Editörler : Lanet
03 Nisan 2024 15:52

Yeni başkan atamamı yapmayabilir mi?

KPSS puanı ve mülakatla yedeklerden belediyeye atanmaya hak kazandım. Asiller evrakları erken teslim ettikleri için göreve başladılar. Benim evrakları teslim etmemle güvenlik soruşturmamın sonuçlanması seçim dönemine denk geldi. Belediyeyi arayıp atamam ne oldu diye sorduğumda İnsan kaynaklarını bana yeni belediye başkanı daha mazbatasını almadı ,sizi de atamayabilir dediler. Böyle bir şey mümkün mü? Atamazlarsa ne yapabilirim?

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
03 Nisan 2024 16:09

yok öyle birşey kadrolu kazanmışsanız kılına bile dokunamaz ama sözleşmeli ise sıkıntılar olabilir

hsnd
Başbakan Müsteşarı
03 Nisan 2024 21:25

Bunu mevzuata göre mi söylediniz yoksa kendi bilginize göre mi?
eskidenberiburdayim, 2 hafta önce

yok öyle birşey kadrolu kazanmışsanız kılına bile dokunamaz ama sözleşmeli ise sıkıntılar olabilir

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
05 Nisan 2024 13:40

mevzuata göre

hsnd
Başbakan Müsteşarı
05 Nisan 2024 22:00

Paylaşabilir misiniz?

mevzuata göre

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
06 Nisan 2024 19:53

biraz mantık yürütün kadrolu memurun kılına bile dokunamaz kimse biraz araştırın

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Nisan 2024 23:38

Mantıkla işlemiyor kamuda işler. Bahsettiğiniz mevzuat neyse paylaşırsanız biz fe kılına dokunup dokunamadıklarını öğreniriz.

biraz mantık yürütün kadrolu memurun kılına bile dokunamaz kimse biraz araştırın

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Nisan 2024 23:42

Kişi daha atanmamış bile ama atanmış gibi kadrolu memurun kılına dokunulamaz diyorsanız gerekçe ya da mevzuatını paylaşmanız gerekir. Ortada henüz bir atanmış kişi yok.

tegin-tr
Aday Memur
07 Nisan 2024 01:02

İnsan Kaynakları Birimi doğru söylemiş Yönetmelik "...aynı unvanlı kadrolar için yapılacak müteakip sınava ilişkin duyuruya kadar, yedekler arasından başarı sıralamasına göre atama yapılabilir." diyor. Yapılır demiyor! Yani atama konusunda takdir Belediye Başkanında.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi