Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Nisan 2024 10:34

Yönetici atama yönetmeliği ile ilgili bir soru

arkadaşlar 4 yıl doldurmadan istifa eden müdür yardımcıları "yönetici olarak görevlendirilmeden önceki kadrosuna atanırlar" ibaresi atıyorum 15 yıllık idarecilik yapıyorsan ta 15 yıl önceki öğretmenlik yaptığın yere dönersin mi demek..yoksa en son atandığın 4 yıllık okuldan önceki okula dönersin mi demek?Bilmiyorum ifade edebildimmi?yani ben 20 yıllık yöneticiysem ve istifa edersem 20 yıl önceki öğretmenlk yaptığım okula mı dönücem?

ömer42
Daire Başkanı
04 Nisan 2024 18:36

Dört yıllık görev süresini tamamlamadan istekleri üzerine ayrılanlar alanlarında boş norm kadro olması hâlinde yöneticiliğe görevlendirilmeden önceki eğitim kurumuna, bu kurumda alanında boş norm kadro bulunmaması halinde yöneticiliğe görevlendirilmeden önceki eğitim kurumunun bulunduğu ilçede alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

"Yöneticiliğe görevlendirilmeden önceki" ibaresi 20 yıl öncesine götürüyor hocam. Ancak geçen senelerde 4 yıllık süre bitince öğretmenliğe döndürüp yeniden idareci olarak atadılar. Yani öğretmen olarak son görev yaptığınız (idareci olarak olur alınıp çalıştığınız) okula veya okulun bulunduğu ilçeye atanırsınız.

TayfurG01
Şef
06 Nisan 2024 10:42

Hocalarım bir soruda ben sorayım.Bizim müdür yrd arkadaş 4 yılını doldurdu atama olacak yeniden atama lakin ekimde idareci normu ikiydi onay geldi 612 öğrencimiz vardı.Bir hafta önce duyuruya çıkan okullar arasında bizim okul yok sorduk e okuldan alıyor sayıyı dediler şu an 580 öğrenci var.Peki bir ay sonra geri 601 olursa ne olacak bilen cevaplarsa sevinirim.Yani ilk atama verirlermi öncesinde sayı tutarsa yine e okuldan mı alacak sayıyı anlamadım bilen de yok.

tarihçi60
Memur
08 Nisan 2024 11:05

eski okuluna döner kuralı ilk yöneticilikte olur. 15 yıllık yönetici norm varsa okuluda yoksa ilçe de o da yoksa il de boş olan okula atanır isteği ile

ebuducane
Daire Başkanı
09 Nisan 2024 00:25

peki ben de şunu sorayım. kasım 2023te ilk defa idareci olan birisi proje ataması ile 13 temmuzda tekrar idareci olursa istifası ile kadrosu nereye verilir ??

Abdülhami5
Aday Memur
09 Nisan 2024 05:19

Hayır öyle değildir o. Mesela 8 yılı bitti ve hiç bir yere yetlesemedi veya devam etmek istemedi ve hiç bir tercih yapmadı O zaman ilçede boş olan yere verilir. Ancak 4 8 12 veya 16 yılı bittikten sonra tercih yapıp devam ediyorsa il içi veya il dışı ataması haricinde istifa ederse o zaman öğretmen olarak geldiği yere veya ilçeye öğretmen yapılır.
tarihçi60, 1 hafta önce

eski okuluna döner kuralı ilk yöneticilikte olur. 15 yıllık yönetici norm varsa okuluda yoksa ilçe de o da yoksa il de boş olan okula atanır isteği ile

ebuducane
Daire Başkanı
09 Nisan 2024 09:02

heyyySss
ebuducane, 1 hafta önce
peki ben de şunu sorayım. kasım 2023te ilk defa idareci olan birisi proje ataması ile 13 temmuzda tekrar idareci olursa istifası ile kadrosu nereye verilir ??

ebuducane
Daire Başkanı
10 Nisan 2024 00:10

arkadaşlar bilen yok mu???
ebuducane, 1 hafta önce

ebuducane
Daire Başkanı
10 Nisan 2024 06:01

çok mu zor soru ?
ebuducane, 1 hafta önce

ebuducane
Daire Başkanı
10 Nisan 2024 23:18

sizin yapacağınız işe

ebuducane
Daire Başkanı
12 Nisan 2024 14:11

bilen yani yok yaniiiii

ömer42
Daire Başkanı
12 Nisan 2024 17:33

Bi yer bulurlar hocam. Ortada bırakmazlar, rahat olun :) Bazı soruların cevabı yönetmeliklerde yazmaz hocam. Böyle durumlarda ya yorum ile bir karar verilir. Ya da bakanlıktan görüş yazısı istenir.

ebuducane, 6 gün önce
bilen yani yok yaniiiii

ebuducane
Daire Başkanı
12 Nisan 2024 21:16

eyvallah kral :))
ömer42, 6 gün önce

Bi yer bulurlar hocam. Ortada bırakmazlar, rahat olun :) Bazı soruların cevabı yönetmeliklerde yazmaz hocam. Böyle durumlarda ya yorum ile bir karar verilir. Ya da bakanlıktan görüş yazısı istenir.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi