İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : swat3410
28 Şubat 2024 10:34

Fetö sadece adli soruşturma

Arkadaşlar cümleten selamlar 13 yıllık polis memuruyum. Yaklaşık 1 buçuk sene önce organize şubeden arandım ve ifademin alınacağı söylendi malum konudan. İçerik şuydu polis okulu döneminde sınıfımdan açığa alınmış bir şahısın verdiği ifadede ?şurda mangal yaptık ve sınıfın yarısından çoğu buradaydı? diyip rastgele isimler saymış benim ismimi de vermiş. Hiç gitmediğim bir yerde mangala katılmışım demesine göre. Ben ifade verirken bile savcılık kyok kararı vermiş ama yine de ifademi aldılar. Haliyle polnete şüpheli olarakı ifade eklendi.Ve ben gitmediğim için kendimi bildiğim için etkin pişmanlığı dahi reddettim. Neyse ki sorum şu. Şimdi ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Bu şahıs bana resmen iftira attı aram da hiç iyi değildi. Kimse şimdi haline şükret ihraç olmadın demesin. Hiç katılmadığım bir toplantı yüzünden meslekte ne duruma düştük.Bana lütfen akıl verin. Bu çocuğa iftiradan dava mı açmalıyım? Ne yapmalıyım. Hiç bir şubede çalışamıyorum. Şubeyi napacaksın demeyin mesele şube değil düştüğümüz durum. Ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen bilgi sahibi olanlar cevap yazsın .( ayrıca adli soruşturmam oldu, idari hiç olmadı bu da enteresan)

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 10:41

Ayrıca sormayı unutmuşum bu kyok kararını Gbt ye mi organizeye mi götürmem gerekiyor bu ekip projesine girilen malum konuyu sildirmek için ne yapmam lazım

28 Şubat 2024 11:29

idari açılıp kapanmıştır haberin olmamıştır. ifade almazlarsa tebliğ yapmıyorlar hiçbir şekilde bilgin olmuyor. geçmiş olsun

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 12:41

Sağol şefim diğer sorularım için de bilgi verirsen çok sevinirim

sinanpolat22, 2 ay önce
idari açılıp kapanmıştır haberin olmamıştır. ifade almazlarsa tebliğ yapmıyorlar hiçbir şekilde bilgin olmuyor. geçmiş olsun
28 Şubat 2024 12:44

adli sonuçlandıktan sonra iftiradan dava açabilirsin evet. ama bu çamur bi bulaşınca bir daha kolay kolay yakanı bırakmıyor. elinden hiçbir şey gelmiyor oturup dua edeceksin

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 13:03

Yani şefim biz şimdi bir tane karaktersiz yüzünden ömür boyu karakol koruma sürüneceğiz desene

sinanpolat22, 2 ay önce
adli sonuçlandıktan sonra iftiradan dava açabilirsin evet. ama bu çamur bi bulaşınca bir daha kolay kolay yakanı bırakmıyor. elinden hiçbir şey gelmiyor oturup dua edeceksin
28 Şubat 2024 13:05

bu konu eskisi kadar kesin değil. mesela ben idari geçirdim 9 ay sürdü, egm kadrosundayım ve il kadrosuna göndermediler. ama soruşturma bitmeden yerinden kıpırdayamazsın muhtemelen. idari açılıp açılmadığını da dilekçe ile öğrenebilirsin
tcdebiraynasiz, 2 ay önce

Yani şefim biz şimdi bir tane karaktersiz yüzünden ömür boyu karakol koruma sürüneceğiz desene

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 13:14

Şefim inş öyledir ama polnet ekipte bile gözüküyor sırf ifade verdiğim için. Bi yere geçmek istesek adam bi bakalım dese detayını sormadan malum konu ifadesi var diyip almıyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım işin özeti bu aslında. Polnetten sindirilebililiyormuşuz dediler kyok kararıyla ama onu bile uğraşmak istemiyorum. Bi etkisi olacak mı binmiyorum
sinanpolat22, 2 ay önce
bu konu eskisi kadar kesin değil. mesela ben idari geçirdim 9 ay sürdü, egm kadrosundayım ve il kadrosuna göndermediler. ama soruşturma bitmeden yerinden kıpırdayamazsın muhtemelen. idari açılıp açılmadığını da dilekçe ile öğrenebilirsin
28 Şubat 2024 15:01

Polnetten silinsede dosyanda hep kalacak. Kadro da iyidir korkma.

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 15:26

Devrem o konuda haklısın ama gitmediğim etmediğim bi yer yüzünden bu yaftayı yemek zoruma gidiyor yoksa mesele sadece kadroda çalışmak değil. Bu şekilde hiç çevrenizde şubede çalışan gördünüz mü oluyor mu acaba
yinemiamcalar, 2 ay önce

Polnetten silinsede dosyanda hep kalacak. Kadro da iyidir korkma.

28 Şubat 2024 15:34

Devrem gelmiş geçmiş olsun öncelikle , Allah suçu günahı olmayan herkesi tez zamanda kurtarsın inşallah. Lakin özellikle bu söylemin biraz tuhafıma gitti. Yanlış anlama derdinin pek aklanma değil de şubelerde çalışamama gibş anladım. Meslek tecrübemiz aynı bu zamana kadar hiç şubede çalışmadım , senin o sürüneceğiz dediğin hassas , karakol , ekiplerde çalıştım. Bence çok yanlış düşünüyorsun buralarda çalışan arkadaşlar sürünmüyor , bu teşkilata da illa ki şubede çalışacaz diye sözleşme yapıp girmedik. Allah korusun herkesi

28 Şubat 2024 15:46

Özel mesajına bakar mısın devrem

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 16:11

Çok teşekkür ederim devrem. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem illa ki şubede çalışmak gibi bi isteğim yok sadece bu konudan dolayı yaftalanmış olmak zoruma gidiyor hiç kimseyle derdimizi anlatamıyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah ne diyelim

uluslararası2, 2 ay önce

Devrem gelmiş geçmiş olsun öncelikle , Allah suçu günahı olmayan herkesi tez zamanda kurtarsın inşallah. Lakin özellikle bu söylemin biraz tuhafıma gitti. Yanlış anlama derdinin pek aklanma değil de şubelerde çalışamama gibş anladım. Meslek tecrübemiz aynı bu zamana kadar hiç şubede çalışmadım , senin o sürüneceğiz dediğin hassas , karakol , ekiplerde çalıştım. Bence çok yanlış düşünüyorsun buralarda çalışan arkadaşlar sürünmüyor , bu teşkilata da illa ki şubede çalışacaz diye sözleşme yapıp girmedik. Allah korusun herkesi

adalı-polis
Genel Müdür
28 Şubat 2024 18:56

Polnetten sildiremezsin, ancak kihbi kaydın silinebilir.

Polis abi
Şube Müdürü
28 Şubat 2024 19:38

Beni 18 sn biri aramış aynı durumdayim devrem 5 ay önce Kom da ifade verdim akibetim ne oldu bilmiyorum savcı daha dosyayı okumamış.. idari ne zaman açılacak bilmiyorum zerre kadar alakam yokken bu duruma düştüm daireden kadroya gönderildik herşeyi geçtim meslekte kalacak miyiz oda meçhul ne uyku kaldı ne yüzümde gülme duvarları yumruklayasim var yapılan haksızlık karşısında

tcdebiraynasiz
Aday Memur
28 Şubat 2024 19:44

Devrem Allah yardımcımız olsun diyecek hiçbir şey bulamıyorum artık canını sıkmamaya çalış ben öyle yapıyorum sonuçta her şey olacağına varır
Polis abi, 2 ay önce

Beni 18 sn biri aramış aynı durumdayim devrem 5 ay önce Kom da ifade verdim akibetim ne oldu bilmiyorum savcı daha dosyayı okumamış.. idari ne zaman açılacak bilmiyorum zerre kadar alakam yokken bu duruma düştüm daireden kadroya gönderildik herşeyi geçtim meslekte kalacak miyiz oda meçhul ne uyku kaldı ne yüzümde gülme duvarları yumruklayasim var yapılan haksızlık karşısında

Polis abi
Şube Müdürü
28 Şubat 2024 20:40

Devrem nasıl sıkma ya doğuya tayin istedim gönüllü o bile kabul olmadı. Benim merak ettiğim adlı ifade vermeme rağmen 3 ay oldu hâlâ idari ifade neden vermedim adliden korkum yok kyok dan başkası gelemez formalite ifade alıyorlar neymiş bu sizi sıralı aramış bir kez aramış muhtemelen belki de anasına küfür edip kapattım ama fetö'cü olduk iyi mi ya kendini nasıl temize çıkartacaksin düşün dur şimdi..

valla galiba büyük konuştuk hiç birşeyi olmayan adama soruşturma mi açılır illaki bişeyi vardır milletin dedik . Demekki yokmuş abi günahını aldıklarım olmuş vallahi başımızda bulduk... Çekecek çilemiz varmış.. hakkımı helal etmiyorum sebep olanlara.. eğer beni arayanı karşıma çıkarsalar komaya sokup öyle ihraç olmak istiyorum yemin ederim

Devrem Allah yardımcımız olsun diyecek hiçbir şey bulamıyorum artık canını sıkmamaya çalış ben öyle yapıyorum sonuçta her şey olacağına varır

gemileriyaktim82
Aday Memur
28 Şubat 2024 21:13

kardeş bizler de gitmediğimiz hatta bana ırkçı diyecek kadar Türkçü olduğumdan ötürü sırf başka bir ırka sahip olduğu için hazetmedigim şerefsizin çocuğu etkin pisman olup hapisten cikmak icin polis okulunda 1. sınıfta bir kere 8 kişi ile benimle kafeye örgütten sivil biri ile çay içmeye geldi demiş. biz de gitmedik lakin 30 temmuz 2022 de ihraç olduk 2020de kyok vardı bende de. bizim şanssızlığımız ohal bitimine 1 gün kala gönderilmek. ALLAH sizlere yaşatmasın gardaşım. ha dava açsan da sonuç takipsizlik olur ya da uyuyan yılanı uyandırma derim abin olarak görüp dinlersen. nitekim birşey birseyi ısırmaz.
Devrem o konuda haklısın ama gitmediğim etmediğim bi yer yüzünden bu yaftayı yemek zoruma gidiyor yoksa mesele sadece kadroda çalışmak değil. Bu şekilde hiç çevrenizde şubede çalışan gördünüz mü oluyor mu acaba
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi