Editörler : Lanet

musa1992
Şef
05 Nisan 2024 12:59

Dileyen inanır dileyen inanmaz kanıtıyla birlikte attım. Hakları iyi olmasa kendimde bu kadar geçmeye uğraşmam 3600 ekgöstergeli kadromu yakıp düz memur ünvanına geçmeye uğraşıyorum

Selimpusat2, 2 ay önce
abi beni oraya aldır be

esenö
Memur
07 Nisan 2024 20:58

Arkadaşlar Urfa da ki beledıyelerde sds ye ek parası,ikramiye hakkında bilgisi olan var mı ?

bravehard
Daire Başkanı
15 Nisan 2024 14:56

Evet İzmir Büyükşehire bağlı Metropol İlçelerin birindeyim.

Erel28, 2 ay önce

İzmirde olabilirsiniz. Peki izmirde beledidemi çalışıyorsunuz? Yani izmirde herhangi bir belediyenin maaş birimini arayın net yada bürüt sds ücretlerini bi öğrenin derim

bravehard
Daire Başkanı
15 Nisan 2024 15:04

Sayın Hocam bu sözleşmeden haberim var ve benim çalıştığım Metropol İlçe de aşağı yukarı aynı şekilde isteyene veriyor. İsteyene veriyor diyorum çünkü bizim Belediye de 60 a yakın memurdan, yaklaşık 45 tanesi yasal sınır olan 8750 TL yi alıyor geri kalanlar 13.000 TL yi alıyor çünkü sayıştay yasal sınır üzerinde ki her kuruşu zimmet olarak yasal faizi ile birlikte geri alıyor ve daha önce ödedik. Yasal sınır üzerinde alanlar, ödersek ödeyelim mantığı ile almaya devam ediyor. Bilmem anlatabildim mi?

musa1992, 2 ay önce

İzmir Bb: Aylık net maaşa ilave 14.000 Tl , mart ayında bahar ikramiyesi 4500 Tl , Halkın Bakkalı(Büyükşehirin marketi) nda kullanılmak üzere ocak ve mart ayında 1000 Tl alışveriş çeki , Günlük 8 biniş üzerinden aylık 176 kontör yüklemesi yapılır. Diğer detaylara attığın linkten ulaşabilirsiniz. Benim bildiğim en yüksek veren buca ve bayraklı belediyesi sosyal denge tazminatı ve ikramiyerle birlikte ortalaması en az 30.000 tl. Bu iki belediye için iyimser söyledim benim duyduğum bayraklı belediyesinde maaşların en düşük 75-80 bin civarında olduğu

musa1992
Şef
15 Nisan 2024 15:39

Seçimden önce söz veren belediye başkanı seçimden sonra yan çizdi artık eski kurumum trtye dönmek için uğraşıyorum sds ye aldandım ama hem 3600 ek gstergemden olup düz memur ünvanına düşecektim trtde maaş yaklaşık 46.000 + 2024 için 42.000 giyim yardımı var .2025 de giyim yardımı 50.000 tl maaş şu an için yaklaşık 50.000 tl hem görevde yükselme var hem daha prestijli bir yer sağlık olsun.Ama normal kurumlara göre belediyeler daha iyi

orman05
Şef
15 Nisan 2024 23:37

izmir de ortalama sds miktarları ne kadar Karşıyaka belediyesinde çalışan var mı. mühendis ücretleri ne kadar

Erel28
Aday Memur
16 Nisan 2024 15:16

Böyle bir olay ilk kez duyuyorum :) ya herkes alır ya almaz. Kişiye özel sözleşmemi yapılıyor yani? Hangi belediyeymiş yanlışınız olmasın. İzmirdeki çoğu belediyenin sözleşmesini bilirim

bravehard, 1 ay önce

Sayın Hocam bu sözleşmeden haberim var ve benim çalıştığım Metropol İlçe de aşağı yukarı aynı şekilde isteyene veriyor. İsteyene veriyor diyorum çünkü bizim Belediye de 60 a yakın memurdan, yaklaşık 45 tanesi yasal sınır olan 8750 TL yi alıyor geri kalanlar 13.000 TL yi alıyor çünkü sayıştay yasal sınır üzerinde ki her kuruşu zimmet olarak yasal faizi ile birlikte geri alıyor ve daha önce ödedik. Yasal sınır üzerinde alanlar, ödersek ödeyelim mantığı ile almaya devam ediyor. Bilmem anlatabildim mi?

bravehard
Daire Başkanı
19 Nisan 2024 07:54

Hangi Belediye olduğu bana kalsın araştırırsanız, sözleşmede ki tutar yerine, yasal tutar alan bir çok Memur arkadaşım hem bulunduğum Belediye de, hem de komşu Belediyelerde var. Siz, Sayıştayın, yasal tutar üzerinde ki SDS lere zimmet çıkarmayacağını mı sanıyorsunuz??? O zaman şansınızı deneyin ne diyeyim.

Erel28, 1 ay önce

Böyle bir olay ilk kez duyuyorum :) ya herkes alır ya almaz. Kişiye özel sözleşmemi yapılıyor yani? Hangi belediyeymiş yanlışınız olmasın. İzmirdeki çoğu belediyenin sözleşmesini bilirim

Erel28
Aday Memur
28 Nisan 2024 22:56

Dediğim gibi duymadım öyle bişey sordum soruşturdum sendikacı arkadaşlarda yok öyle bişey diyorlar. Belediyede çalıştığınızıda düşünmüyorum

bravehard, 1 ay önce

Hangi Belediye olduğu bana kalsın araştırırsanız, sözleşmede ki tutar yerine, yasal tutar alan bir çok Memur arkadaşım hem bulunduğum Belediye de, hem de komşu Belediyelerde var. Siz, Sayıştayın, yasal tutar üzerinde ki SDS lere zimmet çıkarmayacağını mı sanıyorsunuz??? O zaman şansınızı deneyin ne diyeyim.

bravehard
Daire Başkanı
29 Nisan 2024 09:07

Ya Allah aşkına, Belediye de çalıştığımı düşünmüyormuş,. Metropol İlçe de Temizlik işleri Müdürüyüm, ayrıca vekaleten de İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğüne bakıyorum, sendikacı dediklerin benden iyi biliyorlar git sen onlara inan, sana laf anlatmaya çalışmayacağım.

Erel28, 4 hafta önce

Dediğim gibi duymadım öyle bişey sordum soruşturdum sendikacı arkadaşlarda yok öyle bişey diyorlar. Belediyede çalıştığınızıda düşünmüyorum

Mavigökyüzü28
Genel Müdür
29 Nisan 2024 20:59

sende bu azim oldukça NASA da çalışırsın kardeşim.
musa1992, 1 ay önce

Seçimden önce söz veren belediye başkanı seçimden sonra yan çizdi artık eski kurumum trtye dönmek için uğraşıyorum sds ye aldandım ama hem 3600 ek gstergemden olup düz memur ünvanına düşecektim trtde maaş yaklaşık 46.000 + 2024 için 42.000 giyim yardımı var .2025 de giyim yardımı 50.000 tl maaş şu an için yaklaşık 50.000 tl hem görevde yükselme var hem daha prestijli bir yer sağlık olsun.Ama normal kurumlara göre belediyeler daha iyi

yerelmen
Memur
01 Mayıs 2024 22:35

kardeşim hangi belediyeye geçme durumun varsa o belediyeyi araştır. internetten toplu iş sözleşmelerini bulabilirsin. yada oradan birilerine sor. bazı belediyeler uçuk sds ler veriyorlar diye gidersin, gittiğin belediye hiç sds vermiyorda olabilir. bir de siyasi sorunlarla uğraşırsın. bizim belediyede parti değişti şimdi ortalık toz duman. ona göre belediyelerde mevsimler çok sert değişir. bir bakmışsın artık sds vermiyoruz demişler. herşey başkanın iki dudağı arasında. tabi birde kraldan çok kralcı vardır belediyelerde. hakkınla bir yere gelemezsin. hakkınla ancak iyi bir amele olursun. bilgili kişileri yükseltmezler genelde. çünkü onlar yanlışa yanlış derler. iş bilmezler daha kolay imza atarlar vs vs çok uzattım kusura bakmayın

Selimpusat2, 2 ay önce
abi çok soru sordum kusura bakma ama, haber gördüm bi kaç tane belediyeler en yüksekten sds imzaladı diye, yani 36 37 bin memur maaşı+16 bin mi alıyorlar ? bu cidden gerçek mi

Ayhan8334
Aday Memur
05 Mayıs 2024 21:37

Güncel

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi