İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Şubat 2024 17:28

Psikiyatri tedavisi gören öğretmen

psikolojik tedavi görüp raporlu ilac kullanan ogretmen kaymakamlık ve ilçe milli eğitim tarafından emekli olmaya zorlayabilir mi

Kagiş
Müsteşar
29 Şubat 2024 17:45

Nasıl bir psikolojik tedavi bu acaba!? Şimdi birçok insan antidepresan ve psikotik ilacı raporlu kullanıyor. Psikiyatri tedavisi gören her çalışanı emekli etmeye kalkarsan birçok hizmet felç olur, kriz çıkar yahu!!))

Saldırgan tavırlar var mı, kendini kaybetme, sık sık öfke nöbetleri geçirip ayılıp bayılma var mı ...vs Yani bu işin derecesi nedir ona bakılır.

Unutmasakinevlat
Aday Memur
29 Şubat 2024 17:47

hiç bir şey yok sadece kaymakam şizofreni teşhisi olan birinin öğretmenlik yapmasını istemiyor mus

hakan zeytinci
Aday Memur
29 Şubat 2024 17:53

iyi günler hocam.birinci olarak sizin gibi durumda olan 2 tanıdığım öğretmen var.sizin ekpssyle girmediğinizi farz ediyorum.bu durumda 657 ye tabi olduğunuz için sizi geri hizmete vereceklerdir.tanıdığım kişilerinde şizofreni teşhisleri var ve ikisi de geri hizmette şu an.zaten alacağınız tedavi stresli bir sürece uygun değil o yüzden en iyisi geri hizmete alınmanız

hakan zeytinci
Aday Memur
29 Şubat 2024 17:56

bence kesinlikle emekliliği kabul etmeyin.geri hizmet denen bi durum var

Unutmasakinevlat
Aday Memur
29 Şubat 2024 17:58

Hocam ben değilim okulumuzda bir arkadaş dışarıdan bakıldığında herhangi bir sıkıntısı yok her şey normal fakat ilac kullaniyor doktor tarafından şizofreni teşhisi konulmuş bir arkadaş.Geri hizmet değilde emeklilik için zorlanabilir mi. bu şekilde olacak kullanan pek çok memur var.bu bence mobbing e girmez mi
hakan zeytinci, 1 ay önce

iyi günler hocam.birinci olarak sizin gibi durumda olan 2 tanıdığım öğretmen var.sizin ekpssyle girmediğinizi farz ediyorum.bu durumda 657 ye tabi olduğunuz için sizi geri hizmete vereceklerdir.tanıdığım kişilerinde şizofreni teşhisleri var ve ikisi de geri hizmette şu an.zaten alacağınız tedavi stresli bir sürece uygun değil o yüzden en iyisi geri hizmete alınmanız

atahoca
Müsteşar Yardımcısı
29 Şubat 2024 18:30

Devletin dili yazıdır. Sözlü olarak bu tip davranış mobbing'e girer.

Yazılı olarak sizi hastaneye sevkedip mesleğinizi yapıp yapamayacağınıza dair rapor isteyip yapılamayacaksa arkadaşların yazdığı gibi -derecesine göre kısmını da dikkate alarak- geri hizmete alırlar herhalde.

Unutmasakinevlat
Aday Memur
29 Şubat 2024 18:35

arkadaş 10 yıldır ilac kullaniyor hastaneye yatış yapılmış ve öğretmenlik yapabilir raporu verilmiş. Su an gitse yine aynı rapor verilecek tahminim
atahoca, 1 ay önce

Devletin dili yazıdır. Sözlü olarak bu tip davranış mobbing'e girer.

Yazılı olarak sizi hastaneye sevkedip mesleğinizi yapıp yapamayacağınıza dair rapor isteyip yapılamayacaksa arkadaşların yazdığı gibi -derecesine göre kısmını da dikkate alarak- geri hizmete alırlar herhalde.

atahoca
Müsteşar Yardımcısı
29 Şubat 2024 18:40

İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakam yazılı bir şekilde istekleri olmadıkça sözlü isteklerinin hiçbir değeri yok. Hatta mobbinge girebilir.

Konu hakkında karar merci sağlık kuruludur. O durumda dahi hemen emekli etmezler. Hem ilaçların normal işleri yapacak seviyede bile işe yaramadığının da kabulü demektir. O zaman bu tip tüm hastaları emekli etmeleri gerek.

Unutmasakinevlat, 1 ay önce
arkadaş 10 yıldır ilac kullaniyor hastaneye yatış yapılmış ve öğretmenlik yapabilir raporu verilmiş. Su an gitse yine aynı rapor verilecek tahminim

Ramazan212147
Aday Memur
29 Şubat 2024 19:18

Öyle bir durum söz konusu değil. Ben 10 yıldır ilaç kulanıyorum. En az 10 defa hastaneye yatırım var. Hatta 8 gündür hastanedeydim bugün taburcu oldum 1 aylikta rapor verdiler. Arkadasiniza söyleyin keyfine baksın sağlık kurulu raporu olmadan hiç bir şey yapamazlar. Kaymakam bey de benim senin gibi memur hiç bir şey yapamaz ortada bir suç olmadiktan sonra

Rıfkıpolis
Aday Memur
29 Şubat 2024 22:18

Emeklilik ve ihraç söz konusu olamaz kanunda bunun açıklaması var kadrolu olduğunuz için siz gih memuru yanı geri hizmet adı altında istihdam eder hocam

Unutmasakinevlat
Aday Memur
29 Şubat 2024 22:25

derse giriyor musun
Ramazan212147, 1 ay önce

Öyle bir durum söz konusu değil. Ben 10 yıldır ilaç kulanıyorum. En az 10 defa hastaneye yatırım var. Hatta 8 gündür hastanedeydim bugün taburcu oldum 1 aylikta rapor verdiler. Arkadasiniza söyleyin keyfine baksın sağlık kurulu raporu olmadan hiç bir şey yapamazlar. Kaymakam bey de benim senin gibi memur hiç bir şey yapamaz ortada bir suç olmadiktan sonra

Ramazan212147
Aday Memur
01 Mart 2024 11:44

Evet dersede giriyorum nöbette tutuyorum diğer hocalarla aynı işi yapıyorum

Unutmasakinevlat, 1 ay önce
derse giriyor musun

Benimparamyok
Aday Memur
01 Mart 2024 12:32

Hocam geçmiş olsun öncelikle başka bir yere atanmaniz yer değiştirmeniz örgün eğitim disi okullara atanmaniz geri hizmete alinmaniz emekliye sevk edilmesi için mutlaka soruşturma açılması lazım bu olmadan hiçbir işlem yapılmaz

poyraz.0.6
Yasaklı
02 Mart 2024 14:48

İşini yapabildiği sürece kimse emekliye zorlayamaz, bunun için bir defa tam teşekküllü klinik bir heyet raporu gerekir

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi