Editörler : crops35
27 Şubat 2024 00:11

İl dışı naklen tayinde mehil süresi

Arkadaşlar bir ilden başka bir ile tayinim çıktı. Ve 5 gün önce kurumumdan ayrıldım. Ama geçeceğim kuruma hergün gidiyorum işbaşı yapmak için diyorlar hala geldiğin kurumdan ilişik kesme yazın bize düşmemiş. Benim 15 günlük mehil sürem dolarsa memuriyetim yanar mı? O yazı gelmeden beni başlatmıyorlar. Ve zaman daralıyor. Ayrıldığım kurum biz gönderdik diyor gideceğim kurum ise bize yazı düşmemiş diyor.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
27 Şubat 2024 08:47

26 yıllık memurum, tayini çıkıp da yeni görev yerine giden memur için "ayrılış yazın bize gelmedi" denildiğini ilk defa duyuyorum. O yazı yeni kurumunuzu ilgilendirmez. Siz eski kurumunuzdan aldığınız personel nakil bildirimi ile mehil süresi içinde gidip göreve başlamanız gerekir. Yeni kurumunuza sonuçta oraya atandığınız bildirilmiştir. O atama emrine istinaden sizi başlatmaları gerekir.

emrahüzülmez
Aday Memur
27 Şubat 2024 09:40

Eski kurumundan ayrılış yaparken yazın kep veya ebys üzerinden tayin olduğun yere gönderilir. Yada postayla gönderilir. İki kurumdan birinde sıkıntı var. Memuriyet yanmaz zannetmiyorum.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
27 Şubat 2024 12:13

YUSUF YILDIRIM Hoca gerekli cevabı vermiş. Elinizde personel nakil bildirimi olmalı onun üzerinde ne zaman ilişik kestiğiniz yazar. İmzalı resmi bir belgedir bu ve kurumca atamanızın yapılması için dikkate alınmalı.

trsalgado
Daire Başkanı
27 Şubat 2024 15:41

personel nakil bildirimi bile şuan ebys üzerinden e imza ile yapılır oldu artık ıslak imza bile atmayan yerler var, büyük ihtimalle gideceğiniz veya ayrıldığınız il/ilçe müdürlükleri gerekli yazışmaları yapmamışlardır. memuriyet böyle bir şey ile yanmaz dert etmeyin kendinize

Scooby doo
Genel Müdür
27 Şubat 2024 23:55

Nakil bildirimini gönderirken "fiziki ortamda gitsin" şeklinde çeltiklenmiş o yüzden geçeceğim kuruma düşmemiş. Ama o belgeyi bana mail olarak gönderdiler bende bugün geçeceğim kuruma verdim kabul ettiler kaydım bugün yapıldı. Yarın sabah gel başla dediler. Çok şükür halloldu.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi