İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : swat3410

sancak bayrak
Şube Müdürü
28 Şubat 2024 12:17

Devrem sen rahat ol,seni istesen de vermezler.

Kemalaydın55, 2 ay önce

Benim ilk görev yerim İstanbul vermıceklerının garantısı varmı

memur3428
Şube Müdürü
28 Şubat 2024 12:37

Onu bilmem de istanbulda daha önce çalışanlari İstanbulu tekrar istemedikleri sürece geri vermemeliler hak adalet budur

xyztm
Aday Memur
28 Şubat 2024 12:40

o kadar haklısınki
85200258, 2 ay önce
Genel kanı olarak eşi calisan personelin maddi çok rahat ettiği gibi saçma bir algı var. Oysa Çocuklu çalışan bir ailenin giderlerine baktığınizda eşi çalışmayan bir personelle çok farkı olmadigini görürsünüz. Nitekim bakıcı ve kreş fiyatları ortada , diğer yandan karı koca çalışan bir aile yemek ihtiyacını daha çok dışardan karşılar. Keza çalışan eş kıyafet bakımından daha çok alternatife sahip olması gerekir artı eş yardımı vs. gibi durumlardan muaf tutulur. He bunlara karşın madem öyle eşini calistirma diyen orta çağ kafalılar da çıkacaktır. Peşinen soyleyim. Yıllarını eğitime sonrası kpss gibi eglleri aşmaya veren birisine ben evde otur yemek yap demem. Ama teşkilatta eşi calisan, çalışmayan ayrımı tam bir saçmalık. keza bekar memur evli memur ayrımı da aynı sekilde...

tomiks
Memur
29 Şubat 2024 00:10

O kadar güzel anlatmışsın ki devrem ekleyecek bir şey yok, tamamen katılıyorum.
85200258, 2 ay önce
Genel kanı olarak eşi calisan personelin maddi çok rahat ettiği gibi saçma bir algı var. Oysa Çocuklu çalışan bir ailenin giderlerine baktığınizda eşi çalışmayan bir personelle çok farkı olmadigini görürsünüz. Nitekim bakıcı ve kreş fiyatları ortada , diğer yandan karı koca çalışan bir aile yemek ihtiyacını daha çok dışardan karşılar. Keza çalışan eş kıyafet bakımından daha çok alternatife sahip olması gerekir artı eş yardımı vs. gibi durumlardan muaf tutulur. He bunlara karşın madem öyle eşini calistirma diyen orta çağ kafalılar da çıkacaktır. Peşinen soyleyim. Yıllarını eğitime sonrası kpss gibi eglleri aşmaya veren birisine ben evde otur yemek yap demem. Ama teşkilatta eşi calisan, çalışmayan ayrımı tam bir saçmalık. keza bekar memur evli memur ayrımı da aynı sekilde...

hurgenerall
Memur
29 Şubat 2024 00:21

sıkıntı yapmayın arkadaşlar,çevreme şöyle bir baktığımda, yeni nesil polislerin yüzde 90 ının eşi çalışıyor zaten. anlayacağınız herkes potada...
85200258, 2 ay önce

Izk3435
Şef
01 Mart 2024 16:04

Sadece boş insanların salladığı bir kaç yalan istanbul kadrosu zaten dolu gelen çakılı memur gibi bir yere gidemiyor adamını bulan hariç yeni mezunlar geldi zaten doğundan gelecek personel nerede çalışacak dolu pislik olsun diye amiriyle arası bozuk olanları atacaklar yine buralara onun haricinde herkes zaten gelemez bence içini rahat tut kardeş hiç bu duyumlarla çekme istanbul'u doğunun em karışık zamanından geçtim herkes istediği yere giderken beni tercih dışı attılar buraya gidemiyorum 8 yıl oldu

matrakk, 2 ay önce
Benimde eşim çalışıyor o yüzden biraz araştırdım bana söylenen bu 2 .şark dönüşü istediğimiz yere verilmesi gerekirken İstanbula gitme durumu oluştu Allah belalarını versin buldukları çözüm bu onun yerine İstanbul'a gidenlere 10 bin lira civarı bir ücret verselerdi istanbul'a talep artardı.

Nsz55
Aday Memur
01 Mart 2024 19:49

Benım esım calısmıyor ıstanbula tercııh dısı yolladılar gecen sene yanı esın calısıp calısmamasının cok onemı yok gıbı bence tek maasla cocukla ne yapacaksak Allah yardımcımız olsun ne dıyelım

Rbalyna
Kapalı
01 Mart 2024 20:00

doğunun 1. ve 2. bölgesinde 8 yıl çalıştık. ilk drfa bi batı göreceğiz diye mutlu olurken . istanbul şaşırttı hatta şok etti . hendek olaylarında bile doğunun en kötü yerinde çalışıp çift maaş diye istanbula atarlarsa yazıklar olsun bu sisteme . ne yazıkki sizinle aynı dertten muzdaripiz
matrakk, 2 ay önce
Benimde eşim çalışıyor o yüzden biraz araştırdım bana söylenen bu 2 .şark dönüşü istediğimiz yere verilmesi gerekirken İstanbula gitme durumu oluştu Allah belalarını versin buldukları çözüm bu onun yerine İstanbul'a gidenlere 10 bin lira civarı bir ücret verselerdi istanbul'a talep artardı.

Rbalyna
Kapalı
01 Mart 2024 20:04

daha önce istanbulda çalışmadık ama hendek zamanı en kötü yerlerde terörle burun buruna çalıştık 8 yıldır aralıksız. doğudayız .. sende istemez misin. bunca yıl sonra istediğin yere gitmeyi ?
sancak bayrak, 2 ay önce

Daha önce İstanbul'da çalışmayanları İstanbul korkusu sardı.eşi çalışan ve İstanbul'da çalışmayanlar İstanbula daha da yakın.

Delidolu66
Memur
01 Mart 2024 20:46

Teşkilatın kanayan yarası, haksız ve adaletsiz taltif dağıtımı ve atamalar. İstanbul çilesi çekenler ve özellikle ailesinden ayrı kalarak haksız yere ikinci şarka gelen arkadaşlar. Birde hiç şark yüzü görmeden çalışanlar, ikinci şarka gelmeden yıllarca ipkası kabul olup rahatlığı hiç bozulmadan, üstüne üstük bir de taltif alan polislerimiz. Burda maalesef İstanbul'a yine ezilen bir kesim var yine onlar gidecek. Diğer işlerini bir şekilde yürüten kesimin rahatlığı yine bozulmayacak. Adaletin tek uğramadığı kurum maalesef emniyet teşkilatı. Rabbim özellikle İstanbul'da ve doğuda çalışan arkadaşlara güç kuvvet versin. inşallah Herkes istediği yere atanır.

MaRiNa007
Aday Memur
01 Mart 2024 21:15

Bu adaletsizliğin önüne geçmenin tek yolu puan sistemidir her polise çalıştığı yerlerin durumu ve zorluğuyla ilgili şuan puan sistemi oluştursalar kimse mağdur olmaz ona göre tercihini yapar.Diğer kurumlar puan sistemi kullanıyor bizde neden yok

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi