Editörler : Lanet
13 Mart 2024 12:07

Bir devlet memuru 2 defadan fazla istifa ederse?

BİR DEVLET MEMURU 2 DEFADAN FAZLA İSTİFA EDERSE HAYATINDA BİR DAHA KPSS PUANI İLE YERLEŞSE DAHİ BİR KURUMA MEMUR OLAMAZ MI 3.İSTİFADAN SONRA

ByAstsubay
Memur
13 Mart 2024 17:08

657 sayılı Kanunun 92'nci maddesinde memurların bu kanun çerçevesinde çekilmelerine sınırlama getiri

ByAstsubay
Memur
13 Mart 2024 17:09

657 sayılı Kanunun 92'nci maddesinde memurların bu kanun çerçevesinde çekilmelerine sınırlama getirilmiş olup, iki defadan fazla istifa edenlerin tekrar memur olarak atanamayacakları belirtilmiştir. Devlet memurları kanununda istifa memura tanınmış bir haktır.18 Şub 2023

13 Mart 2024 18:38

İstifa hak diyorsun anlamadım tekrar eski yerine mi dönemez nereye atanırsa atansın oraya mı

ByAstsubay, 3 ay önce

657 sayılı Kanunun 92'nci maddesinde memurların bu kanun çerçevesinde çekilmelerine sınırlama getirilmiş olup, iki defadan fazla istifa edenlerin tekrar memur olarak atanamayacakları belirtilmiştir. Devlet memurları kanununda istifa memura tanınmış bir haktır.18 Şub 2023

ByAstsubay
Memur
13 Mart 2024 18:40

iki istifa hakkın var ister 2sinde de geri dön aynı mesleğe başka hakkın yok sanırım anladın

13 Mart 2024 20:31

Benim sorduğum aynı yere dönüş değil kpss ile puanım yetse dahi 3 istifadan sonra bir yere giremez miyim

ByAstsubay, 3 ay önce

iki istifa hakkın var ister 2sinde de geri dön aynı mesleğe başka hakkın yok sanırım anladın

ByAstsubay
Memur
13 Mart 2024 21:34

evet giremezsin dedim bende oyuncak mı bu

MEHMET ALİ Görüm, 3 ay önce

Benim sorduğum aynı yere dönüş değil kpss ile puanım yetse dahi 3 istifadan sonra bir yere giremez miyim

Turk Kahvesi
Aday Memur
16 Mart 2024 16:27

KPSS ile girebilirsiniz. Bu kqnun sınavsız dönüşü kastediyor. Bu konu ile ilgili kapanan DPB nin görüşü var zaten.

Hasan üveys
Aday Memur
17 Mart 2024 01:10

Hayır ister sinavli dönüş ister sınavsız dönüş olsun. 3.kez devlet memurluğuna kimse giremez kanun yeterince açık. Çocuk oyuncakligi mevzusuna gelirsek eğer... Saçma bir mevzuat dünyanın hiçbir Medeni ulkesinde böyle bir kısıtlama yok, olabilir kardeşim gittiğin yerde tutunamayabilirsin her çiçek her dağda açmaz diye bir atasözü var. Adam kpss den babalar gibi puanı almıştır ve 3. Kez girmek istiyordur, girsin hakkı değil mi? Ama biz klasik Ortadoğu toplumu olduğumuz için, henüz bunları aşamamişız.

Turk Kahvesi, 2 ay önce

KPSS ile girebilirsiniz. Bu kqnun sınavsız dönüşü kastediyor. Bu konu ile ilgili kapanan DPB nin görüşü var zaten.

kararsız54
Aday Memur
21 Mart 2024 23:55

Bilip bilmeden yazıp insanların hakkına girmeyin . Hocam şuan ben 3. Kez memuriyetteyim. Ve 657 de bahsedilen o durum sınavsız geri dönüşle alakalı. Yoksa kpss olsun vs sınavla istediğiniz kadar kurum değişebilirsiniz.

kararsız54
Aday Memur
21 Mart 2024 23:59

Bu konuyla ilgili en detaylı başlığın linkini de bırakayım.

https://mustafabaysal.com/istifa-eden-memur-ne-zaman-geri-donebilir/

jag-xtype
Şef
22 Mart 2024 12:15

Aynen zaten memurlarnet de birkaç gün önce bununla alakalı haber yaptı. Sınavsız geri dönüşte kota var. KPSS ile kazandığın müddetçe mevzuattaki 4b den 4b ve Kitlerin 3 yıl kuralı hariç kısıtlayıcı durum yok.

kararsız54, 2 ay önce

Bilip bilmeden yazıp insanların hakkına girmeyin . Hocam şuan ben 3. Kez memuriyetteyim. Ve 657 de bahsedilen o durum sınavsız geri dönüşle alakalı. Yoksa kpss olsun vs sınavla istediğiniz kadar kurum değişebilirsiniz.

Adanali2801
Aday Memur
23 Mart 2024 07:08

arkadslar gerı donus nasıl oluyor ılk ıstfadan sonra kurum kesın alırmı yoksa ne olur durumum

Cahtko
Şef
24 Mart 2024 21:49

Cehalet ne zor şey. Yanliş bilip de bu kadar ısrar eden insanları görünce nutkum tutuluyor. Mevzuat açık isterse sınavla yüzlerce kez kazanır. Bu da şunu gosteriyor ki bu devirde her söyleneni iyice araştırmadan insanlara guvenmemen gerekiyor..!

Umut0621
Genel Müdür
10 Nisan 2024 13:57

Kurum değiştirebilirsin, 3. defa istifa ile alakalı olan şey sınavsız olarak kuruma başvurup geri alınmaktır. Sınava girerek istediğin kadar memur olabilirsin. Burdaki cahil cuhelaların söylediklerine bakma. Siz aday memurluk eğitimi almadıniz mı hatta aday memur sınavi bile var 657 sayılı devlet memurları kanununa hakim olmak lazım, bunları bilmeniz lazım

Hasan üveys
Aday Memur
13 Nisan 2024 13:20

Cahtko ve umut, size aciyorum, içinizdeki aşağılık kompleksini hakaret ederek gidermeye çalışıyorsunuz. İnsanlar yanlış bilebilir, bu durumda bir tarafınız kalkıp insanlara hakaret etme cüreti göstermeyin, size tavsiyem en kısa zamanda bir paikologa gözükün ve sizdeki narsist kişilik bozukluğunuzu tedavi etsin . Allah ikinizede acil şifa versin. Sağlıkla ve aklı basinda kalın.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi