İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Şubat 2024 20:51

Mersin'de yaşlı adamı döven Kasım Ekenler Lisesi Müdürü

Mersin Kasım Ekenler Lisesinin müdürü Ismet Turan ve oğlu bır gözü görmeyen 71 yaşındakı adamı öldüresiye dövüyorlar...

Bu şahıs okul yönetiyor ve ögrenciler buna emanet!

https://x.com/srkntnyldz/status/1762831435197530282?s=20

osimosi
Şef
28 Şubat 2024 22:01

Meslekten atılması şart bence, öğretmenlerin itibarının azalmasının bir sebebi de böyle kimseler.

uca
Daire Başkanı
29 Şubat 2024 03:54

Meslekten atılması şart

29 Şubat 2024 07:04

Mesaisi dışındaki bir olay mesleğini etkilemez. Cevaplara bak.

tatar ramazan24
Aday Memur
29 Şubat 2024 07:06

Ya ne yaşandığını nereden biliyoruz ama haksizlarsada en ağır cezayı alsinlar

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
29 Şubat 2024 08:56

Bu ülkede özel harekat polisinin derdest ettiği kişiye tekme ile saldıran kamu görevlisinin şu an ne iş yaptığına bir bakın, ondan sonra müdüre ceza kesip cezayı infaz edersiniz.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
29 Şubat 2024 09:10

Olayın özelinde söylemiyorum ancak tapu, nüfus, maliye vb. mesleklerde çalışanlar ile ilgili haberlerde mesleğini kimse yazmaz. Hatta geçenlerde yüksek mahkeme hakimi tutuklandı neredeyse haber yaptırmadılar. Mevzu öğretmen olunca doğru yanlış bakmadan kocaman harfler ile öğretmen/müdür diye yazılıyor. Sonrada haberin altında herkes mesleki genellemeler ile ağzına geleni yazıyor. İçimizdekileri temizlemek görevimiz ancak kendimizi kamuoyunun önüne atmanın da anlamı yok.

memo1686
Aday Memur
29 Şubat 2024 10:17

Görüntüleri başından sonuna kadar izleyemedim. Ayrıca izlerken de bitsin artık diye dua ettim ama bir türlü bitmedi. Öncelikle bir insan olarak sonra bir baba ve en sonunda bir öğretmen olarak çok utandım. idari ve adli olarak en ağır cezayı almasını ümit ediyorum. Öncelikle idari soruşturma ile görevden el çektirilmeli soruşturma sonucu cezasını almalı. adli soruşturma sonucunda alacağı ceza ile meslekten ihraç edilmesi gerektiğini düşünüyor ve ümit ediyorum. Zaten bu utanç bir insana yeterde artar bile ama utanması olsaydı bu yaştaki insanlara böylesine acımasızca davranmazdı.

freef
Şube Müdürü
29 Şubat 2024 10:33

Bunları liyakatsiz atayan siyasileri seçen halkı kınıyorum.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
29 Şubat 2024 11:18

Dikkat edilmesi gereken bir husus da bize sunulan kamera kayıtları ile hüküm vermemiz. Olay adli makamlara yansımış bildiğim kadarıyla ocak ayında olmuş ve kişi tutuklanmış. Adli makamlar en doğru kararı vereceklerdir. Bu olay ve benzerlerinde maalesef işin önünü arkasını bil(e)miyoruz. Örneğin bu haberi "otobüste kadınlara laf atan adamı dövdüler" başlığıyla servis etseydiler yorumlarımız nasıl olacaktı? Bomboş bir araçta bu kişiler neden kavga ediyorlar? İddialar konusunda en çok mağdur olan meslek grubuna mensup olduğum için her olaya ihtiyat ile yaklaşma taraftarıyım. Ancak hüküm kesinleşince en ağırından ceza alsın.

atahoca
Müsteşar Yardımcısı
29 Şubat 2024 18:35

Güzel bir noktaya değinmişsiniz.

Şiddeti meşrulaştırmasak ve durumu mazur göremeyiz fakat tepkilerde de aynı davranışı göstermemek için diğer mesajınızda da aynı şekilde iyi bir noktaya değinmişsiniz.

alparslan..., 1 ay önce

Olayın özelinde söylemiyorum ancak tapu, nüfus, maliye vb. mesleklerde çalışanlar ile ilgili haberlerde mesleğini kimse yazmaz. Hatta geçenlerde yüksek mahkeme hakimi tutuklandı neredeyse haber yaptırmadılar. Mevzu öğretmen olunca doğru yanlış bakmadan kocaman harfler ile öğretmen/müdür diye yazılıyor. Sonrada haberin altında herkes mesleki genellemeler ile ağzına geleni yazıyor. İçimizdekileri temizlemek görevimiz ancak kendimizi kamuoyunun önüne atmanın da anlamı yok.

uca
Daire Başkanı
29 Şubat 2024 19:15

Bunları liyakatsiz atayan siyasileri seçen halkı kınıyorum.

leonidas_cog
Şube Müdürü
29 Şubat 2024 20:18

Bende öğretmenim, benzer bir durum başıma geldi, bir market içinde bir amca geldi bana çarptı , başladı küfretmeye , aman amca dur özür dilerim bilmeden oldu deyip sarıldım elini öptüm , otur şuraya deyip bir su verdim, biraz soru sordum önceden ne iş yaparsın falan, 10 dakika kadar geçti, pamuk gibi oldu, oğlum kusura bakma bende biraz sinir var ondan birşeyler öldü herhalde dedi, olayı bile tam hatırlamıyordu, ben 16 yaşında iken babamı kaybettim, şimdi çocuklarımı götürüp sevdirebilecegim bir babam yok, yaşlılara olabildiğince sabırlı ve anlayışlı olmak gerek. Allah ömür verirse aynı duruma bizde geleceğiz,

Bu şahısa gelince, meslektaşımız demek istemiyorum, bakın yetistirdigi oğlu da ortada, kesinlikle bu mesleği bir daha yapması engellenmeli,

yusuf1453
Memur
29 Şubat 2024 20:40

bu sene birde o okula tayin istiyordum Allah korumuş
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi