Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Nisan 2024 19:15

Yusuf Tekin
Sizce görevden alınır mı arkadaşlar ?

Palasay
Aday Memur
02 Nisan 2024 19:22

Milli egitimde haksızlık , hukuksuzluk, liyakatsizlik varsa sendika ne derse o oluyorsa ,ölçü sakal başörtüsü ise evet derim

uca
Daire Başkanı
02 Nisan 2024 20:10

haksızlık , hukuksuzluk, liyakatsizlik

friedhelm
Daire Başkanı
02 Nisan 2024 22:56

Binlerce atanamayan öğretmen...Bu konuda net bir şey denmedi. Meslek kanundan beklentisi olan özellikle kariyer basamaklarında ( uzman ve baş öğretmenlik) verilen sözler tutulmadı. Gereksiz iş yükü, gereksiz ortak sınavlar ve tüm bunların yanında yorucu ağır proje ve etkinlikler... Üstelik bunlara katılımın zorunlu olması. 2024 Haziran tarihinden bu yana sayamayacağım bir sürü hata. Bunlar oy kaybı olarak geri döndü bence. O dönem yeni oluşturulan kabinede en zayıf halka ve öğretmenlerin çoğu tarafından istenmeyen biri Yusuf Tekin göreve getirildi. Bunları göz ardı etmeyeceklerdir diye düşünüyorum ama görevden de alınacağını pek sanmıyorum.

HakanMatt
Şube Müdürü
02 Nisan 2024 22:58

ve bence en önemlisi mülakat meselesi hocam. Benim görevde beşinci yılım ama atama bekleyen arkadaslarla empati yaptığımda sıkıntılı bir durum
friedhelm, 2 hafta önce
Binlerce atanamayan öğretmen...Bu konuda net bir şey denmedi. Meslek kanundan beklentisi olan özellikle kariyer basamaklarında ( uzman ve baş öğretmenlik) verilen sözler tutulmadı. Gereksiz iş yükü, gereksiz ortak sınavlar ve tüm bunların yanında yorucu ağır proje ve etkinlikler... Üstelik bunlara katılımın zorunlu olması. 2024 Haziran tarihinden bu yana sayamayacağım bir sürü hata. Bunlar oy kaybı olarak geri döndü bence. O dönem yeni oluşturulan kabinede en zayıf halka ve öğretmenlerin çoğu tarafından istenmeyen biri Yusuf Tekin göreve getirildi. Bunları göz ardı etmeyeceklerdir diye düşünüyorum ama görevden de alınacağını pek sanmıyorum.

friedhelm
Daire Başkanı
02 Nisan 2024 23:15

Onu yazmayı unuttum ama başlı başına hata. Mülakatların kalkacağı sözü 2024 Genel Seçimlerinde verilmişti diye hatırlıyorum. Fakat bu mülakatları normal bir şey gibi meşrulaştırdı. Bu bile bir oy kaybıdır. Verilen sözler tutulmamıştır. Öğretmenlerin istekleri talepleri hep görmezden gelinmiştir. Sadece ikinci il içi il dışı atama öğretmenlerin istekleri doğrultusunda yapılmış fakat bunu da ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır. A'dan Z'ye bir sürü gereksiz değişiklikler de bu süreçte herhangi bir pilot bölge denemesi yapılmadan tepeden inmeci bir tutumla yapılmıştır. Bence bunlar az da olsa binde bir bile olsa öğretmenin oy tercihini etkilemiştir.
HakanMatt, 2 hafta önce
ve bence en önemlisi mülakat meselesi hocam. Benim görevde beşinci yılım ama atama bekleyen arkadaslarla empati yaptığımda sıkıntılı bir durum

hoca7979
Aday Memur
02 Nisan 2024 23:43

oy kaybettirenlerden biri

Peyami.safa81
Aday Memur
02 Nisan 2024 23:50

İnşallah alınır yoksa bu Tekin gibi adamlar yüzünden akp daha çok oy kaybeder.

Velocıraptor
Genel Müdür
03 Nisan 2024 09:22

birincisi ...
hoca7979, 2 hafta önce
oy kaybettirenlerden biri

2ven
Memur
03 Nisan 2024 10:10

milli eğitim bakanlığını bırakıp belediye mitinglerine katıldığından beri iyice itici gelmeye başladı

Velocıraptor
Genel Müdür
03 Nisan 2024 10:51

yarın istifa.

sozdemir37
Memur
03 Nisan 2024 10:57

Okullara imamları tarikatları doldurmakla hata yaptılar..Herkes işini yapacak..

enesmarmara
Memur
04 Nisan 2024 00:38

Mahmut Özer geri gelsin...

3838kartal
Memur
04 Nisan 2024 11:13

Önceden denenmiş biri olan sayın bakan tekrarında göreve getirilmemeliydi. Eğitim yöneticiliğinde kendisinin icat ettiği bu 4 yıl olayı çoğu kişiyi yöneticilikten istifa ettirdi yada seçimde tepki oyuna neden oldu. Aylarca güya çalışıldığı iddia edilen bir iki sayfadan ibaret son çıkarılan yönetici görevlendirme yönetmeliği hayal kırıklığı yarattı. Bu yönetmelik milleti birbirine kırdırmaya devam ediyor. Sayın bakanın eğitim yöneticilerinin özlük hakkına ilişkin birşey yapacağını hiç zannetmiyorum.

hakuna.matata
Yasaklı
04 Nisan 2024 11:47

++

Peyami.safa81, 2 hafta önce

İnşallah alınır yoksa bu Tekin gibi adamlar yüzünden akp daha çok oy kaybeder.

rabatfas
Aday Memur
04 Nisan 2024 12:11

2023 haziran sonrası meb deki saçmalıklar.klasik yazılı yapılması yanlış.sonra yazılıların merkezi veya okul bazlı olması gibi değişiklikler yanlış.yazılıların kapsamının senaryo gibi anlaşılmaz çizelgelerle açıklanmaya çalışılması tamemen saçma ve kafa karıştırıcı.

rabatfas
Aday Memur
04 Nisan 2024 12:19

Eylül 2023 te genelge yayınlanmış mesala öğrenci okula telefon getirmeyecek, öğretmen sınıfa telefonsuz girecek. veli okula randevusuz giremeyecek vs. uyulmayan maddelerin başında geliyor.bir çok okulda çeşitli ndenlerle bu maddeler uygulanmıyor.en önemlisi de yazılıların klasik olması öğrencilerin psikolojisini bozdu.zaten lgs ve ayt tyt sınavları test usülü yapılıyor.ayrıca derslerle ilgili öğrencilerin dinleme anlama vs. gereksiz performanslarının alınması boşuna zaman kaybı ve öğretmenlerce baştan savma uygulamalar olarak yapıldı.sonuç olarak meb bakanı iyi kötü işleyen sistemi daha çok bozdu.gereksiz zaman ve emek kaybı ve maddi kayıplara yol açıldı.kısa vadede bile meb de işler kötü gidiyor.bakan başarısız.

rabatfas, 2 hafta önce

2023 haziran sonrası meb deki saçmalıklar.klasik yazılı yapılması yanlış.sonra yazılıların merkezi veya okul bazlı olması gibi değişiklikler yanlış.yazılıların kapsamının senaryo gibi anlaşılmaz çizelgelerle açıklanmaya çalışılması tamemen saçma ve kafa karıştırıcı.

friedhelm
Daire Başkanı
04 Nisan 2024 21:10

Çok doğru noktalara değinmişsiniz. Bir değişiklik yaparken bunun getireceği sorunları da düşünmek gerekir. Veli randevu sistemi falan çok ütopik geliyor bana. Sınavlar konusunda çuvalladılar. Ortak sınav olayı tam bir saçmalık. Zaten öğretmen sınavı belli tarihlerde belli kazanımlara göre yapıyor. Bunun dışına çıkanı görmedim gibi bir şey. Gerek var mıydı senaryolara falan. Dinleme, konuşma falan iyi hoş güzel de dil öğretmenlerinin iş yükünü gereksiz arttırdı. 70 ortalaması falan derken çoğu öğrencinin Türkçe dersinden soğuduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam. Sistem iyi kötü gidiyordu. Şimdi sadece kötü gidiyor son değişikliklerle. Madem yapılacaktı pilot bölgede denenip ona göre karar alınsa daha mantıklı olurdu. Sürekli baskı var projeler falan. Sırf bu saçmalıklara kızdığı için oy tercihini değiştiren öğretmenler var. Bence hükumet bunları dikkate almalı.

aktivisst
Yasaklı
04 Nisan 2024 22:56

"Avni Akyol yönetimi dahil bakanların bütün tamamıyla çalıştım. Son kuşak ve jenerasyon bakanlar içerisinde, eğitimdeki sorunların kaynağı olarak eksikliği öğretmende görmeye çalışan, türlü proje mimarlıkları ile durumdan vazife çıkararak ağır tepkilerin odağı olan sadece Yusuf Tekin bakanlığıdır. Gerek Nabi Avcı (tonton bakan) gerek Ziya Selçuk gerekse nispeten daha iyi olarak gördüğüm Sayın Mahmut Özer asla öğretmenleri hedef gütmemişlerdir. Fakat Ziya selcuk hoca öğretmen kökenli olmasına rağmen, "Eğitimde asıl yük öğretmen maasidir" demeciyle öğretmenleri küstüren talihsiz bir beyanat ve gaf'a imza atmıştır. Yine de geldiğimiz noktada bu üç bakanı bile mumla arar durumdayız. Sayın Mahmut Özer Bey, birkaç sene daha göreve devam ettirilmeliydi, ki edeydi ÖMK uzman öğretmenler için 7 ye düşürülecek, Başöğretmenlik içinse 15 görev yılı belirlenecek, ayrıca 20 hizmet yılı üzerindeki uzman öğretmenlerin sınavsız şekilde başöğretmenliğe geçişini sağlamaya doğru ilerliyordu. Yorumun birinde mebgov arkadaşın bahsettiği şekilde bakıldı ki, herkes gidişattan memnun Yooo bu böyle olmaz denilerek maalesef tepeden tekrar düğmeye bastılar ve bu zatı yine millete tebelleş açıkçası. Açıkçası camiaya yaşatılan tüm bunca stresin politik sonuçları, mevcut iktidar icin az buz bir kayba yol açmayacak, ciddi manada ve oranda secimlere illaki yansıyacaktır."

Yansıdı mı yoksa yansımadı mı...

muallim.fani
Yasaklı
04 Nisan 2024 23:44

DAHA YANSIYACAĞI MI KALMIŞ BUNUN..

Kabinede değişime gidilir bu defa mutlaka gidilir

aktivisst, 2 hafta önce

"Avni Akyol yönetimi dahil bakanların bütün tamamıyla çalıştım. Son kuşak ve jenerasyon bakanlar içerisinde, eğitimdeki sorunların kaynağı olarak eksikliği öğretmende görmeye çalışan, türlü proje mimarlıkları ile durumdan vazife çıkararak ağır tepkilerin odağı olan sadece Yusuf Tekin bakanlığıdır. Gerek Nabi Avcı (tonton bakan) gerek Ziya Selçuk gerekse nispeten daha iyi olarak gördüğüm Sayın Mahmut Özer asla öğretmenleri hedef gütmemişlerdir. Fakat Ziya selcuk hoca öğretmen kökenli olmasına rağmen, "Eğitimde asıl yük öğretmen maasidir" demeciyle öğretmenleri küstüren talihsiz bir beyanat ve gaf'a imza atmıştır. Yine de geldiğimiz noktada bu üç bakanı bile mumla arar durumdayız. Sayın Mahmut Özer Bey, birkaç sene daha göreve devam ettirilmeliydi, ki edeydi ÖMK uzman öğretmenler için 7 ye düşürülecek, Başöğretmenlik içinse 15 görev yılı belirlenecek, ayrıca 20 hizmet yılı üzerindeki uzman öğretmenlerin sınavsız şekilde başöğretmenliğe geçişini sağlamaya doğru ilerliyordu. Yorumun birinde mebgov arkadaşın bahsettiği şekilde bakıldı ki, herkes gidişattan memnun Yooo bu böyle olmaz denilerek maalesef tepeden tekrar düğmeye bastılar ve bu zatı yine millete tebelleş açıkçası. Açıkçası camiaya yaşatılan tüm bunca stresin politik sonuçları, mevcut iktidar icin az buz bir kayba yol açmayacak, ciddi manada ve oranda secimlere illaki yansıyacaktır."

friedhelm
Daire Başkanı
06 Nisan 2024 02:30

Bu yazıyı hatırlıyorum. Çok beğenmiştim. Vallaha ben bu kadar yansıyacağını düşünmemiştim. O zamanlar okuduğumda da "yahu bunun politik sonucu ne kadar sarsıcı olabilir?" diye de kendime de sormuştum. Bu yenilgi de başta ekonomi olmak üzere eğitimi de hesaba katmak lazım.
aktivisst, 2 hafta önce

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi