İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : ayşegül bgm
25 Şubat 2024 20:59

Eğitim tayiniyle gelen kişinin nöbet listesi

Merhaba, ben eğitim tayiniyle atandım. Hemşireyim, fizyoterapistlik kazandım. Okulum haftaiçi hergün ve örgün eğitim. Nöbet listemi akşam 16.00 sabah 08.00 , haftasonu 08.00-.08.00 yapabilecekleri halde (gerçekten)yapmıyorlar ve eğitim tayiniyle gelen kişiye göre liste ayarlanmak zorunda değil diyorlar. Özellikli birimde çalışıyorum. Eğitim tayiniyle gelmişim bu benim en doğal hakkım değilmi? Sağlık hizmetleri müdürüyle de konuştum okulu dondur diyor bana. Ben ücretli okulda okuyorum ve ücretini versiğim şeyi neden dondurayım? Mevzuatta eğitim tayiniyle alakalı açıkça bir metin bulamadım bilgisi olan paylalabilir mi lütfen çok zor durumdayım?

cinar35
Aday Memur
25 Şubat 2024 22:37

Anayasanın ilgili maddesine göre eğitim hakkı engellenemez önce başhekimliği dilekçe yaz

afilun
Memur
25 Şubat 2024 23:22

Net açık bir kanuni düzenleme olmadığından ve ayrıca sizin çalışma şekliniz diğer çalışanları da etkilediğinden idare bu duruma inisiyatif kullanmadığı için böyle devam eder. İsterseniz dilekçe ile kuruma başvurun ve gelen cevaba göre aksiyon alın. Söz uçar yazı kalır

14mühendis
Memur
25 Şubat 2024 23:51

Verdikleri cevap normal öyle bir zorunluluk yok. Bölüm İkinci öğretimde de varsa hocalarla konuşarak akşam derslerine girme gibi seçenekleri değerlendirmeniz lazım.

Sellaturcica.1
Kapalı
26 Şubat 2024 06:57

Evet öyle bir ibare var ama iş hayatı çalişma hayatının önüne geçemez diye de bir yazı var sanki

cinar35, 2 ay önce

Anayasanın ilgili maddesine göre eğitim hakkı engellenemez önce başhekimliği dilekçe yaz

Sellaturcica.1
Kapalı
26 Şubat 2024 06:58

Dilekçeyi ne diye verecegım ki başhekimliğe ? Hemşirelerle ilgilenirmi başhekim ? Başhemşireyr ver demesin bana ?

afilun, 2 ay önce

Net açık bir kanuni düzenleme olmadığından ve ayrıca sizin çalışma şekliniz diğer çalışanları da etkilediğinden idare bu duruma inisiyatif kullanmadığı için böyle devam eder. İsterseniz dilekçe ile kuruma başvurun ve gelen cevaba göre aksiyon alın. Söz uçar yazı kalır

cinar35
Aday Memur
26 Şubat 2024 07:49

Hastanelerde hemşireler 8 12 24 saat üzerinden çalışıyor kaldı ki eğitim tayini dilekceni bu yönde yaz ayrıca bulunduğun hastaneye pdc ye göre gelmedin yani sen kadro işgal etmiyorsun fazladan sin ayrıca orası izin vermiyorsa geçici görevle okuyacağım yere versin korkun yoksa sonuna kadar git senin okuluna izin verecekler eğitimimi engelliyorlar diye bakanlığa da yaz

afilun
Memur
26 Şubat 2024 11:37

Dilekçe kurumun üst amirine yazılır ilgili birimlere yönlendirilir. İsterseniz önce sağlık hizmetleri müdürü ile görüşün. Sonra dilekçe verirsiniz.

Sellaturcica.1, 2 ay önce

Dilekçeyi ne diye verecegım ki başhekimliğe ? Hemşirelerle ilgilenirmi başhekim ? Başhemşireyr ver demesin bana ?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi