yıl geçmesi mi gerekiyor ?
Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi