Editörler : E.Kayı Han
26 Şubat 2024 14:37

4/B Sözleşmeli Personel ve Kadrolu Memur Arasındaki Fark?

Arkadaşlar ben bir kurumda sözleşmeli personel olarak çalışıyorum, duyduğuma göre sözleşmeli personel memur olarak sayılmıyormuş. Doğru mu? Doğruysa kadrolulara göre hangi haklarımız vs. farklı?

Düzmemur43
Aday Memur
26 Şubat 2024 14:52

sözleşmeli personel ve kadrolu memur arasında özlük hakları dışında bi fark yoktur sözleşmeli personel istifa ederse sınavsız geri dönemez tayin hakları yoktur(belirli durumlar dışında) vb. gibi özlük hakları durumundan farklılıklar vardır ama ikiside mevzuat bakımından 657 ye tabidir
27 Şubat 2024 10:45

Sözleşmeli personel isen 4/B, amirle bir tartışmada seni işinden ederim vs. tehdit ediyorlar. Başıma geleni söylüyorum. Kadroluya göre 1000 lira yüksek alırlar. Görevde yükselme ve ünvan değişikliği vs giremezler. Tayin, nakil hakları yoktur. Ssk'dan primler ödenir. Emekli sandığı gibi ödenmez.

bilgisayartekniker
Aday Memur
28 Şubat 2024 19:52

Hangi kurumlarda oluyor bunlar
elk muhendis, 2 ay önce

Sözleşmeli personel isen 4/B, amirle bir tartışmada seni işinden ederim vs. tehdit ediyorlar. Başıma geleni söylüyorum. Kadroluya göre 1000 lira yüksek alırlar. Görevde yükselme ve ünvan değişikliği vs giremezler. Tayin, nakil hakları yoktur. Ssk'dan primler ödenir. Emekli sandığı gibi ödenmez.

03 Mart 2024 00:46

Bu nasıl soru birader.her kurumda olabilecek durumlar bunlar.
bilgisayartekniker, 2 ay önce
Hangi kurumlarda oluyor bunlar

Bilgisayargibimuh
Aday Memur
03 Mart 2024 13:21

hiç bir kurum amirinin insiyatifi ile 4b sözleşmesi fesih edilemez , bazı kendini bilmez amirlerin yeni sözleşme imzalamama gibi yollara gittiği duyulmuş olsa da mahkeme yoluyla söke söke alınır. 4b sözleşmeli iş akti kesilmesi için gereken şartlar kadrolu memur ile aynıdır.

nasilolacakbuisler, 2 ay önce
Bu nasıl soru birader.her kurumda olabilecek durumlar bunlar.

Hmzygtlr
Aday Memur
03 Mart 2024 19:05

zaten 3+1 ile kadroya geçilmiyor mu
Bilgisayargibimuh, 2 ay önce

hiç bir kurum amirinin insiyatifi ile 4b sözleşmesi fesih edilemez , bazı kendini bilmez amirlerin yeni sözleşme imzalamama gibi yollara gittiği duyulmuş olsa da mahkeme yoluyla söke söke alınır. 4b sözleşmeli iş akti kesilmesi için gereken şartlar kadrolu memur ile aynıdır.

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
08 Mart 2024 15:35

gözünü korkutmalarına izin vermeyin sözleşmeli de olsa sözleşmesini feshetmek öyle kolay değil, özel şirket mi burası da bugün son günün yarın gelme diye işten anında kovabiliyorlar

elk muhendis, 2 ay önce

08 Mart 2024 15:36

korkutma oldu ama atmadılar beni. sonra istifa edip kadrolu başka yere gittim

eskidenberiburdayim, 1 ay önce

gözünü korkutmalarına izin vermeyin sözleşmeli de olsa sözleşmesini feshetmek öyle kolay değil, özel şirket mi burası da bugün son günün yarın gelme diye işten anında kovabiliyorlar

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
08 Mart 2024 15:53

iyi olmuş ama öyle demelerine takmayın sonuçta sözleşmeli de 657 ye tabi belediyeler hariç kadroluyla aynı koşulları uygularlar çalışma sistemi olarak, belediyeler hariç dedim çünkü oralar siyasi başkan değiştiği zaman farklı partidense mecbur siyasi hareket etmek zorunda kaldığı için siyasi şekilde alınan aynı şekilde kapı önüne konuyor haliyle

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi